Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

CM peste sarcina?


24 raspunsuri la acest subiect

#21
koryina

koryina
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 26 aprilie 2009 - 16:46

Fara sa stiu ca eram insarcinata am inceput sa iau anticonceptionale,am facut ecograf si nu s-a vazut nimic doar un cordon care era situat undeva langa ovarul stang.
Am luat anticonceptionale 14 zile din 21,m-am oprit pt ca am inceput sa am tot felul de simptome de sarcina.Am facut 3 teste,primul a iesit negativ,iar celelalte 2 neclare,la 4 zile dupa ce am oprit pastilele mi-a venit CM,insa am in continuare stari de ameteala,greturi,nu mai suport mirosurile de mancare(anumite).daca mi-a venit de la pastile cm si sarcina era dinainte de a incepe,este posibil sa afecteze cu ceva?

#22
andreea_mdm

andreea_mdm

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 283 mesaje

Postat 30 iunie 2009 - 13:30

buna fetelor! sa va intreb si eu ceva! nu iau pastile anticonceptionale, ca nu am voie dar ne protejam natural...adica el pleaca la plimbare! problema mea este urmatoarea...mi-a vnt cm cu intarziere de 2 sapt, pe 15 iunie, dar am avut doar doua zile si si numai ziua, noapte nu curgea deloc. am zis ca na o fi vreo dereglare. acu trei zile am vomitat de nu stiam ce e cu mine, am crezut ca mi-a cazut greu mancarea, a doua zi am avut iar greturi fara sa vomit, apoi iar si iar. mancarea nu o mai suport si am chef sa mananc multe fructe. am facut testul inainte sa imi intarzie cu o zi inainte de a-mi veni, adica pe 14 si a iesit negativ, zic eu,desi parca vedeam ffff vag inca o liniuta! mai am si dureri de cap si oboseala continua. nu am mai facut teste pentru ca m-am saturat sa tot dau bani aiurea si sa nu imi zica nik clar. la medic mi-e frica sa ma duc ptr ca am avut 2 experiente groaznice deja: prima data am pierdut din cauza unui medic care nu vdea sarciana si credea ca e extra si mi-a dat metrotrexat, apoi a vazut la eco ca era normal dar prea mic si de aia nu il vazuse, deja il pierdusem. la un an am ramas iar si a fost la 7 sapt avort spontan, asta anul acesta prin februarie, am stat mult in spital si am suferit mult. Nu mai vreau! ma intelegeti!
acum nu stiu ce sa fac , ce sa cred! oare sunt? spuneti-mi voi , poate ati trecut prin asa ceva!


#23
ariana2005

ariana2005

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 759 mesaje

Postat 30 iunie 2009 - 16:21

Andreea, eu zic sa nu mai stai pe ganduri si sa-ti iei un test de sarcina,..macar sa stii o treaba..si credem stiu ce inseamna sa suferi, dar nu are rost sa ne pierdem speranta, o sa iasa soarele si pe strada noastra..[pup]si te astept cu vesti super bune!..



mami de fetita pe pamant si de baietel in ceruri[ruga]

poze cu noi



"Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,

Curajul de a schimba ce-mi sta in putere,

Si intelepciunea de a face diferenta intre ele..."




#24
Ioannoula

Ioannoula

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 488 mesaje

Postat 16 ianuarie 2010 - 14:59

Buna fetelor.si eu am patit ceva ciudat. Imi doresc enorm sa am un bebe. am avut cateva senzatii ciudate...voma, somnolenta, sani mariti...dureri in zona uterului...mi-a intarziat cateva zile...am facut 2 teste de sarcina, dar au iesit un pic cam ciudate...adik nu mi-a iesit a doua liniuta intreaga, dar a iesit si vedea clar. Am fost la doctor inainte sa imi vina menstruatia dar nu s-a vazut nimic la eco, doar un chist maricel pe ovarul drept.Mi-a zis sa fiu cumintica, sa nu ma stresez, sa nu fac efort, sa nu iau pastila, pentru ca dupa calculele lui eram in 3 saptamani, si nu se vede bebe la ecograf.Mi-a zis sa astept pana pe 13 sa avem cateva zile de intarziere si sa vedem ce se intampla. Deci mie trebuia sa imi vina pe 7. Mi-a venit pe 14, mi-au curs doar cateva chisturi...care era defapt chistul de pe ovarul drept si care s-au faramat. Nu mi-a curs ca la un ciclu normal adik au fost doar cateva picaturi pe tampon in 2 zile....si doar chisturi. Adik a tinut 2 zile. Eu simt ca sunt gravidutsa, dar mi-e frk acum k mi-a venit k nu as fi...Am plans toata ziua de 14. Voi ce parere aveti?



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -