Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de ian-feb 2004 (22)


141 raspunsuri la acest subiect

#11
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 01 iulie 2004 - 13:53

Ane, uite ca nu stiu strofa a 2a de la ce ai zis tu, insa eu mi-am printat cuvintele de la cantecelele pe care le gasesti la reclama mascata (sunt bebelusii din Martie-Aprilie 2004); ai acolo sectiunea de cantecele, ai cuvintele si poti sa si le asculti cand apesi pe trompetica. Poate te ajuta asta. Mai, vreau si eu piscina pentru Moti...de ce faceti asa discriminari...mai ales ca are si slip... Dar vreau sa va intreb asa: ca tot am vazut prin ofertele Metro, Carrefour etc niste piscine gonflabile (din material de colac); oare sa nu-i iau una din aia si sa i-o intind prin bucatarie?[:D] Sa nu radeti de mine... Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004

#12
buli

buli

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.547 mesaje

Postat 01 iulie 2004 - 15:23

Anita, nu-mi amintesc prea bine cintecul, dar stiu sigur ca domnul cu pricina i-a mai luat doamnei si basma[:D] Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://community.web...user/ancutza124

#13
Ioana77

Ioana77

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 01 iulie 2004 - 16:00

quote:
Originally posted by buli
Anita, nu-mi amintesc prea bine cintecul, dar stiu sigur ca domnul cu pricina i-a mai luat doamnei si basma[:D] Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://community.web...user/ancutza124
si papuci!!! Despre Piscina, promit sa o umflu si sa ii fac o poza [:D]! Ioana, [copil] YANN & [copil]PHILIP _______28.01.2004_______
http://community.webshots.com/user/yannphilip


#14
Andruska

Andruska
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 01 iulie 2004 - 18:42

Buna fetelor [bis] [bis] [bis] !!! Ce dor mi-a fost de voi [pup] si vad ca ati scris nu gluma !!!

[s] Matei [s] sa cresti mare si sanatos !!!


Noi ne-am intors aseara de la mare [q] unde ne-am simtit tare bine. Matei a fost super cuminte - dormea in fiecare dimineata la malul marii si seara pe faleza, in rest ne-am plimbat si ne-am distrat normal. Nici nu am simtit ca am plecat cu bb de 4 luni si jumatate cu mine. A fost laudat de toata lumea si era mascota hotelului.

Noi inca papam numai tzitzi - de pe 6 iulie am sa ii introduc fructele si asta ptr ca se uita la noi cand mancam de numa-numa, asa ca eu abia astept sa vad cum reactioneaza. Sper sa ii placa !!!

Stam si noi in fundutz si ne place tare mult!!! Il mai pun si in carutz asa si se bucura tare. Imi este cam frica sa il las mult asa insa il pun in fiecare zi. Voi ii tineti in funduletz in carutz? Lui i se mai balangane capul cand sta mai mult timp.

Cea mai noua "realizare" este ca scuipa...si ii place ca scuipa tot timpul. Si cu tzitzi in guritza si scuipa pana face balonase [:-)))]

Am vb si cu Layla insa din pacate nu ne-am putut vedea... era bine si ea si Daniel, doar ca o scoala din ora in ora noaptea si nu reuseste sa isi dea seama de ce [bang]?

Altfel, i-am vzut pe Arturici care sunt niste scumpici [pup] de la Matei ptr Yann si Philip !!!

Cred ca am sa il duc si la munte vreo 4 zile sa aiba baiatul vacanta ca lumea, nu [:D]?

Voi ce mai faceti? Pe unde mai plecati cu bebeii?

Va pupam si abia asteptam sa mai povestim - ma duc sa intind rufele ca am o gramada [rufe].



Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999)

#15
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 01 iulie 2004 - 19:05

Concediul pentru mine este un mare ghimpe. Unde sa ma duc? La mare, la munte...parca m-a mai incurajat Andruska...ca mie mi se pare infernal, s-o car pe Moti dupa mine... Barbatu-meu viseaza la un concediu in Turcia, vreo 2 sapt, unde sa stam cu burta in sus sa ne odihnim, singuri. I-am zis ca fara Moti eu nu ma duc nici pana la Urziceni. Asa ca a picat varianta asta. Am mai putea merge in Suedia...s-o luam si pe maica-mea cu noi...dar am hotarat deja ca mergem la iarna si n-as vrea sa schimb. Si e greu pe avion cu sterilizator si alte minuni din astea...lasa sa fie Moti mai marisoara... Insa as vrea si eu niste detalii tehnice, pentru un eventual concediu in vara asta: 1. In ce doarme bebe noaptea? Patut? Carut? Patut pliant? 2. Trebuie de carat tot: sterilizator, incalzitor, biberoane, tetine, cele necesare pentru spalat toate astea, apa(?!) de pregatit papa...?! 3. Ce faci in cursul zilei cu bebe? Dimineat si seara am inteles, la plaja. Dar in cursul zilei, cand e cald de nu mai poti? 4. Cum ii faci baita seara? Luam si cadita dupa noi? Ca atat imi trece acum prin cap. Cum v-ati descurcat? Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004

#16
Ioana77

Ioana77

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 01 iulie 2004 - 19:24

ADINA, 1.In ce doarme bebe noaptea? Patut? Carut? Patut pliant? Arturicii au dormit cu mine in pat, intr-un pat de o persoana, destul de lat ce este drept. Asta pana ce a plecat Bona, apoi au dormit ei singuri. Le-am pus «bariere », adica patura rulata pe lungul patului si perna pe lat (patul avea 2 laturi lipite de perete). Atat patura cat si perna le-am bagat sub cearceaf ca nu cumva sa le impinga din pat. 2. Trebuie de carat tot: sterilizator, incalzitor, biberoane, tetine, cele necesare pentru spalat toate astea, apa(?!) de pregatit papa...?!Eu am dus cu mine : -toate biberoanele (adica vreo 14), umplute cu 150ml apa. -4 sticle de 2 litri cu apa plata fiarta de acasa ; -eu sterilizez la microunde si nu am vrut sa car si microundele cu mine, asa ca am luat un fierbator cana in care am fiert tetinele, suzetele si linguritele. In bibe am turnat apa clocotita. Pt papa, am cumparat cand am ajuns in constanta iaurt sa ne ajunga 5 zile si l-am tinut in frigiderul din camera. In rest, noi cu borcanele. Daca ii dai suc de fructe, iti recomand de asemenea cel din « gasca » borcanelelor. E f bun si nu te mai cari cu storcator. 3.Ce faci in cursul zilei cu bebe? Dimineat si seara am inteles, la plaja. Dar in cursul zilei, cand e cald de nu mai poti?Noi la plaja nu am mers. Dar se poate. Noi am batut falezqa in sus si in jos, dimineata si seara. Dimineata este cel mai placut pt ca nu este aqglomerat. Seara insa e cam aglomerat, dar merge. In timpul zilei este pacat sa stai in hotel. Noi am stat pe sub copaci, pe la fantanile din mamaia, etc. 4. Cum ii faci baita seara? Luam si cadita dupa noi? Nu am carat cadita. Dus le-am facut. Cum v-ati descurcat? Eu m-am descurcat super. 2 zile am stat doar eu cu ei si ne-a fost tare bine. Hai, fa-ti curaj ca nu este greu! Personal nu m-as duce in "tari indepartate" cu ei la varsta asta. Parerea mea este ca e mai sigur acasa acum. oricum vei gasi comfortul de care aveti nevoie si la noi. Eu pt anul viitor programez o plecare mai indepartata[:D] Ioana, [copil] YANN & [copil]PHILIP _______28.01.2004_______
http://community.webshots.com/user/yannphilip


#17
dadi_t

dadi_t

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 01 iulie 2004 - 19:37

[disco]Matei sa cresti mare si sanatos !!![s][s]
Anita:
aseara ti-am luat cercei,la,lala,la,lala
si-acum te vad fara ei,la.lala.la.lala
cine ti-o mai lua cercei,la.lala.la.lala
sa stea spanzurat ca ei,la.lala.la.lala

aseara ti-am luat basma,la.lala.la.lala
si-acum te vad fara ea,la.lala.la.lala
cine ti-o mai lua basma,la.lala.la.lala
sa stea agatat ca ea,la.lala.la.lala

aseara ti-am luat margele,la.lala.la.lala
si-acum te vad fara ele,la.lala.la.lala
cine ti-o mai lua margele,la.lala.la.lala
sa stea atarnat ca ele,la.lala.la.lala

Asa mi-aduc aminte cu mici adaptari pe ici pe colo, ca am mai uitat!
Andra- felicitari pt. curajul de a pleca cu asa bebic de mic si pt. cum v-ati descurcat.La mai mare!!! Si cand mai ajungeti nu ne ocoliti: 0722498519-Tania.Data viitoare poate ne si vedem.
Saphir- noi suntem la faza de degustat degetul mare de la picior, se zice ca a baut vadra de lapte,nu???? Bibi la fel rade tot timpul ,si singurica si la oricine o baga in seama. Cand era mica-mica zambea tot timpul in somn. Si ciudat telepatic sau nu stiu cum sa-i zic, cand vine Costin de la serviciu si intra in camera ii zambeste in somn, de fiecare data.
Ioana, pofta mare si sa le mancati cat mai repede![pofta][pofta]
S-a trezit Bibi.Pupici mamici si pitici![pup][pup][pup]




dady+anduta(14 sept'96)+bibi(14 febr'04)

#18
Andruska

Andruska
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 01 iulie 2004 - 20:26

ADINA 1. In ce doarme bebe noaptea? Patut? Carut? Patut pliant? Matei dormea intr-un scaunel in care doarme si acasa din cand in cand. A fost tare bine [:D]!!! 2. Trebuie de carat tot: sterilizator, incalzitor, biberoane, tetine, cele necesare pentru spalat toate astea, apa(?!) de pregatit papa...?! Nu stiu ptr ca eu il alaptez pe Matei. Eu am avut doar un biberon ptr apa si acela i l-am fiert. 3. Ce faci in cursul zilei cu bebe? Dimineat si seara am inteles, la plaja. Dar in cursul zilei, cand e cald de nu mai poti? In cursul zilei el mai dormea si cand nu dormea tot asa tiptil pe la umbra. 4. Cum ii faci baita seara? Luam si cadita dupa noi? Tot dusuletz. Cum v-ati descurcat? Noi am stat 10 zile si a fost super. Parca Matei se nascuse la mare. Tania - multumim tare mult. Imi pare rau daca stiam... Sa iti traiasca frumusetile si bine ai venit . Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999)

#19
Roxana_G

Roxana_G

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.876 mesaje

Postat 02 iulie 2004 - 01:27

Adina, interesant subiect ai deschis. Stii ca ma interesa si pe mine. Eu am de gand sa incerc mare si munte la noi, cate 2-3 zile si apoi fuga in Grecia cu fata. Ba chiar aveam de gand sa plec doar eu cu ea la munte, asa cum ti-am mai spus. In fine, primul test acest weekend cand ne deplasam la Bran. Legat de ceea ce ai intrebat: - de dormit va dormi in patutul pliant pe care l-am cumparat sa il utilizam si drept tarc; - pentru aceasta deplasare voi lua toate biberoanele sterilizate cu apa fiarta deja in ele. Eu sterilizez chimic cu lichid Chicco, asa ca pentru deplasari mai lungi voi lua doar o sticla de lichid si voi pune solutia direct in bibe cu tetinele in jos); - de mult timp intentionam sa iau o cana de fiert apa ca o mai folosim si noi la cafele si capuccino, asa acum isi va gasi utilitatea si nu ma voi cara cu apa fiarta de acasa. Daca mergem undeva unde pot fierbe (eg la Durau unde avem si bucatarie), nu mai iau nici aceasta cana; - banuiesc ca merge si fara incalzitor, oricum vara e cald si poti sa ii dai papa la temperatura camerei; - pentru deplasari scurte o sa ii fac dus. Pentru cele mai lungi voi lua o piscinuca gonflabila de care oricum avem nevoie la mare; - in timpul pranzului fie o las sa doarma afara (eg terasa la munte) sau in camera (eg in Grecia). Alexandra si acum doarme la pranz in casa cate 3 ore asa ca nu imi fac griji pentru acea perioada a zilei.. Hai curaj! Plecati in concediu cu fata ca nu are nimic. Uite, recomand sa testati terenul asa ca noi, un weekend la munte, apoi unul la mare. Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)

#20
Roxana_G

Roxana_G

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.876 mesaje

Postat 02 iulie 2004 - 01:30

Aaaa! Uite ce voiam sa mai intreb fetele care au fost la mare cu bebelusii. Ce ati facut seara? Ati iesit cu ei dupa baita de seara? Intreb pentru ca e tare placuta plimbarea dupa ora 22 si totusi: - este ora la care Alex doarme; - dupa baita ramane cu parul ud (ca ea are par o multime) iar la mare este destul de curent la ora respectiva. Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -