Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cat ati platit chelnerilor?


23 raspunsuri la acest subiect

#21
Burtocika

Burtocika

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 17 septembrie 2004 - 16:12

Ba da, las ceva la ospatar, si de regula ma gindesc chiar sa las in jur de 10%, dar numai daca m-a multumit servicrea ! Adica nu consider ca este obligatia mea sa-i dau bacsis numai pt ca vine la serviciu! Ca mie nu-mi da nimeni bacsis pt prezenta ! Si am intilnit cazuri de chelneri obraznici, sau care incurca, comenzile, sau care te lasa sa astepti o ora pt o bere ... si mi se pare normal si echitabil sa nu-i tratez la fel cu cei care se ostenesc sa fie amabili si prompti! Deci, daca-l vad ca se straduieste, ii las ceva, pt ca mi-a facut placere sa fiu servita de un om amabil, dar daca nu ... de ce sa-i las ??? Deci, ca sa-i raspundem fetei la intrebare: "Daca noi vom fi multumiti, si dumneavoastra veti fi" si cu asta basta, negociati la sfirsit suma cu care ar trebui sa fie multumiti, cind vedeti si voi suma finala pe care o aveti de platit si cam cit ati strins. Boghi

#22
ralucasimarius

ralucasimarius

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 17 septembrie 2004 - 17:06

Am discutat cu directorul la inceput dupa care ne-a trimis la seful de sala ca sa stabilim meniul si aranjamentul meselor.[biz]

#23
adrianafedorca

adrianafedorca

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.894 mesaje

Postat 19 septembrie 2004 - 17:19

eu am facut nunta anul trecut la restaurant herastrau, nu ne-au cerut nimeni nimc , dar sotul meu l-a intrebat pe saful de sala cat sa dea pt ca nu stiam si a spus cat vrem, asa ca a dat 5 milioane, dar am fost foarte multumiti ADy

#24
mariaangeli_que

mariaangeli_que

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 19 septembrie 2004 - 20:41

Bogda..,de ce sa le las ciubuc cand servesc cu o incetineala de melc?Am fost anul asta la Herculane,o servire de nota 4 ,dar ciubuc asteptau toti ,iar preturile erau ca in afara tarii, iar daca la amiaza cerea supa mi se raspundea ca doar seara au ciorbe,iar seara pe la ora 8 erau terminate,nu am mancat decat minuturi,mancarea gatita si ciorbele nu stiu de ce dar lipseau permanent ,ce sa mai zic de atunci cand am cerut cas pane cu rosii si mi-au adus rosiile intregi (si prafuite,ca au uitat sa le spele),iar sotul cand le-a spus ca-s nepoata sefului al mare (care avea 4-5 hoteluri )chelnerita a luat pozitie de drepti si a adus rosiile taiate ca la expozitie rade,ca maine poate sa fie si mai rau


Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • O saptamana cat o luna

    RoxiMada
    - Ieri, 20:50

  • Oboseala in sarcina

    Roxi_pisicul23
    - mai 04 2024 17:03

  • Pozitie bebe

    Ralu31031992
    - mai 04 2024 13:01

  • Prajituri impreuna cu bebe din burtica

    RoxiMada
    - mai 03 2024 19:30

  • 1 mai frumos ca altul

    Pau26
    - mai 03 2024 14:48

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -