Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici Iulie-August 2004(57)


177 raspunsuri la acest subiect

#151
alicegh

alicegh

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 16 aprilie 2004 - 14:28

Buna dimineata! Monica, si eu simt aceste miscari "ritmate". Daca inseamna ca sughite cand face asa, inseamna ca e un "sughitos" copilul asta. M-am distrat aseara ca isi muta in jurul buricului ori calcaiul ori genunchiul (nu prea imi dau seama bine ce era) insa ceva tare care se tot plimba pe acolo. [copil] Tizo, iti trimit mail cu tel meu. CAT DE MISTO E AFARA!!!!!! Da primavara peste mine, o simt![bis][bis][bis][bis]

#152
andreea_s

andreea_s

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 16 aprilie 2004 - 14:44

Roxana 2, si eu am aceeasi senzatie, ma impinge cu calcaiul in lateral atunci cand se intinde... Tii minte discutia pe care am avut-o noi cu salariul brut la nastere? Tu stii cum se inregistreaza asta in contabilitate? Daca este impozabil si daca nu cum este? Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu

#153
roller025

roller025

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 487 mesaje

Postat 16 aprilie 2004 - 14:45

Io-te ca am aparut si io pe aici. Felicitari fetelor care si-au vazut puiutii! Gabita, mama, te inteleg si fruntea sus! O sa fie bine. Stiu ca si io am trecut prin astea! Roxane, puiu meu saptaman trecuta, inainte de Paste, era cu fundu' in sus si capu in jos sub ficat. Saptamana asta era cu fundu' in sus si capu' in jos sub splina... Si cand se intoarce imi face guguloaie in burta... Si de dat pumni si picioare, daca pana acum dadea de sus in jos, acum da pe unde apuca[:D]. La orice ora din zi si din noapte! Deci... Dana M [gravi] 25 saptamani 29 ani si 8 luni DPN 26 iulie Dr. Badiu Alexandru

#154
Dorsilia

Dorsilia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.126 mesaje

Postat 16 aprilie 2004 - 14:49

Io ma simt asa incinsaaaaaa...sper sa nu am o stare febrila ca nu-mi dau seama. afara e soare de soare, faina vreme. Si bebele meu statea cu capul in jos si piciorusele in sus lia 24 sapt de la UM

#155
andreea_s

andreea_s

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 16 aprilie 2004 - 14:55

Lia, poate esti incinsa din alte motive [:D] Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu

#156
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 16 aprilie 2004 - 14:57

papuselelor, avindf in vedere ca azi am treaba de mor, mi-a venit si o idee buna. toate telefoanele le voi aduna intr-un fisier pe care il voi trimite apoi la toate pe e-mail, ca tot mi-ati trimis majoritatea dintre voi e-mail-uri pe care le ridicati de acasa. cine vrea imi spune si o trimit altfel. in orice caz va fi si la mine in briefcase, pentru cele cu ID yahoo, cum am facut cu filmuletzul cu ghindu'. Miha pe unde haladuie azi, Andreea, tu stii? Iasu', Timisoara...voi nu imi trimiteti numerele de telefon?

#157
alicegh

alicegh

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 16 aprilie 2004 - 14:59

Andreea, Salariul de incadrare (sal. brut)- cf. art.51 Contract Colectiv de Munca la nivel national - dat la nastere face parte din categoria veniturilor neimpozabile (cf. art. 56/4 din Codul Fiscal). Acesta este considerat ajutor de nastere si se plateste in limita a 2% din fondul de salarii - in contabilitate se trece suma virata, cu alocarea respectiva, la partea de "ajutoare". Nu sunt considerate nici venituri salariale, deci nu sunt trecute in declaratia de venit global (pentru impozitul anual).

#158
alicegh

alicegh

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 16 aprilie 2004 - 15:00

Andreea, ti-am trimis mail cu articolele de lege.

#159
andreea_s

andreea_s

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 16 aprilie 2004 - 15:10

Roxi, adresa mea de mail o ai, eu o pot accesa de oriunde asa ca ramane aia pentru lista si numarul il ai asa ca nu ti le mai trimit o data. Mihaela nu stiu pe unde umbla azi dar am vorbit cu ea aseara si e OK, nu va faceti griji. Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu

#160
alice2004

alice2004

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.520 mesaje

Postat 16 aprilie 2004 - 15:12

Lia, chiar, poate esti incinsa din alte cauze, hehehehehe !!! Lasind gluma la o parte, eu sufar uneori noaptea de aceeasi poveste cu transpiratul, de aceea am invatat sa tin linga mine un tricou de schimb, sa nu trebuiasca sa ma dau jos din pat neaparat pina la dulap sa imi iau altul ! Ma bucur ca si la voi este frumos afara ... [hop] Alice[hippi]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -