Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

oglinda


26 raspunsuri la acest subiect

#21
aalexia

aalexia
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 15 iunie 2004 - 10:30

Lorelei , stii de ce am noroc...baietelul meu de 3 ani nu o lasa pe fetita mea de 11 ani si.... sa se maturizeze prea repede si asta ma bucura.Adica inca se mai pisiceste pe langa mine si vrea pupacita si alintata.Regret ca nu am timp suficient ptr. ei...dar sunt convinsa ca voi plati ptr. asta.

#22
missiday

missiday
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 23 iunie 2004 - 00:01

4. Fa-ti timp pentru ei, nu le plati doar hainele, meditatiile, etc, considerand ca asta inseamna sa fii parinte. M-am cam speriat si eu..copilul meu are aproape 9 ani si n-as vrea ca vreodata sa-i fiu dusman. Missiday

#23
lorelei_19

lorelei_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 765 mesaje

Postat 23 iunie 2004 - 01:28

missiday, e tare greu sa iti faci timp. noi avem in fiecare seara vorbitor, dar uneori simt ca pic. pur si simplu! tu ce faci cu baiatul tau? cum va petreceti timpul? m-ar interesa sa aflu si alte pareri. VA pup pe toate! Salvati un inger: www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

#24
missiday

missiday
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 27 iunie 2004 - 22:41

Lorelei, din pacate si noi stam destul de rau cu timpul liber..dar incerc sa vb cat mai mult cu copilul meu, sa-l fac sa aiba incredere in mine, sa-mi spuna cand il framanta ceva, mie mai intai si tatalui sau.Din fericire Radu e foarte afectuos si iubitor, vine deseori la noi in pat si ne povesteste o gramada de lucruri, asa ca-mi usureaza sarcina. Pupici si la cat mai putine probleme cu copiii nostri!! Missiday

#25
aquariusrpro

aquariusrpro

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 58 mesaje

Postat 03 iulie 2004 - 20:42

5. Invata (atat cat mai ai timp) cum sa vorbesti cu ei asa incat sa nu vorbesti cu peretii [:D][:D] Hmm... stiu ca o sa ma judece in fel si chip.. sper sa fac fata[:D] As mai adauga o regula: 6. Sa nu uiti acea uluitoare senzatie de forta, putere din adolescenta. Sa nu uiti acele momente/ zile / ani cand aveai senzatia ca poti muta pamantul din loc, ca ( poti sa) stii tot, acum erai in culmea fericirii si in luna urmatoare se intuneca tot ca ... De atunci si pana cum parca am uitat sa traiesc cu forta si concentrarea de atunci. De multe ori m-am surpins razand pe juma' cu fii-mea, cu un ochi la bucatarie sa nu dea ceva in foc si cu un neuron agatat la panaramele de la birou [bang]! Si Minunica simte...[bang] Promit ca nu mai fac asa [:D]!! Si nici sa nu ma culc pe o ureche ca mai am timp.. ca Minunica are 4 ani! Roxana&Ruxandra http://community.web...er/aquariusrpro

#26
anemona_an

anemona_an
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 07 iulie 2004 - 10:59

........oooooffffff, din pacate parintii n-au rabdare si timp sa se apropie de copii lor si de aici.......prapastia dintre ei//.... eu sunt apropiata de mandra mea(facand exceptie ultima saptamana in care mai mult ne-am certat, dar...in pauza dintre certuri,am apucat sa ne spunem cum stam cu dragostea,prietenele si.....bla,bla-ul de zi ci zi[:)]) in schimb prietenele ei......nu sunt apropiate de mamicile lor[:(] si ma ingrozesc de cate ori imi povesteste//...sunt tare suparata pe mine de cate ori o reped sau tip la ea (uneori chiar aiurea) si-mi dau seama ca o pot pierde //... poa' d.zeu imi v-a lumina mintea si.....voi reusi sa depasesc perioada asta fara urmari grave[hia]

#27
nadina

nadina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 189 mesaje

Postat 07 iulie 2004 - 12:46

Nu-sh ce numar: adolescenta e dificila si pentru ei; Daca vorbesc asa nu inseamna ca nu-si mai iubesc parintii. Nadina


Panic Questions

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Mai e putin...38 saptamani

    FloreClau
    - Ieri, 22:34

  • Saptamana 27

    lili.95
    - Ieri, 14:24

  • Vacanta cu burtica È™i surioara mai mare

    BiancaDragnea
    - Ieri, 13:03

  • Mici pregatiri

    kiki_2024
    - Ieri, 12:24

  • Prima răceală în sarcină

    CatiCatut
    - Ieri, 11:07

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -