Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Sarbatori impreuna


3 raspunsuri la acest subiect

#1
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 05 decembrie 2004 - 11:16

[grup][hia][pup][pegeam][bis]De ce trebuie sa fiti singuri?Cred ca daca exista rubrica asta ,ratiunea ei este sa va cunoasteti! Poate va cunoasteti deja si propunerea mea nu are rost... Ma gindeam sa incercati sa petreceti un pic de timp impreuna. Genul de relatie care se doreste a fi o prietenie,se pare ca aveti ceva in comun si daca o vrea Dumnezeu mai mult,n-o sa ne opunem! Rubrica de matrimoniale someaza!Motivele sint diverse,dar presupun ca aveti si o rezerva (ne)motivata.Aici sintem intre prieteni! Ce ar fi sa postati virsta,sex,calitati ,defecte,aspiratii si ce considerati ca ar mai fi util de stiut. Cu putin curaj, sint convinsa ca impreuna ne va fi mult mai bine.Eu voi fi doar un intermediar si un exemplu,deoarece am o casnicie fericita.Puteti sa-mi scrieti si pe privat ce sugestii aveti si daca nu puteti trece de timiditate,neincredere,etc. Abia astept sa sparga cineva gheata si sa asistam la [cina2][cheers] [:D][bis][grup][pup][hia][si-eu] dulcetica

#2
annablue

annablue

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 450 mesaje

Postat 06 decembrie 2004 - 13:57

Dulcetico, Tare m-as mira sa mai aiba curaj si dorinta cei care se inscriu in clubul asta... Si eu vin din categoria celor casatoriti si cat de cat fericiti, asa ca noi nu prea ne dam seama prin ce au trecut si trec acesti oameni. Din ce am citit eu mai deunazi, cele scrise de unii membri DC cu inimile frante, am senzatia ca numai de reimprieteniri si relatii fericite nu mai au ei chef. Citeam chiar zilele trecute de niste mamici pe care numai zambetul si fericirea din ochii copiilor lor le tine in viata si le da curajul sa se scoale din pat dimineata, asa ca nu cred sa le mai trebuiasca "relatii" care sa mai duca si la altceva. Ca sa nu mai vorbim ca un om distrus sufleteste numai de rubrica matrimoniale nu-i arde... Oricum, in cazul in care exista totusi parinti care au uitat de acele "deziluzii" suferite, cred ca oferta si propunerea ta este salutara ! Sa vedem cine isi va face curaj sa sparga gheata... Annablue si Adita (1.11.2002)

#3
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 06 decembrie 2004 - 15:04

Sint si tatici singuri membri?Asta e o intrebare pentru moderatori. Un sfirsit e un inceput!In occident oamenii sint "educati" in ceea ce priveste divorturile.Statisticile spun ca sint multe divorturi la ei si presupun ca si la noi.Oamenii se despart civilizat,pastreaza relatii de bun simt,etc. Viata merge mai departe!Nu vreau sa-i casatorim neaparat,desi e o ipoteza care nu trebuie exclusa,dar trebuie sa aiba o viata sociala normala.Copii sint nemaipomeniti,au nevoie de intreaga atentie,dar adultii trebuie sa se vada cu alti adulti.Sint convinsa ca e un echilibru in univers si tot ce s-a intimplat are o ratiune.Oamenii acestia n-au fost facuti sa fie impreuna.Undeva exista,in continuare jumatatea lor.In Romania intervin babele![:D][:D][:D][:D] In filme ,vezi ca oamenii comunica foarte usor prin baruri[cheers][hia] pentru oameni singuri,etc.La noi nu exista un corespondent pentru asta.O mamica s-a plins ca e singura vineri seara,simbata si duminica. Si mamele pot avea activitati comune.Pot sa iasa impreuna cu copii lor.Pot sa supravegheze cu schimbul niste copiluti cind una dintre ele are programata o iesire,prin rotatie. Nu vreau sa cuplam mamici[:D],dar ele se pot imprieteni si dincolo de aceasta relatie virtuala,deoarece au multe in comun.Si in primul rind ,sper ca dorinta pentru un nou inceput! [pup] dulcetica

#4
Simona26

Simona26
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 29 decembrie 2004 - 00:00

Da este buna initiativa. Annablue nu as crede ce spui tu. Din contra cred ca mamicile si taticii singuri au o mare dorinta de a intalnii pe cineva, acel cineva langa care sa fie fericiti. Au trait in cuplu au experienta de familie. Ca au rezerve, reticente, indoieli si ce o mai fi, mi se pare perfect normal, nu mai vrei sa te frigi inca o data. Asa ca orice posibilitate de intalnire e binevenita. Simona


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -