Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici si viitoare mamici de gemeni! (3)


138 raspunsuri la acest subiect

#131
ione

ione

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 17 august 2004 - 12:23

Si eu ma gindesc sa le culc separat. Apropo dorm singuri? Eu inca dorm cu ele si nu ma pot odihni cu ele, am somnul foarte usor, si la fiecare miscare, ma trezesc. Numai bine. Ionela, Maria & Elena icraciun

#132
tina75

tina75

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 17 august 2004 - 22:11

Buna seara fetelor, uite ca am doua minute sa scriu cateva cuvinte, tb sa fac un dus, ies in oras cu niste prietene la o tacleala... @Ionela: Da, dorm singuri, au incercat mai demult (cand aveau trei luni) sa adoarma cu noi, dar in doua saptamani i-am dezobisnuit, nu am mai deschis usa cand au tipat...Au fost doua saptamani grele pentru noi, dar de atunci avem liniste, stiu ca nu mai venim daca ne-am facut rugaciunea de seara. In camera dorm singuri, noi dormim de la bun inceput separat, barbatu-miu nu ar putea altfel deloc dormi. Numai bine tuturor, Cristina Tina cu Lukas & Alexander(20.01.2003) "Ai grija ce spui! S-ar putea sa fie ultimul tau cuvant." Stanislaw Jerzy Lec

#133
ione

ione

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 18 august 2004 - 11:26

Buna, Mamici cind le-ati facut primul vaccin antigripal? Multumesc. Ionela, Maria & Elena icraciun

#134
angi_gemeni

angi_gemeni

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 18 august 2004 - 12:32

quote:
Originally posted by ione
Buna, Mamici cind le-ati facut primul vaccin antigripal? Multumesc. Ionela, Maria & Elena icraciun
Eu nu le-am facut pana acum nici un vaccin antigripal. Sa vedem toamna asta, dar nu cred, pentru ac mi-a zis dr. pediatru ca daca nu sunt in colectivitate, pentru ce sa-i intep degeaba. Angi&Andrei&Andreea

#135
ione

ione

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 20 august 2004 - 15:30

Buna mamici, Ce nazbitii au mai facut coiii saptamana asta? Fetele mele au inceput sa se ascunda una de cealalta si vorbesc pe limba lor de la distanta. Va pupam si sa aveti un weekend placut. Ionela, Maria & Elena icraciun

#136
Theodora

Theodora

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 256 mesaje

Postat 21 august 2004 - 00:44

NE-AM INTOOOOOOOOOOORS!!!!
Gata,s-au rezolvat toate problemele cu internetul si de azi sint din nou alaturi de voi!!!!
Nu am citit prea mult din ce a-ti scris,dar promit sa recuperez!!!
Ionela intreba daca copiii dorm singuri...ai mei au dormit singuri din prima zi acasa! Nu i-am luat in pat cu mine decit atunci cind a fost vreunul bolnav si repede iar in patul lui cind era bine!!!
La mare e tare bine,piticii s-au obisnuit si nu vor sa mai iasa din apa,facem castele de nisip si in ceea ce priveste caldura,iesim afara pina in ora 12.00 si din nou dupa ora 18.00,casa e racoroasa si cind traiesi intr-o clima ca cea a Greciei,te obisnuiesti cit de cit!!!
Va pup pe toti mamici si copilasi si revin cu mai multe amanunte pe parcurs!!!
Scutec punem doar in somn si uneori nu fac deloc noaptea!!! Ziua iesim fara scutec afara si daca avem nevoie...mergem in colt!!!




[loveyou]Theodora,[bonjovi] Alexandros,[bonjovi] Yannis
POZELE NOASTRE:
web [pup] Povestea-nasterii[bis]
Sunati-ma:003 6978693887


#137
2girlsmum

2girlsmum

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 21 august 2004 - 03:10

Bine ai revenit!!!!Ne-ai lipsit mult!!!Nu pot sta prea mult acum, e ora biberonului, dar nu pot sa nu ma bucur alaturi de tine!!

Pupici,

Patricia si fetitele Miriam si Ruth (6.12.03)

Fotografiile Noastre

#138
angi_gemeni

angi_gemeni

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 21 august 2004 - 16:14

quote:
Originally posted by Theodora
NE-AM INTOOOOOOOOOOORS!!!!Gata,s-au rezolvat toate problemele cu internetul si de azi sint din nou alaturi de voi!!!!Nu am citit prea mult din ce a-ti scris,dar promit sa recuperez!!!Ionela intreba daca copiii dorm singuri...ai mei au dormit singuri din prima zi acasa! Nu i-am luat in pat cu mine decit atunci cind a fost vreunul bolnav si repede iar in patul lui cind era bine!!!La mare e tare bine,piticii s-au obisnuit si nu vor sa mai iasa din apa,facem castele de nisip si in ceea ce priveste caldura,iesim afara pina in ora 12.00 si din nou dupa ora 18.00,casa e racoroasa si cind traiesi intr-o clima ca cea a Greciei,te obisnuiesti cit de cit!!!Va pup pe toti mamici si copilasi si revin cu mai multe amanunte pe parcurs!!!Scutec punem doar in somn si uneori nu fac deloc noaptea!!! Ziua iesim fara scutec afara si daca avem nevoie...mergem in colt!!![loveyou]Theodora,[bonjovi] Alexandros,[bonjovi] Yannis POZELE NOASTRE: web [pup] Povestea-nasterii[bis]Sunati-ma:003 6978693887
Bine-ai revenit, Theo!!!De-abia asteptam momentul acesta!Te pupam dulce si pe tine si pe nazdravani si... ne mai auzim!Angi&Andrei&Andreea

#139
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 21 august 2004 - 18:18

Mamici si viitoare mamici de gemeni! (4)


Irina,veve & croko[hia]





Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -