Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de iunie-iulie 2003 (24)


137 raspunsuri la acest subiect

#131
pojogam

pojogam

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 19 iulie 2004 - 11:30

Elena chiar de curand ma confruntam cu ceea ce spuneai tu. Personal cred ca este bine sa-l faci sa inteleaga de ce nu are voie sa fac acel lucru, insa acum varsta lor nu ne permite aceasta. Amobservat la Flaviu ca dandu-I prea multa incredere si libertate, cuvantul NU, nu mai are valoare. Daca vrea sa faca ceva il face uitandu-se pana in ultimul moment la mine sa vada daca actionez sa-l impiedic. Daca raman ferma pe pozitie am castig de cauza. Nu mai incerc sa-I abat atentia pt ca nu reusesc si apoi de ex a invatat chiar el sa faca asta: ne ia de mana si ne duce mai in colo aratand cu degetul ceva; in timp ce tu te uiti el fuge repede sa faca acel lucru nepermis. Deci diversiunea practic invatata tot de la noi. Bineinteles ca plange si uneori se aseaza jos (asta de la atata alintat cred) dar gasesc o modalitate sa-l linistesc. Trebui sa recunosc ca l-am mai altoit uneori cand mi-a rupt carti sau a spart ceva. De atunci insa cartile le rasfoieste si stie ca ia bataita. Vad ca ati scris nu gluma. Eu am ramas in urma tare sicu raspunsurile, dar vad ca al meu sot e destul de consecvent. Am sa va scriu un banca care tocmai l-am primit. Un ateu se plimba prin padure minunandu-se de frumusetile naturii: „Ce copaci impresionanti! Ce rauri cristaline! Ce animale frumoase!” La un moment dat, in timp ce se relaxa, omul aude in spatele lui zgomote ciudate. Cand se intoarce vede un urs ca-n povesti: mare, frumos, sanatos si cu pofta de mancare. Ingrozit, ateul o ia la fuga, insa ursul avea conditie fizica asa ca il urmeaza constiincios... Tipul era atat de ingrozit incat la un moment dat se impiedica si cade. Ursul il apucase deja de un picior asa ca omul, paralizat de frica, racneste: „Doamneeee!!!”. In secunda urmatoare, timpul se opri, ursul ingheta in pozitia in care se afla, padurea ramase neclintita si o lumina se revarsa din cer. Tipul, socat, auzi o voce: „Mi-ai negat existenta toata viata, le-ai explicat si altora ca sunt un mit, ai pus toata creatia Mea pe seama intamplarii cosmice... vrei acum sa te salvez? Pot eu sa te consider credincios cu adevarat?” Ateul se uita fix in lumina si raspunse: „As fi ipocrit sa Iti cer brusc sa ma consideri credincios, dar poate ai reusi intr-un fel sa devina ursul crestin?” „Foarte bine” raspunse vocea. Lumina disparu, zgomotul padurii reveni. Ursul il elibera din ghearele sale, isi impreuna labele din fata si spuse: „ Doamne, binecuvinteaza aceste bucate. Amin”. dar am uitat sa va spun ce amdescoperit la Flaviu in gurita... II ies 3 dintisori de odata si 2 maselute[bum]. ce ziceti suntem primii la maselute?!.. nu cred dar ma doare capul ca o sa mergem la mare cu maselele in "evolutie". [bang] am pus poze noi cu Flaviu. In urma tuturor balacelilor Fl;aviu e ragusit rau si pe tati il doare gatul iar mami trateaza ... Mihaela si [copil] Flaviu http://community.web...om/user/pojogao

#132
pojogao

pojogao
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 19 iulie 2004 - 12:26

Elena si Bibi Nu va faceti griji, in ciuda virstei si masei Mirela e capabila sa ma duca pe-un umar pina la primul geam deschis. Numai sa se rezume la un scuturat usor, sa nu-i vina alte idei.... Iar oamenii grasi si in etate sunt lasati de Dumnezeu pe pamint ca acei suplii si vesnic tineri sa realizeze ce norocosi sunt. Elena ai scris ca l-ai lasat sa puna mina pe usa calduta a aragazului, eu ziceam chiar sa-l lasi sa se friga odata pe bune dar fii pe aproape. Si apropo, ai vazut ca apneea e molipsitoare ... Andra da, la aceasta virsta si eu cred ca e un fel de dresaj. Merge si la soti.... http://community.web...om/user/pojogao

#133
bibi

bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 19 iulie 2004 - 15:34

Am ramas si noi fara mot. De pe tava a ales in ordine: banii (dar aici a fost influentat de nas, care a luat hartia si a mutat-o chiar in fata magraonului, ceea ce nu a fost tocmai cuser), ata de cusut cu acul aferent( moment in care m-am lovit cu palma peste frunte, ca taranul la necaz, iar Andra a izbucnit in urale, ca deh, sa moara si capra vecinului[:D] am dovada [foto]) si bijuteria din aur(practic asta a fost chiar o alegere in toata puterea cuvantului caci a privit atent pe tava, s-a plimbat cu aratatorul in sus pe deasupra obiectelor si s-a oprit la lantisor si cruciulita). A doua zi l-am facut soldat Vergil, adica l-am ras in cap, iar acum arata ca un agent de paza(cap mare, ceafa groasa, umeri lati, minte putina[:D]).

#134
Cornelia

Cornelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.351 mesaje

Postat 19 iulie 2004 - 16:41

Revin, dar tot in viteza sunt. Verificand intr-o listuta mai veche, am descoperit ca si azi avem doi sarbatoriti. La multi ani Alexandru Constantin (mami Irina) si Calin (mami Maadi)! Stiu ca se intalnea cineva cu Maadi in parc. Poate puteti sa-i transmiteti urarile. Ma pregatesc sa plec. M-am hotarat sa nu mai fac ore suplimentare fara rost. Fug, sa nu ma prinda cineva la birou [:)] Va pup! Cornelia

#135
romana_74

romana_74

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 547 mesaje

Postat 19 iulie 2004 - 16:43

Salutare fetele! Noi suntem bine si mergem f.f. bine! Adica putin ne curge nasul, dar cred ca ne cresc dintii.Asa a patit cand i-au crescut si ceilalti...voi ati citit despre asa ceva? In rest toate vechi... Matei nu mai prea vrea sa stea pe olita si chiar ma laudam ca de la 7 luni face kk la olita, bineinteles ca ii nimeresc eu orele, nu altfel, dar facea! Acuma se incoarda si nu vrea sa se aseze nici in ruptul capului... il mai fentez eu cum pot, dar in general face pe el! Multumesc fetelor care mi-au urat bun venit! ELENA_LTD da, eram la Iasi dar numai sporadic...tot merg si vin cu Matei si cu al meu sot! Plecam iar in concediu prin 20 august si stam pana pe 14 septembrie! Hai ca va mai scriu ca eu muncesc, nu gandesc ![:D][:D][:D]! ROMANA&BB MATEI

#136
amik

amik

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 220 mesaje

Postat 19 iulie 2004 - 16:52

maine imi vine fata acasa!!!! nu mai pot de dorul ei,dar trebuie sa recunosc ca zilele astea a fost ok din pdv al treburilor casnice.nu am mai fost contracronometru. de-abia astept sa o vad pe alex.mama zice ca mananca de sparge,baga somn en-gros,s-a plimbat cu caruta,adora caii,i-a adus tata nisip in curte,i-a cocosat pe ai mei amandoi,nu sta locului o clipa. ma uit si ma tot uit la caseta de la mot,o admir si parca o simt mai aproape... doamne,ce dor imi e de ea.parca mi-e teama cum va reactiona cand ne vede...cred ca ne-a uitat...[V] va pupic. Alexandra mare si Alexandra mica... www.jester.ro/alex/

#137
carmenutza

carmenutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 143 mesaje

Postat 19 iulie 2004 - 18:04

Ovidiu, vad ca stai pe aproape...ai venit din urma puternic cu fortze noi si proaspete...Bravos!!Intr-o vreme isi facuse si Razvan cont pe aici, (inca se cheama ca este membru) da' cum nu se omoara cu scrisul, se multumeste cu spionatul...[:D] Magda, sa o stapaniti sanatosi! Bibi, ac si ata...aaa...pai poate il faci vreun Botezatu...sau vreun Cavalli...mai stii...oricum de viitor meserie..[:D]Acum este randul meu sa o invat pe Maya sa se dea bine pe langa tipi din astia cosmopoliti.[;)] Cred ca joi plecam la mare si stam pana luni..de abia astept si sper ca nu intervina ceva. Carmen si bb Maya Alexia

#138
carmenutza

carmenutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 143 mesaje

Postat 19 iulie 2004 - 18:11

aaa..era sa uit. Bibi..sunteti tare frumosi totzi 3 la cununie..Davidutzu este adorabil...iar tu....ai o fatza atat de cuminte ....parca esti rupta din altar[:D][:D]..nici ca ai banui ce [}:)]se ascunde de fapt. Andra, la faza cu "pune-i o perna pe fatza" eram pe jos de ras....cam asa se desfasoara lucrurile si pe la noi... Chiar asa fetelor, pe astia mari (a se citi tatzi)cum ii educam??? sa ma scuze Ovidiu..[;)] Carmen si bb Maya Alexia


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -