Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Dragnea si vaccinurile - scandalos

vaccinare imunizare vaccin

304 raspunsuri la acest subiect

#21
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 28 aprilie 2017 - 11:54

redactor , in care tara din EU vaccinarea este obligatorie ? Niciuna . Medicii recomanda , la fel cei care te viziteaza la domicilui dupa nastere , dar nu impune nimeni . 

Vaccinul e un privilegiu , eu asa il vad . 

 

@Marius , sa stii ca mi s-a intamplat , nepotelul meu a facut pertussis inainte de 2 luni cand trebuia sa aiba prima imunizare . A fost ingrozitor si pentru bebelus si pentru parinti , la inceput a fost tratat cu bune intentii , ca are doar tuse , apoi antibiotic si dupa alta vizita spitalizat . 

Nu obligativitatea e solutia ci constientizarea ,

1. Franta

2. Atunci cand ai de a face cu persoane cu un grad redus de cultura generala rolul statului este de a asigura securitatatea populatiei indiferent de circumstante. Una din modalitati de cand exista lumea este legea.



#22
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.329 mesaje

Postat 28 aprilie 2017 - 12:04

Persoanele cu grad de cultura generala redus de obicei nu pun la indoiala ce le recomanda medicul , ei respecta cu ochii inchisi . 

Vaccinarea nu scuteste de imbolnaviri . Mie imi spunea o doctorita dintr-un spital universitar ca desi in Romania bebelusii sunt imunizati impotriva hepatitei , in comparatie cu cei din UK unde nu sunt imunizati , frecventa bolii este de 6 ori mai mare .

 

Nu vreau sa intru cu nimeni in polemica , parerea mea oricum nu conteaza cand se va lua o decizie , dar cred ca e o mare loterie joaca cu sanatatea copiilor .


Editat de Collins20, 28 aprilie 2017 - 12:09 .


#23
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 28 aprilie 2017 - 12:14

http://adevarul.ro/l...e0fa/index.html

 

Miniaturi atasate

  • 11.jpg


#24
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 28 aprilie 2017 - 12:32

„Există ceva comun între atitudinea lui Liviu Dragnea şi scufundarea vasului de război... adică 8.000 de oi scufundă un vas de război rusesc. Oaia românească, deci Mioriţa, Mioriţa este simbolul fatalităţii, al resemnării. Ce ţi-e scris în frunte ţi-e pus şi aştepţi să mori. Dragnea e mioritic. Ce spune el: avem o criză gravă de vaccinuri şi medicamente în România. Fug distribuitorii cu medicamentele din ţară afară, de a ajuns ministrul sănătăţii să ceara la nivel de UE sistarea exporturilor din România şi domnul Dragnea rezolvă mioritic această criză: domnule, nu e obligatoriu, nu mai facem vaccinuri şi aşa se rezolvă criza.

În spatele atitudinii lui Dragnea e ceva de tip Soros, şi Bruxelles, şi multinaţionale, e aceeaşi exploatare a unor frici iraţionale din subconştientul şi chiar conştientul acestui popor. Aşa cum de luni de zile exploatează conspiraţionist tema străinului - străinul de care trebuie să ne temem.

Pe cine vrea să manipuleze Dragnea? Genul de inşi care nu îşi duc copiii la doctor până le mor în casă. Am avut câteva cazuri. Speră să scoată voturi şi de la ei.

Dacă şcoala e obligatorie, cum să nu fie obligatoriu vaccinul? Acel vaccin nu priveşte numai pe copilul acela, priveşte toată populaţia, pentru că e vorba de viruşi, microbi care pot să ducă la epidemii”, a comentat la Digi24 Cristian Tudor Popescu.



#25
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 28 aprilie 2017 - 12:35

redactor , in care tara din EU vaccinarea este obligatorie ? Niciuna . Medicii recomanda , la fel cei care te viziteaza la domicilui dupa nastere , dar nu impune nimeni . 

Vaccinul e un privilegiu , eu asa il vad . 

 

 

Atata vreme cat iti duci copilul in comunitati - unde poti influenta sanatatea altor copii - vaccinul NU mai e un provilegiu ci o necesitate. De asta nu ne pute trimite copiii la gradinita nespalati si de-ingrijiti. 

Daca insa traiesti retras - pe munte - atunci poti face cei vrei cu copilul tau - insa nici atunci nu e OK pentru ca poti face alegeri care nu sunt OK pentru el.



#26
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.329 mesaje

Postat 28 aprilie 2017 - 12:56

Atat eu cat si alti participanti la discutie care nu traim in tara stim ca nu iti cere nimeni fisa de vaccinare cand iti duci copilul la scoala sau gradinita , si nici analize la zi . 

Ignorance is bliss , atat timp cat nu stiu cati copii sunt nevaccinati in scoala ma consider linistita .

 

Despre teoria lui CT Popescu , face un amalgam . ce au oile cu vaccinul , Shoros si uniunea europeana .



#27
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 28 aprilie 2017 - 13:32

collins, amalgamul e in capul lui Dragnea nu al lui CTP.



#28
brilla

brilla

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.053 mesaje

Postat 28 aprilie 2017 - 13:52

Ce treabă are totuși Dragnea cu toate astea?

Și,în altă ordine de idei, în țările, cele UE,de pildă, în care vaccinarea nu este obligatorie, treaba merge bine pentru că populația are o cultură mai elevată? Sau pentru că instituțiile își fac bine treaba?

După părerea mea, impunerea unei astfel de obligativități mută răspunderea de la instituții la populație.


Editat de brilla, 28 aprilie 2017 - 13:53 .


#29
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 28 aprilie 2017 - 14:17

CTP e cu buba mare. Urata fiinta!

Tocmai am scris: Dragnea una spune, alta mananca, dar ma amuza afirmatia cu amalgamul din capul lui. Cum ar fi: psd-ul ( al carui sef e D ), prin priceputul estetician de la sanatate, iti indeplineste visul ca toti copiii sa fie vaccinati in mod obligatoriu. Basca ofera bonus, nu doar copiii vor fi vaccinati, ca doar nu sunt o turma separata de turma adultilor, ci toti vom fi obligati sa ne vaccinam. In plus unii dintre cei mai virulenti sustinatori ai acestei legi sunt oameni din Antena 3, ca sa nu spun toata A3. Nu e ironic ca exact aceia pt care mereu ti-ai exprimat aversiunea sa iti impartaseasca opiniile, Redactor?

 

"Tratatul de imunologie și imunochimie din care învață medicii care se specializează în domeniul imunologic îl găsiți aici :

http://www.justmed.e...es/mihaescu.pdf

Vă rog sa-l descărcați înainte de fi șters de la această adresă și a fi inaccesibil online.

Vă rog să nu ocoliți paginile 313 și 314, din ele veți afla multe lucruri importante atât despre vaccinurile care contin virusuri vii atenuate cât și despre cele care conțin virusuri inactivate. Veți vedea cum învață imunologii, încă de pe băncile facultății, despre faptul că „Virusurile atenuate din vaccinuri, păstrându-și capacitatea de multiplicare în organismul vaccinat, se răspândesc în populație  și imunizează chiar indivizi nevaccinați”. Așadar, aflăm cu toții că acei copii care sunt injectați cu virusuri vii atenuate sunt contagioși și transmit mai departe în populație virusurile vii atenuate care le-au fost injectate prin intermediul anumitor vaccinuri. Care este impactul contaminării unui copil imunodeficient de către un copil injectat cu asemenea virusuri? Găsiți raspunsul aici : Imunologie si imunochimie – despre virusurile vii atenuate si despre virusurile inactivate din vaccinuri

de aici: https://luptapentruv...prezint-public/

ca sa nu avem discutii ca am facut eu afirmatii gratuite. Iar voi ( aceia care sunteti fara dubii, sunteti la fel de calificati ca mine, un vraci, un sofer de camion etc  in a exprima pareri ). 

 

Niciun fel de paradox nu justifica o astfel de lege. Isteria e in alta parte, caci desi gradul de acoperire vaccinala e mare, cerem incalcarea Constitutiei, turma prevaland Omului ( a se vedea Declaratia drepturilor si libertatilor fundamentale ale Omului, nu ale turmei. Stiu Marius, nu e pt tine [|)]  ).

 

Ma bucur ca le dai dispensa acelora care au probleme medicale si motiv " serios " de a nu fi vaccinati. O concesie cat o dilema: cum stim fara un screening macar care ar fi aceia? Sa nu imi spui ca ii cautam pe toti de rosu in gat...

 

Totusi, nu ar fi bine sa citim acel proiect? [flirty]

 

Ps: urmatorul ministru imi doresc sa fie un chinetoterpeut sau, mai bine, o cosmeticiana ceva...ii va creste credibilitatea deciziilor luate pt noi mai ceva ca nr la opincile lui Fat Frumos in trei zile. 


Editat de lucialu, 28 aprilie 2017 - 14:19 .


#30
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 28 aprilie 2017 - 14:26

CTP e cu buba mare. Urata fiinta!

Tocmai am scris: Dragnea una spune, alta mananca, dar ma amuza afirmatia cu amalgamul din capul lui. Cum ar fi: psd-ul ( al carui sef e D ), prin priceputul estetician de la sanatate, iti indeplineste visul ca toti copiii sa fie vaccinati in mod obligatoriu. Basca ofera bonus, nu doar copiii vor fi vaccinati, ca doar nu sunt o turma separata de turma adultilor, ci toti vom fi obligati sa ne vaccinam. In plus unii dintre cei mai virulenti sustinatori ai acestei legi sunt oameni din Antena 3, ca sa nu spun toata A3. Nu e ironic ca exact aceia pt care mereu ti-ai exprimat aversiunea sa iti impartaseasca opiniile, Redactor?

 

"Tratatul de imunologie și imunochimie din care învață medicii care se specializează în domeniul imunologic îl găsiți aici :

http://www.justmed.e...es/mihaescu.pdf

Vă rog sa-l descărcați înainte de fi șters de la această adresă și a fi inaccesibil online.

Vă rog să nu ocoliți paginile 313 și 314, din ele veți afla multe lucruri importante atât despre vaccinurile care contin virusuri vii atenuate cât și despre cele care conțin virusuri inactivate. Veți vedea cum învață imunologii, încă de pe băncile facultății, despre faptul că „Virusurile atenuate din vaccinuri, păstrându-și capacitatea de multiplicare în organismul vaccinat, se răspândesc în populație  și imunizează chiar indivizi nevaccinați”. Așadar, aflăm cu toții că acei copii care sunt injectați cu virusuri vii atenuate sunt contagioși și transmit mai departe în populație virusurile vii atenuate care le-au fost injectate prin intermediul anumitor vaccinuri. Care este impactul contaminării unui copil imunodeficient de către un copil injectat cu asemenea virusuri? Găsiți raspunsul aici : Imunologie si imunochimie – despre virusurile vii atenuate si despre virusurile inactivate din vaccinuri

de aici: https://luptapentruv...prezint-public/

ca sa nu avem discutii ca am facut eu afirmatii gratuite. Iar voi ( aceia care sunteti fara dubii, sunteti la fel de calificati ca mine, un vraci, un sofer de camion etc  in a exprima pareri ). 

 

Niciun fel de paradox nu justifica o astfel de lege. Isteria e in alta parte, caci desi gradul de acoperire vaccinala e mare, cerem incalcarea Constitutiei, turma prevaland Omului ( a se vedea Declaratia drepturilor si libertatilor fundamentale ale Omului, nu ale turmei. Stiu Marius, nu e pt tine [|)]  ).

 

Ma bucur ca le dai dispensa acelora care au probleme medicale si motiv " serios " de a nu fi vaccinati. O concesie cat o dilema: cum stim fara un screening macar care ar fi aceia? Sa nu imi spui ca ii cautam pe toti de rosu in gat...

 

Totusi, nu ar fi bine sa citim acel proiect? [flirty]

 

Ps: urmatorul ministru imi doresc sa fie un chinetoterpeut sau, mai bine, o cosmeticiana ceva...ii va creste credibilitatea deciziilor luate pt noi mai ceva ca nr la opincile lui Fat Frumos in trei zile. 

lucia - mesajul tau e tot un fel de ghiveci. In primul rand, eu nu consider ca trebuie sa am alta opinie fata de A3 intr-un caz de sanatate publica. 

Eu stiu ca ei sunt angajatii patronului A3 0 momentan la bulau - si fac totul pentru a-l scoate de acolo - de asta parerile lor politice nu coincid cu ale mele - insa daca avem aceeasi parere despre vaccinare nu vad nici o problema. Si ei sunt oameni si au voie sa aiba o opinie despre sanatatea publica.





Etichetat si cu vaccinare, imunizare, vaccin

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -