Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Propunere de Sondaj


4 raspunsuri la acest subiect

#1
Mirunda

Mirunda

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 119 mesaje

Postat 12 martie 2004 - 01:34

Mai am o propunere/intrebare pentru cei ce traiesc in cadrul unui cuplu, cu sau fara "certificat": A.Cu cine mai locuiti in caminul dvs., in afara de sot/sotie/evtl. copil : 1. cu mama 2. cu tata 3. cu ambii mei parinti 4. cu soacra 5. cu socrul 6. cu ambii socrii 7. cu alta ruda de-a mea (exemplificati) 8. cu alta ruda de-a sotului (exemplificati) 9. cu altcineva (exemplificati) B. Cum considerati aceasta situatie: 1. sunt f. multumit(a) de ea 2. este ok, putea fi si mai rau... 3. sunt nemultumita, dar nu am de ales 4. sunt nemultumita, si doresc sa schimb aceasta situatie Cu drag, Mirunda 3 "Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".

#2
alinah

alinah

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 81 mesaje

Postat 17 martie 2004 - 06:37

Mirunda [flo], eu nu inteleg ceva, poate e ora tarzie, sa-mi fie cu iertare. Sondajul este numai pentru cuplurile care mai locuiesc neaparat cu cineva?? Caci eu locuiesc numai cu sotul si ma simtim minunat asa, sunt f multumita [cool]

#3
mitub

mitub

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 22 martie 2004 - 16:59

Stam numai noi: eu, sotul si copilul. Cand mai avem nevoie, mai vine mama cateva ore sa stea cu fata, apoi merge acasa. Da, sunt multumita de situatia asta. S-ar putea sa se schimbe un pic cand mai creste Miruna, si ne gandim sa-i luam pestisori sau canari sau alt animalut comod. Pupici, Boga

#4
sorana

sorana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.826 mesaje

Postat 29 martie 2004 - 19:27

Cu tatal meu ... si sunt f. multumita: face cumparaturi, gateste, uneori mai are grija si de cea mica .... In mod normal nu sunt de principiul statului cu parintii/socrii in casa dar tata a fost daramat de moartea mamei mele si atunci am zis ca stam un pic cu el sa-si revina, pe urma ne-am obisnuit cu el, ne si ajuta mult ...... Monica si Sorana

#5
luipetra

luipetra
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 07 aprilie 2004 - 16:31

Din fericire pentru toata lumea, noi locuim separat de parinti/alte rude. Nici nu vreau sa ma gandesc ce cosmar ar fi sa locuim impreuna cu ai mei sau cu mama lui (socrul meu a murit). Ma consider o persoana extrem de norocoasa pt. ca am avut parinti care si-au dat seama ca este o necesitate sa-mi faca un rost si care au considerat ca traiul "la comun" nu este o optiune. Ma consider de doua ori norocoasa ca au putut sa ne ofere solutia atat mie, cat si surorii mele. Asta nu pt. ca ar fi niste oameni cu care sa nu te poti intelege. Din contra, am o relatie foarte buna cu parintii mei, iar cu soacra, ma rog, ca majoritatea... Pur si simplu ei au niste idei fixe, noi alte idei fixe si cred ca ne-ar fi trebuit si unora si altora multa rabdare, intelepciune si consum nervos ca sa putem convietui in pace si buna intelegere. Deci nu mi se pare acceptabil sa stai "claie peste gramada" trei generatii, dar stiu ca uneori nu ai de ales. Daca nu ar fi fost parintii mei, stiu ca noi nu am fi avut nici o alegere.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -