Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Botez si cununie religioasa in aceeasi zi?


6 raspunsuri la acest subiect

#1
lantana7

lantana7
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 26 octombrie 2004 - 23:23

Fetelor, dragelor, am si eu o intrebare pentru voi. Se poate face botez si cununie religioasa in aceeasi zi? Daca da, care ar fi ordinea? A trecut cineva prin asa ceva? Eu si sotul meu nu sintem casatoriti religios,doar civil, aveam de gind sa o facem anul acesta, dar daca copilutul ne-a luat-o inainte si va aparea la primavara, ne-am gindit ca am putea sa le facem pe amindoua odata. Mai ales ca vom veni in tara pentru asta si ar fi si mai usor pentru noi. Voi ce ziceti? hai va rog, spuneti-mi si mie ce stiti despre asta! Multam mult.

#2
diana321

diana321
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 27 octombrie 2004 - 00:03

Nu este chiar asa usor daca ai un copil . Eu le-am facut pe toate trei intr-o zi adiaca botez cununie apoi nunta . Eu sunt mai stresata de felul meu si in timul nunti nu pream stateam cu nuntasii ci fugeam din 10 min in 10 min la bebelus in camera . Cat are bebelusul tau? Al meu avea 7 luni , a fost un chin pentru mine , moase aveam cu duiumul dar se dadeau in distractie si uitau de bebe. Asa ca tot grija de mama e mai presus . Cand sau terminat toate imi venea sa plang de fericire ca am facut-o si pe asta , mai mult de gura lui mama , ca stiti trebuie sa fii in rand cu lumea.

#3
roxanak

roxanak
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 27 octombrie 2004 - 14:59

Eu cunosc foarte multe cazuri in care parintii au fost in acelasi timp si miri. Mai intai au facut cununia religioasa dupa care botezul. Nu a fost nici un fel de problema, din contra au impuscat doi iepuri dintr-o data. Sa ai o calatorie usoara si distractie placuta. Pupici Roxana si Lucia Valentina (26.05.02) [mamica]

#4
dana_ene

dana_ene

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.194 mesaje

Postat 27 octombrie 2004 - 17:19

Asa au facut parintii mei, in aceeasi zi au facut mai intai cununia religioasa si apoi botezul meu. A urmat ditamai petrecerea. Nasol a fost tot de mama, care, imbracata in mireasa dadea mereu fuga la copila [:D]. Deci, se poate ! Daniela si puiul Oana Maria (nascuta pe 2 septembrie 2003) http://community.web...r/oana_maria100 http://community.web...r/oana_maria200 POZE NOI !!!!!!

#5
Eliuta

Eliuta

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 08 noiembrie 2004 - 10:40

Am participat la o asemenea "dubla" chiar anul asta in februarie. De dimineata eu si prietenul meu (actual sot) l-am botezat pe bebe Andrei (se spune ca aduce noroc in viata daca botezi un baiat fara sa fii casatorita)apoi ne-am dus frumos acasa si dupa-amiaza parintii mei le-au fost nasi de cununie (noi nu eram cununati asa ca ne-am multumit cu bebele).A fost o distractie pe cinste cu furat de mireasa si tot tacamul fiindca bebele a fost lasat pe maini bune la o matusa. Eu zic ca asa e cel mai bine daca vrei sa nu fii stresata. Lasa-l cu cineva de incredere si traieste din plin momentele acelea. Casa de piatra si un bebe frumos si sanatos![cheers]

#6
pd

pd

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 100 mesaje

Postat 08 noiembrie 2004 - 12:32

Eu am avut pe 11 septembrie anul asta si botezul Cristinei si cununia religioasa. A fost foarte frumos. Intai a fost botezul si pe urma cununia, preotul ne-a explicat ca a facut intai botezul pentru ca altfel nu putea sta copilul in biserica. La petrecerea de la restaurant n-am mai luat-o pe cea mica, ci am lasat-o cu o bona. La vremea aia avea doar 3 luni si a fost foarte cuminte si la biserica si acasa cu bona. Pe undeva mi s-a parut mai comod, in sensul ca am dat o singura petrecere la restaurant si deci n-am cheltuit de 2 ori. Nasii fetitzei au fost si nasii de cununie. Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004) http://community.web.../user/paloma297

#7
ralualexandrei

ralualexandrei

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 08 noiembrie 2004 - 14:26

Si eu am facut anul asta si botezul si cununia religioasa in aceiasi zi.Botezul a fost la 12.00 si cununia la 19.00.Norocul meu a fost mama care s-a ocupat dupa botez de cea mica asa ca nu am fost stresati.

Andra ,mamica lui Robert si a Mariei si pozele noastre


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -