Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Prima zi de gradinita...


143 raspunsuri la acest subiect

#141
mitub

mitub

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 08 octombrie 2004 - 14:58

Ahaaaa.... deci noi mai avem de asteptat o saptamana, caci a inceput abia pe 27 septembrie. Deja eram cam nemultumiti ca inca nu fac decat foarte putin, Miruna e obisnuita cu activitati stimulatoare permanente. Am banuit ca pana nu se face sedinta va fi mai lejer. Oricum, parerea mea referitoare la mocheta este ca mai bine isi iau mocheta lor iar voi cumparati una noua, caci oricum este mai curata. Niciodata n-am inteles moda asta cu mutatul in fiecare an in alta clasa, cu schimbarea de rigoare a nu stiu carei chestii. Vreau sa zic ca mi-a stat inima in loc la povestea cu Mihnea iesit din gradinita. Ma gandesc ca ar trebui sa-i explici ca in momentul in care este iesit de pe usa gradinitei, trebuie sa semnaleze unei persoane adulte chestia asta. Of, bine ca n-a patit nimic si a avut inspiratia sa inceapa sa planga in loc sa gaseasca singur drumul spre casa sau mai stiu eu! Totul e bine cand se termina cu bine! Boga

#142
palmyrah2002

palmyrah2002

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 411 mesaje

Postat 08 octombrie 2004 - 15:17

I-am explicat de multe ori si l-am intrebat : Mihnea ce facea mami fara tine daca tu te rataceai? Si el zice :NU ma ataceam,ca eaam cu domnitoaa Anca- nu ma rataceam ca eram cu domnisoara Anca. Lui i se pare atit de natural sa se tina dupa cineva care tine la el,incit chiar nu stium cum sa-l fac sa inteleaga pericolul,sa inteleaga ca mai sint si alti copii care au nevoie de domnisoara sau de tantici si nu e ca acasa unde toata lumea are grija de el in fiecare secunda. [flo]Cristina si Mihnea

#143
MariaM

MariaM

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 09 octombrie 2004 - 11:59

Da...Cristina.. La fel...plange..dimineata....si ii trece pt ca , gradinita este foarte aproape..si mai merg cu el acolo...ma lasa sa-l bag in grupa...si se joaca o ora si plecam...Am avut si noi sedinta vineri...toate foarte bune... Sunt in comitetul grupei... Nu au ceru nici un ban...pt nimic...doar cele cae ni le-au pus in vedere la inceputul gradinitei...rechizite si consumabile... In rest...Vlad este racit de cand a ainceput gradinita...sunt disperata pur si simplu...nu mai stiu ce sa-i dau... Educatoare mi-a spus ca imunizarea fata de raceli si alte boli...se face abia dupa 6 luni ...:( Va pup si va tin la curent... Maria&Vladut

#144
geliza

geliza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 116 mesaje

Postat 09 octombrie 2004 - 23:38

buna fetelor, si mara este un pic racita...ii curge nasul si tuseste putin...acum parca s-a mai rarit..dar cu nasul a dat-o in bara din prima zi...s-a obisnuit un pic cu ideea gradinitei, dar plange dimineata...la ea nici nu stiu daca a fost sedinta, dar stiu ca trebuie sa cotizam astfel: 115.000 lei un caiet special... 300.000 fondul gradinitei 200.000 rechizite... si hrana 40.000/zi Eliza si Mara (24.01.2002)


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -