Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici Iulie-August 2004(57)


177 raspunsuri la acest subiect

#41
Dorsilia

Dorsilia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.126 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 15:56

Si eu roberta tot rolul de mama a ranitilor il joc. Eu cand imi exprim ingrijorarile sau cer un sfat agasez, in schimb altii mi se vaita ca din gura de sarpe, ba ca se plictisesc ca sunt la pensie, ba ca au probleme cu spondiloza, (la 60 de ani ar vrea sa nu-i doara nici macar spatele), ba ca nu stiu cat mai au de trait, ba ca sunt scumpe toate si banii putini, desi tigara si cafeaua nu lipsesc din casa...si tot asa. Si daca indraznesc numai sa mentionez ca as avea si eu nevoie de afectiune si intelegere aud "da? Ti se pare ca nu primesti? Las ca deacum inainte o sa-ti arat eu tie ce inseamna sa NU primesti afectiune si intelegere, ca sa te inveti minte." lia 24 sapt de la UM

#42
Dorsilia

Dorsilia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.126 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 15:58

felicitari Diana pentru fetita[8D], lia 24 sapt de la UM

#43
Doamna Bibi

Doamna Bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 16:03

LIA, esti cumva masochista sau ce naiba e in capul tau? Lasa-i in plata Domnului pe toti "binevoitorii" si vezi-ti de copilul tau.Nu stii sa raspunzi cu aceeasi moneda?Pe mine viata m-a invatat,destul de dur ce-i drept,sa nu mai aplec urechea la tot ce misca si sa-mi vad de ale mele.Stii cum trebuie sa reactionezi la astfel de persoane,cu aceeasi raspunsuri "da,si ce daca?de ce imi spui mie".Sa vezi ce bine o sa te simti. Nu cred ca nu ai pe cineva mai aproape de sufletul tau cu care sa vorbesti si sa te inteleaga,fara sa ceara ceva in schimb. Oricum,e bine ca te descarci. Monique

#44
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 16:03

Diana, sa iti traiasca printesa, sa fie sanatoasa!!! am sa fac modificarea in 15 minute. Lia, cred ca trebuie sa uiti despre faptul ca TU ai putea face ceva din amenajarile de care vorbeai. NU ai voie sa faci nimic, intelegi? sa nu te auzim dupa aia ca Doamne fereste, trebuie sa stai in pat pina la termen, ma auzi? tot ce vreti sa faceti puteti face cu muncitori si tu sa stai sa ii supraveghezi, daca nu vrei sa nu te descurci il iei si pe fratele tau si gata, sunteti echipa de supervisori. de curatenie Monique are dreptate, se poate face in 2 zile de o femeie care cu asta se ocupa si gata!!! te rog frumos sa te gindesti serios la asta, nu sa te avinti cu capul inainte. nici eu nu am sa ma bizui pe al meu barbat, ca e oricum la munca de dimineatza pina seara dar am sa il iau pe tata de o aripa (si asa ii place sa dea ordine la maxim, parca ar fi berbec ca fi-sa [:D]) si gata biciul. cit despre mama ta...din pacate sa stii ca si eu m-am confruntat cu a mea cind a avut o criza dina sta mai prelungita, dar lucrurile se amelioreaza daca fiecare vrea. cred ca deocamdata o mica pauza intre voi e ceea ce trebuie, se va linisti si ea. ce facem fetele cu listuta de telefoane, ne organizam? sau credeti ca ne grabim prea tare?

#45
diana21

diana21

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.513 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 16:04

Va multumesc pentru felicitari, sunteti dragute!

#46
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 16:29

gata Diana ti-am trecut printesa pe listuta.

#47
kamiska

kamiska
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 16:40

buna gagici ! Voua in cat timp va iesit rezultatul la toxoplasma? ca eu am recoltat pe 2 apr si nici acum nu e gata ? Vedeti ce cald e afara? asa mai merge. Pupici / Kamy [gravi]24 sapt kmy

#48
Doamna Bibi

Doamna Bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 16:45

Am gasit un articol interesant: Cei nascuti vara sunt mai norocosi Persoanele care s-au nascut vara au o perspectiva mai "insorita" asupra vietii decat cei nascuti in lunile mai reci, arata rezultatele unui studiu realizat pe Internet si citat de BBC. Peste 40.000 de oameni au luat parte la studiul care arata ca cei nascuti in luna mai se considera cel mai adesea norocosi, in timp ce cei nascuti in octombrie se considera cei mai ghinionisti. Persoanele care au participat la studiu si-au introdus datele de nastere si au raspuns unor intrebari prin care se evaluau drept norocoase sau ghinioniste. Profesorul Richard Wiseman, seful echipei de cercetatori de la Universitatea Hertfordshire care a condus studiul, a spus ca persoanele nascute in timpul iernii si-ar putea imbunatati norocul adoptand o atitudine mai optimista. Sondajul a descoperit ca oamenii nascuti in intervalul martie-august se deosebesc de cei nascuti in septembrie-februarie prin atitudinea fata de viata. Jumatate din persoanele nascute in mai se considera norocoase, in timp ce pentru luna octombrie procentul scade la 43%. Profesorul Wiseman a subliniat ca bebelusii nascuti in luna mai au parte de intreaga vara in primele sase luni de viata, sunt scosi in parc si au contact cu lumina si caldura solara. Pe parcursul vietii, aceste persoane incearca de obicei sa-si dezvolte facultatile intuitive, prin meditatie si alte metode care permit concentrarea si risipirea altor ganduri negative. in schimb, persoanele care se nasc in octombrie experimenteaza in primul rand lunile de iarna, cu zile scurte, intunecoase si friguroase. Pe de alta parte, profesorul Jayanti Chotai, de la Universitatea Umea din Suedia, a aratat ca persoanele nascute iarna sunt mai putin inclinate spre experiente noi. "Factorii de mediu din perioada nasterii, precum expunerea la soare si temperatura, ar putea influenta sistemele biologice ale corpului, proces ale carui efecte se pot prelungi pana la maturitate", apreciaza acesta.

#49
andreea_s

andreea_s

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 16:48

Rox, ne organizam dar cum o facem pentru ca nu cred ca ar trebui sa o postam aici totusi... Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu

#50
cristalina

cristalina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.865 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 16:48

Cami, au fost multe zile libere de sarbatori. De obicei dureaza o saptamana sau asa ceva, pentru ca sunt scumpe kiturile (ai observat ce scumpa e analiza) si trebuie sa stranga sange pentru toata trusa ca sa nu se iroseasca... Sper ca fusei clara, ca acu sunt dupa masa si mi-e somn...:) Si io trimit numarul de tilifon, cine il vrea?!...:))) Monica [gravi] 26+ saptamani


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -