Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

A mai construit cineva casa?(2)


151 raspunsuri la acest subiect

#41
CRIXIA

CRIXIA

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.253 mesaje

Postat 16 februarie 2005 - 10:19

quote:
Originally posted by Deborah77
[help]Pentru cei mai avansati cu constructia, ce usa v-ati pus la intrarea principala? Noi o sa avem iesirea spre terasa din termopan. Ma gandesc ca n-are sens sa ne blindam cu vreo usa metalica. Intrarea va fi acoperita cu un balcon, si parca ar merge o usa de stejar...sau vreun alt lemn care se preteaza la exterior. Stiti ceva, de unde , cat, cum? La fel, scara, din lemn, pe unde v-ati facut-o?
Si eu ma gandesc la asta! Pentru trecerea in terasa ne gandeam la usa din tamplarie PVC. Intrarea o avem si noi sub un balcon, deci protejata - si ne dorim usa de lemn sau pentru exterior, dar care sa fie solida. Am vazut la Porta-doors sau la Maco, dar se pare ca sunt metalice. Nu m-ar deranja, daca ar avea un aspect placut. Acum sa va intreb eu ceva! Garajul va fi incorporat in casa, si, deci, ar trebui ca usa de la garaj sa fie asortata cu tamplaria casei???!!!! Ei, usile de garaj- Hormann, de ex.- pentru o alta culoare se plateste ceva in schimb, si nu stiu cum s-o scot la cap. Casa va trebui (conditie impusa de primarie in autorizatia de construire)sa fie colorata intr-o nuanta de vernil. Ce culori de tamplarie pot asorta unui verde-vernil? Racushoarele Cristina[indecis]& [:p] Alexia

#42
Deborah77

Deborah77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 16 februarie 2005 - 10:44

[V][V]Ti-au impus culoarea casei???? pe-asta n-am mai auzit-o. Nu ca vernilul ar fi urat....dar ar trebui sa fie alegerea voastra. Ce Primarie e intr-atat de creativa? :)

#43
CRIXIA

CRIXIA

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.253 mesaje

Postat 16 februarie 2005 - 12:46

quote:
Originally posted by Deborah77
[V][V]Ti-au impus culoarea casei???? pe-asta n-am mai auzit-o. Nu ca vernilul ar fi urat....dar ar trebui sa fie alegerea voastra. Ce Primarie e intr-atat de creativa? :)
Si eu am fost fiarta cateva zile dupa autorizare! ce Primarie??..... N-ai auzit de Radu Mazare de la Constanta??? Racushoarele Cristina[indecis]& [:p] Alexia

#44
Deborah77

Deborah77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 16 februarie 2005 - 14:54

acum se explica[^] trebe sa mareasca spatiile verzi in oras si a gasit solutie :))

#45
argo

argo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 16 februarie 2005 - 17:36

Vedeti ca o sa fie o expozitie (sau targ, nu stiu cum se numeste) la Sala Palatului, incepand cu 20 si ceva februarie (am vazut o pagina de reclama in "7 seri"), de usi si ferestre. Imi pare rau, nu am revista, ca as fi fost mai precisa. [:-)))][:-)))][:-)))] Deborah, zece puncte !!! Andreea

#46
argo

argo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 16 februarie 2005 - 17:41

Sau, acu' m-am gandit, ca poate impune culoarea lui de...specie[;)] Andreea

#47
Deborah77

Deborah77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 16 februarie 2005 - 18:41

Daca ma gandesc bine, o cam invidiez pe Crixia.A scapat de-o bataie de cap. Eu cred ca o sa innebunesc cand vom ajunge la ales culori....chiar nu stiu, n-am nici o idee...sau am mai multe, dar nici una brilliant. [bang] Dar...sa ajungem noi acolo...

#48
CRIXIA

CRIXIA

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.253 mesaje

Postat 16 februarie 2005 - 18:57

Feeetelor, m-ati spart azi! [:D][:-)))] Deci, in final trebuie sa recunosc, ca aceasta conditie imi e utila, totusi! Ma scapa de alegera culorii! Nici noi nu stiam initital cum va fi finisata, dar cand am vazut conditia ne-am..... inverzit![:p][:p][:p] N-am ajuns inca acolo, dar tot greu va fi... nu stiu ce nuanta sa aleg, caci textul conditite suna cam asa: "finisaje exterioare in culori vii - vernil" [:)] Haideti, cam trecut la culori acum, dar eu cum voi face cu asortarea usii de la garaj cu restul tamplariei??? [pup] tuturor! Racushoarele Cristina[indecis]& [:p] Alexia

#49
maggda

maggda

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 513 mesaje

Postat 16 februarie 2005 - 18:57

Crixia la vernil cred ca se potriveste tamplarie de PVC maro, problema ca e cu destul de mult mai scumpa. Fetelor in sfarsit am cumparat rigipsul pt primul dormitor.Profilele sunt puse asa ca saptamana viitoare sunt libera de la servici si punem rigipsul pe pereti si vata minerala!Abia astept sa fie gata un dormitor sa ma mut la etaj. Magda [ispita] si Bianca [zana] 6 ani

#50
CRIXIA

CRIXIA

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.253 mesaje

Postat 16 februarie 2005 - 19:03

Maggda, am scris mesajul cam in acelasi timp! Scuze! Ne gandeam si noi la maro, dar vreau pareri! Stiam ca pretentia de culoare costa, dar cred ca sunt si avantaje. Racushoarele Cristina[indecis]& [:p] Alexia


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -