Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de ian-feb 2004 (17)


144 raspunsuri la acest subiect

#141
Diana_b

Diana_b

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 149 mesaje

Postat 06 iunie 2004 - 01:56

Adina, si eu am inceput sa-i dau zymafluor lui Mircea, dar cica trebuie dat pina cind se termina procesul de crestere a dintilor, adica pina pe la 16 ani, in fiecare zi. Diana si [copil] Mircea (2.01.2004) http://community.web...m/user/dianab13

#142
Diana_b

Diana_b

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 149 mesaje

Postat 06 iunie 2004 - 01:59

Adina, si eu am inceput sa-i dau zymafluor lui Mircea, dar cica trebuie dat pina cind se termina procesul de crestere a dintilor, adica pina pe la 16 ani, in fiecare zi. Roxana, eu i-am dat de 2 ori supa si dupa aia am trecut la piure de legume. Supa a baut-o dar legumele de abia azi le-a mincat, dupa o luna de incercari. Si le-a mincat pt. ca azi i-am mai pus in legume si putin unt, piure de mere, lactoza si cereale. Cit i-am dat numai legume se strimba ingrozitor, dar pt. ca am vazut ca merele cu cereale le maninca f. bine, am zis sa bag si in legume si a mers. Diana si [copil] Mircea (2.01.2004) http://community.web...m/user/dianab13

#143
anda141

anda141

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.455 mesaje

Postat 06 iunie 2004 - 02:27

Bubu meu a adormit de vreun sfert de ora, dupa ce i-am facut baita si a papat ,tot e bine, ma asteptam sa adoarma mai tarziu dupa cat somn a bagat azi in el.... Eu nu i-am dat inca supa, tot aman n fiecare zi, i-am dat suc de morcov care ii place tare, mar ras , suc de portocala si cereale cu lapte si banane seara, dar nu in fiecare seara, ca am inteles ca ingrasa [:D] si sa nu devina bubu prea grasan ca nu e bine. Cam atat a papat si o singura data gref, i-a placut si ala. Vad ca manaca tot ce-i dau. Maine ii dau banana piure. La ce e bun zymafluorul? Banuiesc ca pentru dinti. Noapte buna la toata lumea si maine dimineata sa ne trezeasca soarele!!! [bis][bis][bis] Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.web...user/monica1816

#144
DARAEL

DARAEL

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 956 mesaje

Postat 06 iunie 2004 - 07:39

Am revenit la “ ceas tarziu” si nu pentru ca nu mai am rabdare sa vad Srek 2 (ne-au promis o vizionare nasii lui Daria) sau numerele de la LOTO (de, incercam si noi o varianta „pe mana lui Rares si a mamicii lui ad_risnov” [^] ci pentru ca la aceasta ora „trompetelul” vrea laptic si, ca bonus, doreste „intens” sa ne vada pe amandoi ridicati din pat.
Daca era dupa mine, scriam sculati, dar sotiorul a zis ca asta lasa loc la interpretari – [:-)))][:-)))] [:-)))] [:-)))]
Noi adormim tot cu suzi, dar fara probleme in general. Andruska – fata frumoasa, cine a mai auzit sa-si tina singur BB. suzeta ? Poate doar in povestile cu Fat-Frumos (de ce nu i-au spus BEBE-Frumos oare [^] ???). In general se fataie tataie si da din aripioare, asa ca o arunca prin toate colturile patului, asta in cazul fericit in care nu o ejecteaza cu limba in cadrul exercitiilor de facut balonase (ultima chestie cu care ne distram !). Iar cu dezobisnuitul – o sa vedem ceva mai tarziu, caci momentan nu vedem ceva semne optimiste la tentativele noastre (rare, dar existente).
Mama, dar iar am inceput sa fiu vorbareata. Credeam ca mi-a trecut cu pauza asta, dar nu a fost sa fie. Fug acum la [nani] pentru ca nici somnul nu mi-a trecut [^].
Sa nu uit Adina Iulia – esti o dulce ! Cum sa va parasesc ? Dupa atata clicarit si scribalit la lista nu puteam sa fug chiar asaaaaaa… dar am vrut sa sabotam Romtelecomul cu o conexiune prin antena radio, dar nu ne-a mers din „motive tehnice” la buzunar (oferta includea sa ne punem noi antena de 200 euroi, asa ca am tot asteptat pana ne-am „recablat”). Cata, ca fuge somnul.

Am fugit !
Noapte bunaaaaaa tuturor !

[s] [s] [s] [s]
Andrei, Erica, Matei Daniel si „ginerica” Philip si tuturor celorlalti pitici sarbatoriti astazi !
Sa cresteti mari si cuminti si sanatosi !
Si sa papati tort si pentru noi


DARAEL & Maria-Daria (16.02.2004) [flo]

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

#145
DARAEL

DARAEL

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 956 mesaje

Postat 06 iunie 2004 - 07:48

anda141 - Zymafluorul este un preparat cu flor pentru prevenirea cariilor. Unii zic ca trebuie dat 2 ani, altii 16 si altii deloc. Pe forum au fost adevarate „batalii” intre adeptii preventiei cu fluor si cei „necredinciosi sau sceptici” dar nici medicii nu stiu exact. Poate este de vina „noua cultura occidentala” care vrea sa promoveze un produs – nu stiu. Gata. Acum chiar plec sa mai fur ceva somnic. DARAEL & Maria-Daria (16.02.2004) [flo] “A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -