Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Rochia de mireasa - cand o aratati mirelui? :)


38 raspunsuri la acest subiect

#31
korinna

korinna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 153 mesaje

Postat 10 iunie 2004 - 12:10

Credeam ca numai eu fac nunta dupa 3 ani..dar vad ca .nu...asta ma mai linisteste!!! Nici nu stiti cat de mult..ma gandeam ca daca am cupii..nu o sa mei fie la fel..In ceea ce priveste slabitul..deja am dat 13 kg..sper sa mai dau macar 5 kg..dar deja arat bine! KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.web...m/user/korinnay

#32
Bruden

Bruden
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 19 iunie 2004 - 14:30

Si eu sunt casatorita civil de 4 ani de zile. In august facem doar petrecere in tara ca prietenii si rudele. Cu rochie de mireasa ...cu de toate. De-abia astept. Asa cum am scris mai devreme nici eu nu sunt superstitioasa dar rochia nici ca i-o arat...[afro] Si nici lenjeria intima pe care am cumparat-o...special...[bat]

#33
gabibarta

gabibarta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 829 mesaje

Postat 22 iunie 2004 - 16:17

Eu i-am aratat rochia, pt. ca parerea lui era (si este) foarte importanta pt mine! Gabi+Robert 20.05.1997+Lili 17.05.2002http://community.webshots.com/user/gabibarta

#34
ralualexandrei

ralualexandrei

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 24 iunie 2004 - 19:44

Korina eu am tot doi copii ca si tine numai ca eu am zece ani de casnicie si abia acum am posibilitatea sa fac cununia religioasa asa cum imi doresc pt ca cea civila au facut-o socrii si a iesit oribil si m-am simtit groaznic fiindca au invitat doar pe cine au vrut ei asa ca eu am fost mai mult de decor.Peste o saptamana e gata rochia si abia astept sa-i vad mutra sotului cand m-o vedea.O sa pun pe cineva sa-i faca o poza in momentul respectiv si o sa postez si poze de la nunta.[pup] andrei

#35
chiti

chiti
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 15 iulie 2004 - 18:50

Nu a vazut-o pana in ziua nunti la biserica ,chiar daca am stat impreuna si inainte de nunta! A fost alegerea lui, sa fie surpriza totala, a stiut doar ca este crem la culoare .A fost o mare surpriza ca eu sunt un pic mai [grasa], dar am slabit inainte de nunta, iar rochia m-a avantajat tare mult[:D] [pup][pup][pup] allexia

#36
Danelutza

Danelutza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.134 mesaje

Postat 16 iulie 2004 - 19:38

Nu i-am aratat rochia, nu ca as fi eu superstitzioasa, dar asa este traditzia la italieni, mirele nu vede mireasa decit in fatza altarului, asa ca trebuie sa astepte...[olala]

#37
Sobo

Sobo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 22 iulie 2004 - 15:27

Da, chiar am mers impreuna la croitoreasa la probe, deoarece nu aveam pe nimeni care sa-si dea o parere si noi am facut cununia religioasa la 4 ani de la cea civila ( prima la 21, cealalta la 24 de ani) asa ca locuiam deja in aceeasi casa si mi-ar fi fost destul de greu sa ma imbrac in dimineata respectiva fara sa ma vada, mai ales ca aveam o singura baie. Si tin sa va anunt ca nu cred sa aduca ghinion. Anul asta implinim 11 ani de convietuire pasnica + alti 7 ani de prietenie inainte + un copil superb si reusit avut prin decizie comuna la 8 ani dupa casatorie. Sper sa tina tot asa inca 100 de ani si daca Doamne fereste se va intampla ceva, asta sigur nu ar fi din vina rochiei ci doar a noastra. CASA DE PIATRA TUTUROR FORUMISTILOR! Sobo si Dragos "Copiii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." Nicolae Iorga

#38
frantuzoaica

frantuzoaica
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 13 august 2004 - 15:37

Buna! Pe mine m-a vazut sotul cand tocmai imbracam rochia,deci tot inainte de nunta propriu-zisa hehe-a tras cu ochiul si m-a zorit,de nerabdare sa se casatoreasca mai repede ,cred![:D]Si avem o casnicie fericita! Fiecare om-cu sau fara superstitiile sale,fiecare crede in ce vrea,nu?Bine ca nu e lege si peste asa ceva[:D] Hai ca va[dual]si bafta la toate si in toate chiar daca va vede sau nu sotul in rochia de mireasa inaintea nuntii!

#39
kopilash

kopilash

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 21 octombrie 2004 - 01:00

seara buna la toti!!ca sa ma bag si eu nitelus in vorba..im exprim parerea...si spun ....nu stiu.eu vreau sa i-o arat,dar el nu si nu!!! nu e superstitios dar...pur si spimplu m-a convins ca ar fii mai frumos sa o vada direct in mometul respectiv. dezinteres sau o superstitie bine ascunsa???nu ma pot pronunta asa ca m-am hotarat...rochia nu o vor vedea decat:mama,domnisoara de onoare si normal croitoreasa(trebuie facuta la comanda..daca nu ma costa foarte mult) uffffff as vrea aasa de mult sa-mi zica dintimp daca ii place sau nu...e important pentru mine...poate reusiti sa ma invatati cum sa fac??!! pupici kopilash No trees were killed in the sending of this message. However a large number of electrons were terribly inconvenienced.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -