Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Nov-Dec 2004 (51)


143 raspunsuri la acest subiect

#11
onitza

onitza

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.020 mesaje

Postat 01 septembrie 2004 - 18:21

Fetele va pupacesc de va albesc, aveti grija de voi si de bebei, ma pregatesc de plecare. Pa Onitza DPN - 8 decembrie Municipal, dr. Corina Grigoriu http://community.web.../fix_indiferent

#12
onitza

onitza

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.020 mesaje

Postat 01 septembrie 2004 - 18:22

IOANA, cum e in concediu? Ne e dor de tine!!! Bianca sper ca e ok. in burtica la mami. [pup] Onitza DPN - 8 decembrie Municipal, dr. Corina Grigoriu http://community.web.../fix_indiferent

#13
iepurasu

iepurasu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 01 septembrie 2004 - 18:52

Onitza, la multi-multi ani fericiti alaturi de sotul tau!!!! Am avut asa de multa treaba in ultima vreme ca nici nu am mai avut timp sa citesc ce ati mai scris voi aici. In orice caz, depasiti cu mult capacitatea de a citi/minut a unui om normal.....[:D] Onitza, si eu am 24 de ani, o sa fac 25 in ianuarie, si o sa-mi serbez ziua cu sotul si cu bebeul meu!!!! De abia astept! Cat despre felul cum te imbraci la nunta....daca e sa te iei dupa toate babele ajungi sa te si imbraci ca ele, o sa fii cea mai frumoasa, sa ne pui poze neaparat. [vampa] Mai astazi nu stiu ce mi s-a intamplat ca dupa o noapte de nesomn (al meu copil s-a miscat si a mutat toata mobila din burtica mea [biz] tocmai intre 02:00 si 06:00 a.m.) acuma la servici l-am simtit ca misca atat de jos, de parca ziceam ca iese....voi l-ati simtit vreodata asa? Ziceti-mi si mie please, ca eu chiar m-am speriat Iepurasu - 25 saptamani DPN - 18 decembrie 2004

#14
iepurasu

iepurasu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 01 septembrie 2004 - 18:56

Olga, la multi ani pentru maine (nu stiu daca o sa mai am timp sa intru sa vorbesc cu voi), sa fii sanatoasa si sa ai o bebelusa frumoasa si desteapta!!!! Te pupic! [pup] Iepurasu - 25 saptamani DPN - 18 decembrie 2004

#15
Mona_B

Mona_B

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 823 mesaje

Postat 01 septembrie 2004 - 19:53

Buna tuturor!M-am intors si eu din Ro;se pare ca mi-a priit vacanta de mai bine de-o luna azi am avut controlul si medicul mi-a spus ca arat mai vioaie se cunoaste ca m-am bucurat de vacanta, faptul c-am stat cu ai mei... V-am tot citit si cred ca m-am molipsit de modelul adresarii in mod special cuiva, asa ca Try de exemplu, caci ea a initiat acest model, nu? [:D]Draga Try, si mie mi se intampla exact ca tie:baietelul meu are des chef de joaca iar eu raspund loviturilor lui printr-o ciocanitura si vorbindu-i;sotul meu il provoaca mai des la joaca, el raspunde, asa incat burta mea devine teren de joaca[:D] Fulguletz, cum v-ati distrat in Ro?Din ce zona a Ro esti?Am citit ca baietelul tau s-a angajat deja cu capul in jos;ce-o fi cu baietzeii nostri, parca s-ar fi inteles sa faca la fel:azi am aflat la medic ca si al meu s-a angajat in aceeasi pozitie...mai avem si aceeasi Dpn, 16-17 martie data conceperii...doar ca eu sunt Leu iar tu Peste. Fetelor, voua va curge cumva sange din nas, aveti carcei...ca pe mine ma chinuie frecvent.

#16
anne-marry

anne-marry

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 365 mesaje

Postat 01 septembrie 2004 - 20:01

buna fetele!!!!!! ce ma faceti/ noi ne topim de cald insa incercams a supravietuim..voi? abea astept sa vina timpul ploios..sa nu ziceti ca sunt nebuna..ca oi fi ...[:D]..insa ma topesc pur si simplu de caldura........nu imi place neam [:D][:D][:D] acum va las si mai vorbim... anne-marry [gravi]25sapt DPN 21 Dec. http://photos.yahoo.com/aniuta22111980 NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

#17
Dena

Dena

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 01 septembrie 2004 - 20:28

Pupici la toate mamicile si burticile! Iar am dezertat pt cateva zile :) Olguta draguta sa iti urez si eu de toate pt noua primavara si sa te bucuri de minunica ta dulce, sa-ti traiasca! Sa fiti fericite si iubite. La multi ani! Abia acum m-am prins ca esti din Pitesti... asa ca va deleg pt tine si pe Andrea daca tot vine vineri acolo sa dati un pup Pitestiului si sa-l managiati duios din partea mea. Cat despre noi... am fost ieri la nenea doctoru'pt vizita lunara care de acum incolo va fi la doua saptamani... ne-a spus ca suntem bine amandoua si , desi ne speriase ca sansele sunt maxime sa trecem printr-o cezariana, acum si-a exprimat parerea ca putem incerca nasterea normala si numai in caz de urgenta sa trecem pe cezariana. Asta ne-a bucurat si ne rugam sa nu apara nici un fel de complicatii si sa mearga totul bine. Inca nu am inceput lectiile de nastere, dar ne-am inscris pt seria viitoare care va incepe peste doua saptamani. In concediu de maternitate vom intra pe 30 septembrie. Va pupam pe toate si toti bebeii si mamicile de bebei. Tumbe placute!! Denisa si bebica din burtica - 28 sapt. "Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fi invins cu adevarat daca nu te ridici." G.Funakoshi

#18
Eliza5

Eliza5

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 506 mesaje

Postat 01 septembrie 2004 - 20:36

Andreea, in prima saptamana de stat acasa si eu m-am plictisit si am avut tot felul de sentimente de inutilitate [:D] Dar m-am obisnuit si chiar a inceput sa-mi placa si nu m-as intoarce la birou. Ma trezesc cand vreau, mananc, dorm, citesc foarte mult, ascult muzica, mai merg la vreo cumparatura.. Eu te sfatuiesc sa asculti ce-ti zice toata lumea si sa stai acasa. Nu e deloc rau, o sa poti sa faci o gramada de lucruri pentru care nu gaseai timp inainte. M-au sunat de la Medsana ca doctorita care ar fi trebuit sa-mi faca ecografia a plecat acasa asa ca s-a reprogramat pe maine :-( Fetelor, voi beti destula apa? Vreau sa va spun ca este foarte, foarte important sa beti cel putin 2 litri pe zi. Tineti-va cu sfintenie de chestia asta pentru ca poate preveni multe neplaceri. Eliza - 28 saptamani DPN 15 noiembrie - Dr. Anca - Municipal

#19
FELIS

FELIS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.077 mesaje

Postat 01 septembrie 2004 - 20:45

Eliza, facem si clubul pestoaicelor daca vreti voi(+Fulguletz, Danette etc )ca avem deja clubul mamicilor de nov-dec2004. A!... Stiti ca am un dosar cat toate zilele cu ce am listat de la acest "club"? [bis]Ii duc si unei colege la servici care desi e mama de bb de 2.5 ani va citeste cu sufletul la gura, pagina cu pagina. Azi ni se terminase programul, dar ea nu va terminase de citit si am stat sa termine toate foile sa pot pleca acasa. Mi-a zis ca se simte ca intr-un club cand citeste aceste pagini. Eliza , iarta-ma canu ti-am raspuns de ieri: imi place f. mult Danao. Eu in schimb am baut de portocale cu ananas. Pe celalalt nu l-am incercat. I-a placut chiar si sotului meu care nu e incantat de aceste combinatii(ex: iaurt cu fructe). Nu va suparati fetele ca va raspund pe rand pe masura ce citesc.[pup] Felis, 30 ani, 25 sapt, DPN 12 dec. http://pg.photos.yah...felis/my_photos

#20
FELIS

FELIS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.077 mesaje

Postat 01 septembrie 2004 - 21:03

Mona_B, eu am data conceperii 15.03.04 iar dr. mi-a spus ieri ca baietelul meu e cu capul in jos. De 3 zile au inceput sa ma chinuie crunt carceii, la inceput la degetele de la picioare, apoi si in talpa iar de ieri au inceput si la gambe. Se pare ca urca din aproape in aproape. Imi sangereaza doar gingiile, insa asta era ceva obisnuit la mine. Felis, 30 ani, DPN 12 dec. http://pg.photos.yah...felis/my_photos


Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Gata pastele

    FloreClau
    - Ieri, 19:08

  • Bagaj maternitate

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:40

  • Sarbatori in 3 😍

    Pau26
    - Ieri, 14:18

  • Primul trimestru săptămânile 1-13

    IonIza
    - Ieri, 10:48

  • Pofte

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -