Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

SA ZAMBIM ,CA AVEM DE CE!¿?


9 raspunsuri la acest subiect

#1
vivian

vivian
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 22 aprilie 2004 - 17:02

"CIRCA 9 KG DIN CELE DOBANDITE IN TIMPUL SARCINII SUNT REPARTIZATE IN FELUL URMATOR: -GREUTATETEA INSUMATA A COPILULUI, APROX 3 KG. A UTERULUI MARIT LA TERMEN, CCA 1KG, A LICHIDULU AMNIOTIC,cca 1litru VOLUMUL SUPLIMENTAR DE SANGE, APROX 1,5 LITRI ACUMULARI DE APA IN INTERSTITZIU, CCA 1,5 LITRI SI A PLACENTEI ,600 DE GRAME RESTUL SUNT SANII MARITI CAM UN 1KG SI SURPLUSUL DE GRASIME.DECI¿? V AM LINISTIT¿? PUPI PT TOATE. ....

#2
Claudya

Claudya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 22 aprilie 2004 - 17:23

Dar circa 20 kg. luate in sarcina,cum sunt repartizate?[:D] Mami si Emma gangurica http://community.web...user/claudik100

#3
vivian

vivian
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 22 aprilie 2004 - 17:41

tb sa fim optimiste gandeste te ca 9 ...kg le dam fara efort. asta e un avantaj pt noi. pupic si "animo " cum zic spaniolii. ....

#4
Dana_

Dana_

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 22 aprilie 2004 - 20:08

Eu am pus pe mine 17kg in timpul sarcinii si cand am ajuns acasa dupa nastere m-am cantarit si aveam date jos 7kg, deci depinde de fiecare de cat se ingrasa si cat slabeste dupa nastere.. Mai rau e sa ma lupt cu kg astea[bang] Dana&bb Andy(1 an si 2 luni) http://community.web.../user/danaiakob

#5
ocebine

ocebine

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.304 mesaje

Postat 22 aprilie 2004 - 21:28

Ultimile 5-8kg sint o absoluta teroare sa le dai jos!!!!

Ar trebui sa mininc doar o frunza de salata pe zi si sa fac 3000 de flotari si abdomene. De parca as avea destula energie dupa servici, o ora de metrou, 2km de la metrou acasa, mincare, lectii cu copii, curat, samd.........

Am renuntat temporar la aceasta munca a lui Sisif da dat jos 5kg. Prefer la 10:00pm sa ma arunc in pat si nu misc un muschi pina la 6 dimineata!!!!

Anamaria mama la Nick (6)& Alex (3)
http://mywebpage.net...ebine/alex2.jpg
http://mywebpage.net...ebine/nick2.jpg

#6
sirod

sirod

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 185 mesaje

Postat 23 aprilie 2004 - 11:07

Dar circa 20 kg. luate in sarcina,cum sunt repartizate? Mami si Emma gangurica ... dar 22 de kg?[:D] DORIS

#7
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 23 aprilie 2004 - 12:20

quote:
Originally posted by ocebine
Ultimile 5-8kg sint o absoluta teroare sa le dai jos!!!!Ar trebui sa mininc doar o frunza de salata pe zi si sa fac 3000 de flotari si abdomene. De parca as avea destula energie dupa servici, o ora de metrou, 2km de la metrou acasa, mincare, lectii cu copii, curat, samd.........Am renuntat temporar la aceasta munca a lui Sisif da dat jos 5kg. Prefer la 10:00pm sa ma arunc in pat si nu misc un muschi pina la 6 dimineata!!!!Anamaria mama la Nick (6)& Alex (3)http://mywebpage.net...ebine/alex2.jpghttp://mywebpage.net...ebine/nick2.jpg
ca bine zici, am ramas cu 5 de la prima si cu 5 de a doua , dar cine sa aiba puetrea sa mai faca si cura??? am cautat ca disperata fulgi de cereale fara zahar si miere si n-am gasit decat musli. am luat din alea, umplu o farfurie de musli cu lapte 1,5%, cel mai slab gasit, si dupa 2 ore zici ca n-am mancat de-o saptamana. Stau cateva ore la aer cu copiii si cand vin in casa ne punem toti la masa de se bat turcii la gura noastra. Am lasat dulciurile deoparte dar in ritmul asta imi trebuie 5 ani sa dau jos cele 10 kile in plus... Acuma am alta dilema: imi iau haine noi de vara sau ma apuc de slabit???Cristina

#8
dpintilie

dpintilie

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 23 aprilie 2004 - 12:53

Eu am pus 19, am iesit din spital cu 7 in minus, am mai slabit inca 3 kg in primele 2 saptamani dupa nastere..si uite-ma dupa 4 luni cu 9 kg in plus fata de greutatea mea de dinainte de sarcina. De o saptamana si ceva nu mananc mai nimic, am fost bolnava si nu am pofta de mancare. Si totusi nu am slabit nici un gram...Deci nu, nu sunt deloc linistita... [:D][:D][:D] Intrebare off topic, un medic homeopat ma poate ajuta in privinta asta? Exista tratamente homeopate impotriva obezitatii? [pup],Dana si Andrei(12 dec 2003) http://community.web.../user/dpintilie

#9
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 23 aprilie 2004 - 15:40

dana, din acelasi motiv nu m-am apucat eu inca de cura. ficioru meu e cu 2 zile mai mare decat al tau as aca suntem in aceeasi situatie. Hormonal o mama este complet restabilita abia dupa 1 an de la nastere. Dupa prima sarcina am incercat de pomana sa slabesc, mai mult decat nervi nu mi-am facut. Abia cam pe cand avea andra 10 luni s-a vazut ceva. Plus ca nu ai energie, esti slabita, daca alpatezi e si mai rau ca nu mai ai lapte. Trebuie sa avem rabdare. Ce poti face deocamdata este sa elimini complet zaharul si la fainoasele albe. Dar nu te astepta la minuni, organismul inca e pe regimul "vechi". Asta e, o sa avem timp toata viata sa fim filiforme, acuma suntem doar mamici:) Cristina

#10
vivian

vivian
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 23 aprilie 2004 - 20:27

cum vine asta ca acum sunt" doar mamici"¿? fetelor, nu am de cand sa ma umflu ca o gogoasa si sa raman asa,....refuzzz! hai sa fim optimiste, stiti cum am slabit eu acum 3 ani de am ajuns"fotomodel"!¿?jejeje. va spun acum: *prima luna am mancat cate o rosie pe zi cu cascaval ras ,trei cani de caei laxativ, cafea si...tzigari. *luna doi, am mancat pepene toata ziua, trei cani de laxativ si cafeaua cu tzigarile... *luna trei am trecut pe salate combinate de genul..morcovi, telina, mar, si varza., cu ceaiul si cafeau si tzigarile. am avut un ajutor f important hotararea ca vreau sa fiu...supla, motivatzie si puterea sa nu renuntz.pe langa toate acestea am baut 2 litri de apa zilnic. am continuat dupa sa mananc numai fiert, fara ulei, fara grasime, fara dulce....si in trei ani nu m am ingrasart un kg! poate ziceti ca sunt nebuna dar mi am facut analizele de atunci de 3 ori si mi au iesit surprinzator de bine,desi inainte de a tine dieta, avusesem hepatita. a fost ca o binemeritata cura de dezintoxicare. pup.cu mult drag de la vivian.[biz] ....


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -