Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Mai 2017 - capitolul 2


879 raspunsuri la acest subiect

#741
anelisseB

anelisseB

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 205 mesaje

Postat 09 iunie 2017 - 07:02

Anelisse, cum e sanuletul? Ai intrebat cumva dr tau de Feminella Hereditum pt protectua sanului de inflamatii si infectii, poate te ajuta? Eu am ramas tot in risc de mastita, dar desi facusem febra am scapat fara antibiotic, doar cu dus cald, muls, compresa rece si 1 pastila/ zi. Puup si sanatate!
Buna. Mi-a trecut de atunci, l-am masat in fel si chip, am pus compresa cu varza si mi-a trecut. Apoi m-a apucat o iritatie pe tot corpul, nu se stie de la ce. Nuste mancarimi frate de zici ca eram maimuta, ma tinut fix o saptamana dar nu am descoperit de la ce. Acum ma lupt cu fetita aptoape la fiecare masa ca plangeee, ceva nu ii convine :(

#742
VeroN

VeroN

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 09 iunie 2017 - 12:34

Ma bucur ca a trecut :) Eu cu varza nu am stiut sa incerc... intreb si eu dr. Si a mea plange dupa masa... incepusem sa nu mai mananc decat supa de pui, credeam ca orice ii face rau... acum m-am mai relaxat, ca imi zicea dr ca copii care au colici, ii fac oricum...nu prea ia bonnisan sau infacol, ce o mai ajuta e Jarro-dophilus baby pudrat pe mamelon...un fel de protectis mai ieftin. Sanatate multa!

 



#743
TIRINA

TIRINA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 210 mesaje

Postat 09 iunie 2017 - 20:31

Mamici, eu am mai zis dar mai repet...intrati pe grupul  Alapteaza pe Fb, gasiti acolo o gramada de informatii utile.Pe mine chiar m-a ajutat pana acum.Apropo de colici, ca ne luptam si noi cu ei de o saptamana, i-am dat Espumisan si nimic, si apoi am inceput cu Colidep si s-a mai ameliorat putin.Astazi insa am fost la terapie Bowen, cica ar ajuta foarte mult la calmarea colicilor.Asteptam sa vedem ce efect va avea.De cand ne-am intors chiar doarme lemn, in conditiile in care toataaa ziua a stat numai la san, nici 5 minute nu l-am putut lasa jos, cred ca suntem si la puseu.Si mi-a facut si mie o sedinta gratis...eu chiar simt ceva asa dar inca nu vreau sa ma pronunt.Va povestesc zilele urmatoare daca intr-adevar se vad imbunatatiri semnificative.



#744
Codrina93

Codrina93

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 09 iunie 2017 - 21:02

Noi suntem mai bine in privința colicilor. Îi dau protectis si infacol înainte de fiecare masa. Infacolul ne-a ajutat foarte mult. Mai sunt ceva picături pe baza se plante de la Fares, se numesc baby calm. La început au fost foarte bune dar se pare ca organismul s-a obișnuit cu ele. Noi am avut 2 zile groaznice la puseul de 3 săptămâni. A plans toată ziua, vroia sa mănânce tot timpul si imi voma mult. Dar acum suntem bine.


#745
bianca2bianca

bianca2bianca

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 09 iunie 2017 - 23:19

Bună dragele mele!Sunt noua în căsuța voastră,eram chiriasa în Pepenasi de August pt ca DPN era 10 august dar fetita mea a vrut sa ne cunoască și a venit pe 20 mai,prematur grad 4,1040 grame,38 cm ,intubata și cu risc mare.Ea este în continuare la terapie intensiva și mai are de stat pana în august ,suntem la regina maria.Va rog mult dacă știți unde pot citi despre cazuri asemănătoare cu al meu să-mi spuneți și mie.Va rog sa va rugați pt minunea mea sa crească,sa se dezvolte și sa fie sanatoasa. Va pup și va doresc multa sănătate și împlinire!



#746
Codrina93

Codrina93

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 10 iunie 2017 - 07:41

Bună dragele mele!Sunt noua în căsuța voastră,eram chiriasa în Pepenasi de August pt ca DPN era 10 august dar fetita mea a vrut sa ne cunoască și a venit pe 20 mai,prematur grad 4,1040 grame,38 cm ,intubata și cu risc mare.Ea este în continuare la terapie intensiva și mai are de stat pana în august ,suntem la regina maria.Va rog mult dacă știți unde pot citi despre cazuri asemănătoare cu al meu să-mi spuneți și mie.Va rog sa va rugați pt minunea mea sa crească,sa se dezvolte și sa fie sanatoasa. Va pup și va doresc multa sănătate și împlinire!


#747
Codrina93

Codrina93

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 10 iunie 2017 - 07:46

Bianca2bianca va doresc multă sănătate si sa Creșteți mari! Sunt grupuri pe Facebook doar despre copii prematuri. Acolo cu siguranța vei găsi cazuri asemănătoare. Se numesc MĂMICI DE PREMATURI si PREMATURI - NĂSCUȚI PENTRU A ÎNVINGE. 



#748
Codrina93

Codrina93

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 10 iunie 2017 - 07:55

Annya33 am urmărit povestea ta. E păcat ca ai trecut printr-o asemenea experiența neplăcuta. Nașterea ar fi trebuit sa fie o experiența frumoasa, de neuitat. Se pare ca sunt din păcate medici care nu sunt dedicați. Eu am reușit sa nasc natural deși am vrut cezariana din cauza fricii datorită medicului meu care m-a convins. Am avut un medic deosebit datorită căruia ma gândesc cu drag la naștere in ciuda durerilor mari si a unui travaliu de 11 ore. Important e ca sunteți bine amândouă! Va doresc multă sănătate! 



#749
bianca2bianca

bianca2bianca

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 10 iunie 2017 - 16:56

Mulțumim,sa fim cu toții sănătoși și sa ne putem bucura de minunile din viata noastră!Va doresc numai bine! [flo2]



#750
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 23 iunie 2017 - 14:35

Eveniment special la IASI 4 Iulie: Fiecare mamica poate alapta!

 

Rezerva-ti locul pentru ca sunt limitate. Intrare gratuita!

 

Un seminar cu informatie de calitate, concursuri, premii si o tombola super speciala!!

 

INFORMATII SI INSCRIERE AICI:

http://comunitate.de...iasi/index.html

 

19224950_1530382963659793_8652395267735317972_n.png




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -