Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

ce nu/mi place


4 raspunsuri la acest subiect

#1
danitin

danitin

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.328 mesaje

Postat 17 noiembrie 2004 - 16:02

1. La serviciu nu reusesc nici cum sa/mi recapat locul pe care l/am avut inainte de concediul de maternitate. In plus el a fost ocupat de o tipa extrem de nesuferita, care incearca sa/mi faca zile fripte si care ma enerveaza pana la lacrimi. 2. Casa mea e intr/o permanenta dezordine. Oricat incerc sa fac ordine, in doua zile dezordinea e si mai mare, pe mese, rafturi, scaune sunt haine, hartii, jucarii. Nu reusesc sa spir, sterg praful, spal pe jos si totul e un haos. 3. Nu am chef sa am grija de mine. Chiar daca pentru serviciu ma aranjez, nu am chef de coafor, tratamente cosmetice, supravegherea greutatii, etc. 4. Nu am idei pentru munca de la serviciu si chiar daca imi vin ma cam ascund dupa propria/mi coada pentru ca nu am chef de munca. Suna cunoscut? Cum se rezolva?

#2
claza

claza

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 50 mesaje

Postat 17 noiembrie 2004 - 16:57

Suna cunoscut...
Nici eu n-am revenit exact pe postul de pe care plecasem, dar nu ma deranjeaza, am avut prilejul sa mai invat si altceva. Problema-i ca nu mai reusesc sa ma conving ca ceea ce fac eu aici e chiar asa de important... (nu ca nu mi-ar placea ce fac, dar "inainte" eram un specimen model de workoholic, iar acum nu mai reusesc).

Danitin, de cand te-ai intors tu la serviciu? Poate-o fi doar stresul readaptarii...

_________________________
iaca si noi

#3
AlbaIulia

AlbaIulia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 133 mesaje

Postat 17 noiembrie 2004 - 19:06

Danitin, Nu spui noutati; asta in cadrul unei societati care spune ca familia e totul, femeia este respectata si are drepturi egale cu barbatii. asta numai teoretic. Exact acelasi lucru l-am patit si eu aici, la intoarcerea din concediul de maternitate firma la care lucram a inceput sa-mi faca tot soiul de mizerii, ba chiar mi-au zis ca pe banii care-i castig eu ei pot angaja alti 2. S-au mai potolit ceva cand am inceput sa vorbesc de avocat, le-a fost frica de scandal. Mult succes AlbaIulia http://community.web...er/albaiulia101

#4
iselin

iselin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 487 mesaje

Postat 18 noiembrie 2004 - 04:53

quote:
Initial creeata de danitin
1. La serviciu nu reusesc nici cum sa/mi recapat locul pe care l/am avut inainte de concediul de maternitate. In plus el a fost ocupat de o tipa extrem de nesuferita, care incearca sa/mi faca zile fripte si care ma enerveaza pana la lacrimi. 2. Casa mea e intr/o permanenta dezordine. Oricat incerc sa fac ordine, in doua zile dezordinea e si mai mare, pe mese, rafturi, scaune sunt haine, hartii, jucarii. Nu reusesc sa spir, sterg praful, spal pe jos si totul e un haos. 3. Nu am chef sa am grija de mine. Chiar daca pentru serviciu ma aranjez, nu am chef de coafor, tratamente cosmetice, supravegherea greutatii, etc. 4. Nu am idei pentru munca de la serviciu si chiar daca imi vin ma cam ascund dupa propria/mi coada pentru ca nu am chef de munca. Suna cunoscut? Cum se rezolva?
Subscriu la primele doua puncte. Cu nr.3 nu sunt de acord, trebuie sa-ti educi mentalul ca tu esti importanta si trebuie sa arati bine, sa fii vivace, puternica, fericita chiar daca ai foarte multe probleme de rezolvat. Nr.4 se poate intampla oricui in momentul in care e traversat de trairi de apatie fata de munca. Poate ar trebui sa schimbi munca cu ceva mai incitant, mai nou.

#5
danitin

danitin

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.328 mesaje

Postat 18 noiembrie 2004 - 14:33

M/am intors la serviciu de o luna si jumatate. Teoretic, as putea face multe lucruri interesante, care imi plac. Practic, parca nu am putere sa ma apuc de ele. Ma demoralizeaza cumplit faptul ca o colega pe care eu am ajutat/o sa invete tot ce stie, care nu se descurca nici la jumatate la fel de bine ca mine mi/a luat locul in chestia care imi placea cel mai mult. In plus, toata ziua e pe capul sefului parandu/ma, ma vorbeste de rau colegilor, incearca sa ma provoace la cearta si imi reaminteste, cu fiecare ocazie ca fostele mele emisiuni sunt acum, definitiv, ale ei. mai imi serveste si amabilitati de genul> eu te inteleg, practic pentru copilul asta ai pierdut tot ce aveai profesional, stiu ca iti este greu dar la varsta ta *33 ani( nu mai poti spera sa ajungi in poyitia in care ai fost.


Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Oboseala in sarcina

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 17:03

  • Pozitie bebe

    Ralu31031992
    - Ieri, 13:01

  • Prajituri impreuna cu bebe din burtica

    RoxiMada
    - mai 03 2024 19:30

  • 1 mai frumos ca altul

    Pau26
    - mai 03 2024 14:48

  • Perceperea miÈ™cărilor fetale

    Ana1298
    - mai 03 2024 09:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -