Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Acnee juvenila


6 raspunsuri la acest subiect

#1
Andrada

Andrada

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.253 mesaje

Postat 06 august 2004 - 23:40

Care este cea mai buna crema impotriva acneei? Voi ce folositi pentru adolescentii vostri sau pentru voi? A L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele

#2
lorelei_19

lorelei_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 765 mesaje

Postat 09 august 2004 - 15:20

Andrada, eu folosesc mibazon- si sa nu razi. am citit despre crema-minune prima data in formula as si mi-am cumparat mie intai. e intr-adevar extraordinara. ce-i asta mibazon? e o crema facuta in prealabil pentru ugerul vacilor [:D] si o potzi cumpara doar din romania de la farmacia veterinara. nu stiu cui i-a venit ideea sa probeze asta in cazul acneei si a avut rezultate miraculoase. mibazonul costa foarte putzin si are rezultate foarte bune. crema are o concentratie foarte mare de antibiotic si Malinei ii ajuta foarte bine. de cand am descoperit crema asta, fruntitza ei si barbia sunt mult mai curate. Paul are nevoie de noi: http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm "Daca dragoste nu e, nimic nu e".

#3
Andrada

Andrada

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.253 mesaje

Postat 10 august 2004 - 00:37

Multumesc Lorelai! [flo] A L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele

#4
Lami

Lami
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 12 august 2004 - 13:33

Zynerit este o solutie pe care o gasesti la orice farmacie (e cam scumpa dar merita). Are doua tuburi unul cu praf si altul cu lichid. Se combina cele doua si se foloseste timp de o luna de la desigilare! Este excelenta! Recomandata de un dermatolog din Timisoara.

#5
anemona_an

anemona_an
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 25 august 2004 - 11:14

Lorelei_19, astazi ma duc sa cumpar crema minune, dar......cum tre' folosita????? Ma gandesc ca la farmacie nu o sa recunosc ptr. ce anume o iau [;)] asa ca spune si instr. de utilizare. Copila ma bate la cap de cateva zile sa-i dau bani sau sa-i cumpar ceva ptr. fatza, ca incepe scoala si..tre' sa fie frumoasa [;)], asa ca astept repede raspuns[;)] .Pupici

#6
thalia

thalia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 25 august 2004 - 13:44

Ai un PM de la mine cu vesti bune![:D]

#7
criss

criss

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 56 mesaje

Postat 30 august 2004 - 21:42

Buna, Al meu baiat a avut probleme cu punctele negre si acneea anul trecut, am cumparat de la Neutrogena gel pentru spalare ( de doua ori pe zi) si un alt gel tratament ce se aplica seara si se spala dimineata ( tot Neutrogena). Este drept ca eu l-am dus si la cosmeticiana de 3 ori ( cam la 2 luni odata), apoi, eu ii desinfectam fata cu tonic astringent seara si odata pe saptamana il ajutam sa foloseasca crema gomaj. Dupa acestea, s-a vindecat. Si acum folosete gel pentru spalat fata si din cand in cand si tratament, mai greu a fost sa il obisnuiesc sa nu puna mana mereu pe fata. Eu sunt multumita si acum are o fata curata. Multa sanatate Criss


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -