Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bulgarasi de Februarie 2015 (8)


225 raspunsuri la acest subiect

#221
Lory2014

Lory2014

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.628 mesaje

Postat 27 decembrie 2014 - 15:28

Buna fetelor,

 

Pfff, ce Sarbatori ati avut mai fetelor!

 

Iuli, in primul rand sanatate lui Luca! In al doilea rand, ma bucur ca bebe a recuperat si este in grafic, chiar daca pe percentila inferioara! In al treilea rand, lasa-ma sa am dubii, ok? :) Sunt foarte rare greselile din fata in baiat, mai ales cand s-au vazut labiile; se poate dar sunt f rare. Oricum ar fi, sa fie un bebe sanatos tun si sa stea in burtica la tine cat mai mult! [pup]

 

Adwyna, draga noastra, ne rugam pentru tine si pentru bebe, sa faceti o echipa buna si sa ajungeti cat mai departe, in formula 2 in 1! E bine ca e la spital, cel mai adesea repaosul si perfuziile ajuta astfel incat sarcina sa mearga pana intr-o zona sigura! Pupici si multa putere sa ai! [pup]

 

Soparlica, ati ales un nume frumos! Sa-l poarte bebe cu mandrie si sanatate! Si daaa, si eu ma simt cel mai bine cand am activitate! [pup]

 

Gabita sanatate piciului si tie! Hai ca nu mai e chiar asa de mult si o sa poti sa respiri. Ma tem ca nu prea o sa ai timp sa realizezi  [:D]  [pup]

 

Andreiuta offf, sanatate muuulta bunicii! Draga de ea si dragii de voi! Sa fie bine, trebuie! [pup]

 

Noi suntem in regula. Stiu ca am promis poze dar n-am avut musai vreme si acum, cu atatea vesti gri, nu-mi mai arde. E timp!

Cand am fost la scan si eu am rugat-o pe dr-ita sa se uite la sex cu atentie, tocmai pentru ca grasii mei imi dadusera indicatii sa "vin cu vesti bune dar fara putza". [:D]  Mi-a aratat si mie, biata femeie, ca e fetita, in toata splendoarea. Acum...

 

Va pup si va imbratisez cu prietenie, pe toate! Sa fim sanatoase, fetelor si sa ne tinem bulgarasii cat mai mult la caldurica! [pup]



#222
miha05

miha05

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 859 mesaje

Postat 27 decembrie 2014 - 17:22

Lory - Doamne, am citit si eu povestea nasterii micutei... de ce a fost nevoie sa treceti prin asa ceva?
Felicitari pentru grasuna mica si sanatoasa! Si pentru domnisoara sclipitoare de acasa! [pup]
 
Soparlica - [pup] Si eu am probleme ingrozitoare cu durerile si contractiile uterului...dar am ajuns la concluzia ca asa se manifesta balonarea acum. Cred ca de la mancare patesc...ca daca fug la toaleta si ma chinui sa fac orice, imi revin. Saracul nu prea mai are loc acolo...
Ce nume frumos ati ales! Felicitari!
 
Kytana - Doamne, prin cate trebuie sa treaca si bietul tau sufletel! :(
Se pare ca prima apreciere ecografica a fost cea mai exacta! Ma bucur ca macar a mai recuperat in dimensiuni si greutate. Asta e cel mai important, ca micutul sa fie sanatos!
Eu la ultima ecografie ma uitam speriata ca era cumva imaginea de jos si vedeam doua "galci" si eram terorizata sa nu ii mai fi aparut alte tumore, mai ales ca erau maricele! cand colo... cand am vazut la ce ma uitam, ca mi-am dat seama ca a luat masuratoarea femurului, m-a bufnit rasul. Ii admiram outele :))
PS: Chiar nu conteaza ca sunt roz! :-j El sa fie sanatos. Eu una am purtat numai albastru si verde si am fost imbracata numai in haine de copii.. venind dupa 2 baieti, pe fondul unei burti tuguiate! :)) Si nu m-am suparat. Asa si el..
 
Andreea - sa-ti traiasca Stefanel. Imi pare rau pentru nefericita aventura de Craciun :(.
 

Sarbatorile mele nu au fost asa pline de incidente, din fericire... ci doar pline de "porcarii". Am mancat la greu, am avut dureri la greu (din cauza exceselor alimentare, pe care le fac acum pentru prima data...dar nah, pofta!)... am plans putin de Craciun asa, din melancolie blegoasa, dar per ansamblu a fost bine :). 

Astept cu nerabdare sa treaca aceste 33 zile ramase.



#223
Andreea2014

Andreea2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 561 mesaje

Postat 27 decembrie 2014 - 20:03

Miha, draga mea, mi-am amintit ca ai intrebat de cezariana la un moment dat. Momentan eu am DPN 28-30 ianuarie cu cezariana programata in saptamana 19-23 ianuarie, la regina maria, cu anestezie generala. Doamne ajuta.

#224
Soparlica

Soparlica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 568 mesaje

Postat 27 decembrie 2014 - 21:08

Revin si eu sa urez un intarziat La Multi si Sanatosi Ani! Stefanutelor si Stefanutilor serbati astazi! Cu atatea zile libere am pierdut notiunea timpului, noroc ca m-a trezit mama :D

#225
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 27 decembrie 2014 - 21:29

Casuta noua? Ce ziceti?

 

http://comunitate.de...bruarie-2015-9/

 

[flo]



#226
Monika25

Monika25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.112 mesaje

Postat 23 octombrie 2015 - 15:07

:)




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -