Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 6 voturi

Copilasi din 2002 (26)


294 raspunsuri la acest subiect

#21
katty

katty

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.321 mesaje

Postat 25 iulie 2006 - 18:19

Pentru mamicile care au copii ce merg pe bicicleta...

In cat timp au invatat sa mearga cu/pe ea?

Vrem sa-i luam joi, dar ne gandim sa nu aiba aceeasi soarta ca si rolele, care zac pe undeva, fiindca de cate ori iesim afara si-l intrebam daca le luam, zice ca nu!



Catalina & Robert-Andrei (aproape 4 ani)

Poze aici

#22
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 25 iulie 2006 - 18:22

Katty, e Ana, verisoara lui Andrei??? E asa frumoasa!!! Iti vine sa o mananci...



David a avut intai un tractor cu pedale si asa a invatat sa dea la pedale, asa ca nu a avut nici o pb cu bicicleta!!! La tractor a invatat sa dea la pedale in vreo 2 saptamani (avea 2 ani)...

Vreau sa ii mai iau un tractor pt 4-7 ani, pentru ca mi se pare jucaria (cu pedale) perfecta pt un copil!!! hihi...



Role, am pus ochii pe unele de la Fischer Price, care sunt cu 3 roti, 2 in spate, 1 in fata, si cand invata asa cu o roata ajutatoare, una din rotile din spate se pune la mijloc si are 3 roti in linie!!! Era de la 3 ani in sus, cu roti de cauciuc...arata f bine...si cu gheata!!!



Fiecare dimineata e un nou inceput



Sinzi, Radu si David[avion] bomba pisaloaga







David[cool]









#23
Gabbriela

Gabbriela

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.385 mesaje

Postat 25 iulie 2006 - 20:20

Nicoleta drum bun, distractie placuta si o vacanta de vis.

Nina si la noi e cald tare , dar ne place.. duminica spre mirarea lui toti a ploau in Los Angeles (in zona in care sunt eu nu a mai plouat vara de zeci de ani).. asa umiditatea a fost duaia ca nu puteai sufla .. nu imi place ploaia vara [:D]

[pup] pe micuta ta sportiva si felicitari pt reusita ei.

sinzi frumoase poze... cand revi acasa in FL? Nu ii este dor lui David de FL?

mira frumoase poze... ati avut o vacanta frumoasa se pare, bine ati venit acasa [flo]

Katty si pe mine m aintereseaza cu bicicleta, ca Julian a avut trotineta dar nu a vrt sa pedaleze la ea, zicea ca e greu tare..bicicleta tacsu nu vrea sa ii ia zice s ainvet ela gradi sa se dea si dupai aii ia, pt ca nu vrea sa aiba si bici aceeas soarta cu trotineta. Ce faceti de ziua lui Andrei?



sambata si duminica acasa si la cumparaturi si multa balaceala, dupaia am efectuat cu Julian multe lucari din lego, pe asta pici cand il apuca lego 1 - 2 saptamani numai lego facem zi de de zi.

Luni la gradi a fost bine, a mers cu veselie si voie buna, s-a intros plostit si ametit... am zis ca e asa de la galdura, l-am lasat in bazin o ora, dupa aceea la somn, cand sa trezit avea febra 39 [:(]... ... timp de 1 ora ia tot scazut si urcat si am decis sa il pun putin la dus mai rece, i-a scazut bine pt cateva ore, dupai ala bazin era vesel si bine dispus... inainte de somn iara a urcat tare la 39 cu ceva si i-am dat de febra repede, a adormit si peste noapte nu a mai facut febra, acuma e vesel si bine dispus si far aferba...

cine imi poate explica de ce a avut aceste episoade de febra, nu are dureri de gat, nu urechi, nas curgator, nu are nimic.... o fi fost de la caldura?

Toate cele bune









Nicole mami lui Julian

[foto]1, 2, 3, 4, 5, 6, 7


Those who are too smart to engage in politics are punshed by being governed by those who are dumber. - Plato

#24
light

light

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.465 mesaje

Postat 25 iulie 2006 - 22:02

Gabbriela, io zic ca daca a fost hidratat bine, si nu a stat mult in soare, sa ai grija sa nu fie ceva la plamani. In schimb, daca a stat mult in soare, sa nu fi facut insolatie si de acolo febra. DAca se mai repeta ar trebui vazut de doctor.
Sanatate mare si sper din tot sufletul sa nu se mai repete!


fara drept de semnatura

#25
miraklucker

miraklucker

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.854 mesaje

Postat 26 iulie 2006 - 02:16

Mai apar si eu dupa asa o lunga absenta...ce sa-i faci stiti voi timpul asta.....

Duminica seara am ajuns si noi de pe munte, plini de nervi, fetele au urlat tot drumul, am orpit din parcare in parcare pana la urma am luat-o pe Selin la mine in brate...daca ne-ar fi prins politia

....acolo a fost tareeee bine, liniste si pace,cum zice sotul poti sa-ti auzi paduchii in cap cum se plimba...., ce mai comparatie.

A fost cald dar nu canicula ca aici, am fost la strand intr-o zi, au unul nou nout super fain, de doua ori ne-am aventurat pana la un lac nu foarte departe, ne-am balacit, ne-am bronzat si n-am facut nimic!David s-a balacit chiar si in izbor, brrr eu nici sa ma uit la el nu puteam ca ma lua tremuratul

cu somnul nu prea am recuperat, ai mei copii nu stiu de vacanta, la 7-7.30 erau toti 3 in picioare!.....am cules afine si fragute....am contruit case in padure....David a avut companie, intr-o zi vecinul de cabana, alta zi o verisoara, apoi alta....l-am aniversat pe socru-meu

Atractia pricipala a fost telecabina care trece pe deasupra casei...chiar si Daria a invatat sa spuna bandli....topaiau si strigau de fiecare data cand trecea, adica din juma in juma de ora. Daria a renuntat la laptele de ora 5-6 ca il puneam in termos si se acrea pana ajungea sa-l bea, Selin s-a bronzat in buci,a inceput sa manace pe rupte orice ii dau, vrea sa se ridice in fundulet.

pozele sunt la albumul iulie, Gabbriela, se pare ca tu le-ai si vazut deja!!

va pup,



Mira mami de DAVID [auto](15.08.2002), DARIA[zana](20.11.2004) si [copil]SELIN (07.02.2006)



POZE CU NOI

#26
miraklucker

miraklucker

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.854 mesaje

Postat 26 iulie 2006 - 02:25

Aici e cald rau, azi am fost la strand, David prinde tot mai mult curaj in apa, merge in maini si da din picioare, dar numai in bazinul mic....tine un pai in gura pe post de tub[:D], astazi l-am vazut a si sarit de pe marginea bazinului dar in apa pana la genunchi....deocamdata ma bucur ca nu vrea in apa mare ca nu as putea sa supraveghez sau sa merg cu el!

Peste tura de lac am sarit si sotul care venise mai repede acasa tocmai pentru asta...dar am fost aseara, am facut grill, ne-am balacit , si am ajuns la 10 acasa.....apa e asa de calda parca e o ciorba[V]

Maine sper sa citesc din urma!

noapte buna!



Mira mami de DAVID [auto](15.08.2002), DARIA[zana](20.11.2004) si [copil]SELIN (07.02.2006)



POZE CU NOI

#27
katty

katty

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.321 mesaje

Postat 26 iulie 2006 - 14:12

Ieri a fost prima zi cand am simtit ca mi-e cald de mor! Am umblat prin oras si n-am stiut ce fel de bicicleta sa-i luam! Azi trebuie sa rezolvam problema!

Duminica am fost pe la Carrefour si a probat una de 16", dar parca aseara (eram fara cupil) mi se parea prea mare!

Aveti idee cam ce marime de bicicleta trebuie luata ptr. inaltime de 110 cm? Sau de ce lucruri trebuie tinut cont atunci cand cumperi o bicicleta?

Sanzi, da intr-adevar fetita din pozele de la Visi este Ana, verisoare lui Andrei (face 2 ani pe 13 august). E intr-adevar scumpica foc! Multumim de aprecieri!

Nicole, m-ai intrebat ce facem de ziua lui Andrei? Pai maine (cand e ziua lui) il serbam la buni in familie!

Sambata sau duminica vrem sa iesim la un gratarel (picnic) cu nasii lui si cu alti prieteni, acum stabilim strategia!

Nina, de cand ai povestit ce face Cristinuca cu trotineta, ma bate gandul sa-i luam trotineta! Sunt cam nehotarata, si suntem in ultima zi de cumparaturi! Felicitari ptr. reusita ei!

Am vorbit cu Andrei la telefon si mi-a zis sa nu-i luam cadou ca i-a luat buni! Ce ziceti de asta?











Catalina & Robert-Andrei (aproape 4 ani)

Poze aici

#28
cristina22

cristina22

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.292 mesaje

Postat 26 iulie 2006 - 15:00

Katty, noi i-am luat lui Andrei(3,8 ani)[bicla] inca din primavara bici de 16 (de la sellgros). Nu am avut probleme cu pedalatul, cum s-a urcat pe ea a si mers, bineinteles cu roti ajutatoare. Asa ca poti sa-i iesi linistita, se va descurca!![;)]

cristina si nazdravanul Andrei

#29
katty

katty

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.321 mesaje

Postat 26 iulie 2006 - 15:20

Aseara am ochit la Carrefour Baneasa una rosie DHS de 16". Nu prea stiu ce marca e asta si daca e rezistenta! Cred ca o sa-i luam de 16, fiindca la ritmul in care creste, daca-i luam de 14 la anul sigur n-o sa-i mai fie buna! Merci, Cristina!



Catalina & Robert-Andrei (aproape 4 ani)

Poze aici

#30
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 27 iulie 2006 - 14:22

La multi ani Andrei!!!! SA cresti mare si destept foc!!! Sa ai o zi super!!!!



Katty, ce ati rezolvat cu bici?? Noi avem una mica cred...merge f bine cu ea, si ne gandim sa scapam de rotile ajutatoare in curand!!!



Mira, ati facut poze la bazin???





Fiecare dimineata e un nou inceput



Sinzi, Radu si David[avion] bomba pisaloaga







David[cool]










Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -