Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Mamici de Februarie 2015 (Bulgarasi de Februarie 2015) (3)


226 raspunsuri la acest subiect

#21
alynutza85

alynutza85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 573 mesaje

Postat 07 august 2014 - 13:35

Buna fetelor!

Ma bucur sa vad vesti bune si ca sunteti bine! Eu am o problema de cateva zile.Nu mai sunt constipata,chiar ieri am facut f moale si am luat putina smecta,cat am putut sa beau iar azi a fost mai bine dar la sfarsit tot  moale( scuzati detaliile dezgustatoare).Am iesit sa-i iau un cadou viitoarei mele nepotele si pe drum mi s-a facut rau,simteam un gol in stomac si era sa lesin de vreo 3 ori pana sa ajung iar acasa.De obicei am senzatia asta cand sunt deranjata la burta  dar fac doar o data pe zi,doar ca mai moale.Acum iar ma sperii ca poate nu e bine ceva cu sarcina [fri]  Prefer constipatia ca atunci macar stiu ca e normal!

Voi ati avut episoade din astea? e posibil sa fi luat vreun microb,ceva? Azi o sa beau ceai de menta sa vedem cum sunt maine...

Astept parerile voastre! Multumesc [flo2]



#22
alynutza85

alynutza85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 573 mesaje

Postat 07 august 2014 - 13:40

Miha,tu ai nr de al dr Uscatescu? Sau te duci direct la Fundeni?Ca as vrea sa merg si eu la ea daca tot o sa fiu in Buc.Pup



#23
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 07 august 2014 - 13:44

Alynutza, nu cred ca ai de ce sa te sperii. Probabil e doar un episod, ceva. Eu beau ceai de menta cu tei, pt balonare si ajuta. Cum te mai simti acum? Hidrateaza-te bine, mai ales la plimbari lungi!

 

Oana, sa ai parte de o vacanta placuta la bunici. Ce n-as da sa mai fie si ai mei in viata, dulce mai era viata la tara...

 

Miha, in afara de greata mai simti si altceva?

 

Andreiuta, cum mai esti in rest? Eu am stari anapoda legate de sarcina, mi-e frica rau de tot pt luni.

 

Nu v-am zis, ma tot zbat cu "diastasis recti". Au inceput durerile de spate si am inteles ca si la nastere imi poate crea probleme cu aliniera bebelului pe canal. Mare, mare grija daca faceti in sarcina, dupa nastere sa va controleze dr si sa va trimita la fizio, sa nu ajungeti ca mine. [flo]



#24
alynutza85

alynutza85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 573 mesaje

Postat 07 august 2014 - 14:00

Alynutza, nu cred ca ai de ce sa te sperii. Probabil e doar un episod, ceva. Eu beau ceai de menta cu tei, pt balonare si ajuta. Cum te mai simti acum? Hidrateaza-te bine, mai ales la plimbari lungi!

 

Oana, sa ai parte de o vacanta placuta la bunici. Ce n-as da sa mai fie si ai mei in viata, dulce mai era viata la tara...

 

Miha, in afara de greata mai simti si altceva?

 

Andreiuta, cum mai esti in rest? Eu am stari anapoda legate de sarcina, mi-e frica rau de tot pt luni.

 

Nu v-am zis, ma tot zbat cu "diastasis recti". Au inceput durerile de spate si am inteles ca si la nastere imi poate crea probleme cu aliniera bebelului pe canal. Mare, mare grija daca faceti in sarcina, dupa nastere sa va controleze dr si sa va trimita la fizio, sa nu ajungeti ca mine. [flo]

Asa sper si eu,sa fie doar un episod...Am mai avut la fel prin sapt a  7 de sarcina si m-a tinut vreo 2,3 sapt si ma speriasem iar dar mergeam la control si bebe era bine asa ca se pare ca nu e un semnal de la el,e ceva cu stomacul meu,e f sensibil...

Cu ameteala sunt mai bine acum ca stau linistita.sa mananc ceva si mai vad apoi...e

Cred ca e posibil sa fie din cauza nepoteilor mei care au intre 5-12 ani si am mai mers pe la ei zilele trecute unde am mancat si ei nu sunt asa atenti cu manutele dupa toaleta sa le spele mereu (stiti cum sunt copiii) asa ca ma gandesc ca poate am luat ceva de la ei...Nush...

 

Nu te speria pt luni,totul va fi bine! E normal sa fi speriata,eu eram sub orice limita inca cu vreo 2,3 zile inainte de echo de la 12 sapt,chiar credeam ca o sa-mi zica dr ca bebe e mort sau ca are vreo anomalie si uite ca a fost totul bine! Si eu cu 3 sarcini oprite in evolutie chiar aveam motive sa-mi fie frica.Asa ca incearca tot ce poti ca sa fi linistita si optimista,o sa fiti bine amandoi! [il]  Asa cum mi-a zis si mie cand eram speriata Andreea,bebele  tau inoata si rade de tine ca te sperii si el e bine merci! [pup]

O sa vezi! Ma rog pentru tine! [pup]



#25
Andreea2014

Andreea2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 561 mesaje

Postat 07 august 2014 - 14:01

Miha,

 

Imi pare tare rau ca nu te simti bine. Haide, ca o sa treaaca in curand, vei vedea. Odihna placuta! Pupici.



#26
Andreea2014

Andreea2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 561 mesaje

Postat 07 august 2014 - 14:14

Alynutza, nu stiu daca e neaparat motiv de ingrijorare, mai ales ca e vorba doar de un scaun pe zi, mai moale, nu lichid.

 Eu am avut un singur episod in sarcina, unul exploziv.  Acum 2 saptamani am fost la mama, am mancat si am plecat apoi pana jos sa cumpar ceva. Simteam ca nu mai ajung acasa de burta si am dat afara tot, tot. Si mancasem OK la ea, alimente sanatoase si de incredere. Dar cine stie, nu i-or fi placut lui bebe si a facut bleahhhh [xx(] [:)]

 

Kytana, noi suntem chiar foarte bine, ne simtim minunat, iar burtica tot creste [:)]  Astept cu nerabdare sa aflu de la tine vesti bune. Nu-ti fie teama, o sa fie totul bine, simt eu asta [flo2]  Sunt cu gandul si sufletul alaturi de tine si sunt convinsa ca bebe deja trage cu urechea la discutiile tale cu Dl. Pinguin si Pingu mic [ping1]

 

Pup cu mare drag!! [pup]



#27
AlinaEA

AlinaEA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 220 mesaje

Postat 07 august 2014 - 15:14

Dragi burtici,

 

Ma bucur sa aud ca sunteti toate bine si pitici vostri sunt la fel de ok.

Eu ieri, am luat patut. da stiu, sunt nebuna ca il iau atat de repede. Nu ma intelegeti gresit, era si la promo si mi-l doream de mult! Asa ca e singur lucru pe care l-am luat, Revin cu poze maine.

In seara asta merg la morfo de 12 saptamani. Am emotii destul de mari sincer. Cat despre ingrasat, cred ca am pus vreo 4 kg pe mine in ultimele trei luni. Sper sa nu ma fac cat....casa!

Mai stau sa fac casa la munca si ma duc sa fac un dus. Apoi fuguta la dom' doftor sa ne vedem odorul. Asa am un feeling ca va fi baiat! Poate ma insel!

 

Va pup, burtici frumoase si ne auzim cu bine si maine sa va povestesc ce si cum. Poate intereseaza si pe alte mamici din Buzau cum se mai desfasoara sistemul medical pe aici. Pup.



#28
Andreea2014

Andreea2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 561 mesaje

Postat 07 august 2014 - 15:17

Alina, mult succes la doctor. Tinem pumnii si te asteptam cu vesti bune!



#29
miha05

miha05

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 859 mesaje

Postat 07 august 2014 - 15:52

Miha,tu ai nr de al dr Uscatescu? Sau te duci direct la Fundeni?Ca as vrea sa merg si eu la ea daca tot o sa fiu in Buc.Pup

 

Nu am numarul. ma duc direct la Fundeni. Din cate am inteles e ok asa... trebuie doar sa merg la 7 dimineata la recoltare cu trimitere de la Medicul de Familie.

 

Btw, si eu am avut acum cateva zile problema ta. Cred ca mai e si de la alimentatie. Si eu m-am speriat...dar mi-a trecut. Nu a tinut decat o zi. Apoi a revenit la normal> Si am mai avut asa pe la inceputul sarcinii... dar la eco era bine, asa ca nu e problema.

 

Iar treaba cu ameteala si lesinul ma insoteste pretutindeni.

 

Kytana, ma simt sfarsita... obosita rau. Nu m-am prea odihnit azinoapte si cred ca e si factorul psihic care functioneaza fara voia mea: azi am facut un an de cand am intrat in coma septica si a fost necesara interventia pentru a-mi lua adio de la bebe :(. Cred ca e mai mult o reactie pe fond nervos. Asa pateam mereu cand imi aminteam. Apoi, oboseala, greata, ameteli. M-am intors la socrii.

 

Alina!!! Felicitari! Sper sa ne aduci de la morfologie vestile cele mai frumoase. Ma bucur ca ai inceput sa faci achizitii pt bebe. Face bine indeosebi psihicului. Sa dea Dumnezeu ca micutul sa fie exact ce iti doresti. Sa ne zici si noua si sa ne arati poze cu patutul! Sunt tare nerabdatoare!



#30
Gabriela33

Gabriela33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 07 august 2014 - 16:09

Hello gravidute ! [flo2]

 

Eu nu am timp de nimic :(((( Am citit in diagonala , am vazut ca sunteti bine , ceea ce ma bucura maxim .

Si eu sunt bine , misca bebelusii intr-o fericire  [:)]

Vad va tot va simtit mamici de baietei , eu sper sa ramana fetite la mine  [:-)))]

Am luat si eu 4 kg pana acum  [smulgpar] . Ma duc sa mananc ca imi este o foameeeee  [alcool]

Pupici !!!!!




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -