Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

BlueAir


21 raspunsuri la acest subiect

#11
bebe2004

bebe2004

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 04 august 2006 - 16:00

Am fost in iarna cu ei Buc-Paris. A fost f. bine, fara intarzieri, nici macar un minut. eu am murit de frica pt ca era primul meu zbor, avionul cam mic si inghesuit. Dar cred ca as mai pleca cu ei avand in vedere pretul.



Andreea, mami lui Alexandru (26 apr 2004)

[marinar] noi [foto]





#12
oanalu

oanalu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 06 august 2006 - 00:47

Si eu am fost in iulie Buc.-Bodrum. Nu a avut deloc intarziere, totul a fost ok in afara de faptul ca intr-adevar e foarte inghesuit. daca esti mai inalt nu poti sa stai comod.


#13
selket

selket

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 116 mesaje

Postat 06 august 2006 - 01:55

Hm,ciudat. Eu am zburat cu BlueAir Bucuresti-Salonic-Bucuresti si ne-a dat un sandwich, ceai, cola, apa si si desert inclus in pret, spre deosebire de SwissAir care nu da nimic. Avionul insa mie mi s-a parut cam mic si prapadit, ne-a zguduit tot drumul si mie mi-a fost cam frica. Insa avand in vedere ca nu am zburat decat de 2 ori pana acum (4 de fapt, 2x2) si is cam paranoica in ce priveste avioanele (... si multe alte chestii [:D]) nu cred ca opinia mea conteaza la capitolul asta. Am vrut numai sa spun ce ne-au servit in avion. A, si la intoarcere a intarziat 1 ora. Vremea era foarte innorata, poate de aia mergea ca si masina prin gropile de la noi.

comentator neavizat



#14
Laura T

Laura T

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 472 mesaje

Postat 07 august 2006 - 13:33

Selket, ei nu au curse regulate la Salonic, ci cu siguranta a fost inchiriat avionul in regim de charter. De aceea, daca asa s-o fi negociat, sa va dea si mancarica, asa a fost...Pe cursele lor regulate dau gratis doar apa, restul contra cost.



Laura si bebitele: Bianca (7 ani) si Ramona (4 ani)

poze_cu_fetele_mele

poze_noi





#15
selket

selket

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 116 mesaje

Postat 08 august 2006 - 01:34

Adevarat. Era cursa charter. deci am vorbit degeaba pana la urma [:D]

#16
helbi

helbi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.545 mesaje

Postat 08 august 2006 - 11:55

Eu am zburat acum 2 sapt cu ei pe ruta Frankfurt-Hahn- Buc.Baneasa. A fost SUPER OK. Nu am ce sa reprosez. Avion curat si mare, serviciila bord bune, zbor f placut.

Eu am luat biletele in ultimul moment. Am urmarit toata ziua niste bilete, pt ca aveam fata cam bolnava si nu eram sigura ca voi mai pleca. Seara, cind le-am cumparat, biletele de intoarcere erau mai ieftine decat dimineata cu 40 Euro/bilet. Asa ca, nu numai cind se pun in vi8nzare sunt cele mai ieftine, ci si inaintea exirarii datelor.......

Zbor placut!

Andreia



#17
Guestus

Guestus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.560 mesaje

Postat 08 august 2006 - 12:52

Intreb doar...la un zbor de 2-3 h este chiar asa importanta mincarea? Autobuzul 331 face 1.5-2 h de la un cap la altul si nimeni nu are pretentii de bus hostess sau o ciorba calda.
Toate avioanele din EU trebuie sa treaca niste inspectii deci aia cu avioane proaste iese din schema. ca prinzi o zi proasta si te zguduie este altceva...dar nu are legatura cu avionul pilotul sau compania de zbor.

#18
selket

selket

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 116 mesaje

Postat 09 august 2006 - 02:14

Maaai, eu am spus ca nu ma pricep. Nu tre sa ma certi. Asa-s eu mai fricoasa.
Si cred ca aia cu avioane proste _ies_ (de fapt) din schema. [zz]

S.

#19
oanab2010

oanab2010

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 21 august 2006 - 00:50

Tocmai ce m-am intors din concediu. Am zburat cu capitanul Stroe. Zborul a fost destul de zgaltait. Avionul a fost ok, nu parea vechitura care zboara. Stewardesele amabile, si nu am vazut ca o problema faptul ca plateai mancarea, pt ca puteai sa-ti iei sandwich-uri la tine.
Si totusi...nu-mi dau seama daca e ok cu zgaltatielile alea, sau daca zburam cu o companie care nu e low-cost era altfel. La dus, cand sa aterizam la Valencia, a inceput sa ne zgaltatie, dar n-au anuntat ca sunt turbulente. Am zis ca o fi din cauza faptului ca trecem peste o zona muntoasa (veneam dinspre Barcelona) urmata imediat de mare. La intors, au fost de vreo 3 ori zgaltaieli, dar au anuntat ca sunt turbulente.
Am mai zburat si cu Tarom, si cu Malev, si cu Alitalia, dar n-a fost asa. Si-am trecut si peste mare, si peste Alpi.
Poate a fost normal si mai mult m-am speriat eu

#20
patri

patri

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 435 mesaje

Postat 21 august 2006 - 01:50

Am zburat si eu in aprilie pana in Antalya cu o cursa charter cu BluAir, si pt prima data mi-a fost frica, am trecut prin ceva turbulente care au tinut mult, tocmai imparteau apa fierbinte pt cafea, am ramas cu paharul cu apa fierbinte in mana si nu puteam sa-l pun jos asa ma zgaltaia, desi mai am multe de facut in viata si stiam ca nu se poate sa mor, m-a cam luat cu spaima cand l-am vazut pe sotul meu vanat si lumea in avion radea isteric...stateam chiar pe aripa si se vedea cum se zgaltaie, mi-am spus in gand ca daca o vad ca se rupe atunci intru in panica...
Si sa stiti ca am zburat destul fara nici o frica, am fost si pana in Dubai-7-8 ore de zbor, si inapoi, si in Egipt chiar dupa ce a picat avionul acela in Marea Rosie,la o saptamana, si eram cu copii si tot nu mi-a fost groaza! Adevarul e ca eu tin minte ca am auzit ceva pe la tv legat de BluAir, ca are aparate cam vechi si neingrijite, nu stiu si nu vreau sa speriu pe nimeni, eu v-am spus experienta mea, si daca pana acu ma bateam cu pumnu-n piept ca nu mi-e frica de avion, acu tac chitic!!!

Dora,o mamica fericita
http://pg.photos.yah...ctn,del:s,0:f,1


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -