Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ajutor daca se poate-sange 01 Rh negativ!


68 raspunsuri la acest subiect

#61
anca_mica

anca_mica
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 01 aprilie 2004 - 17:39

.. am trimis mesaj la tvr1 pe net si mi-au raspuns asta : Va multumim pentru intentia de a-l ajuta pe Andrei Iordan. Conturile la care puteti face donatia sunt; Banc Post Sucursala Palat CFR 251101.113704027077007 pentru donatie in lei 251101.213704027077013214 pentru donatie in euro Daca doriti lamuriri in plus il puteti contacta pe domnul CRISTIAN BAJENARU tel. 0723228684 Va multumim, Mioara Negescu Redactor sef .. am vazut k la cont e un singur patru la donatiile in lei.. noi pe fluturasi avem cu doi de patru k asa ni le-au spus la telefon de la televiziune.. va multumesc... am aflat k vrea o femeie sa doneze 100 euro.. e un inceput bun [cool] Anca Damian

#62
cl

cl

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.738 mesaje

Postat 01 aprilie 2004 - 17:44

Bravo, Anca! E un inceput bun! Claudia

#63
anca_mica

anca_mica
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 01 aprilie 2004 - 20:27

Am fost azi in parcul herastrau si am mai impartzit fluturasi.. unii oameni erau interesatzi si foarte incantatzi de idee.. [pup] Anca Damian

#64
adrianangi

adrianangi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 05 aprilie 2004 - 13:30

Campania umanitara pentru Andrei e pe un drum bun. In Jurnalul National de saptamina trecuta au aparut citeva zile la rind anunturi umanitare de 1/4 pagina, cu scris mare, bolduit. Banuiesc ca platite si-mi e rusine de asta.. Simbata, la emisiunea "Surprize, surprize" a parut un clip umanitar in care Andreea Marin vorbea despre salvarea lui Andrei. E ceva! Avind in vedere ca suma nu e nici f. mare (10.000 de euro) cred din toata inima ca se va strige iar Andrei va putea merge la tratament. Doamne ajuta! "Nu exista dragoste.Exista doar dovezi de dragoste" Jean Cocteau Salvati un inger: www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

#65
anca_mica

anca_mica
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 11 aprilie 2004 - 13:20

Aseara de inviere am vb cu o colega care a fost la andrei la spital si mi-a spus k o s-ai dea drumu acasa de paste si ca peste o saptamana o sa plece in italia ptr operatie Anca Damian

#66
cl

cl

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.738 mesaje

Postat 13 aprilie 2004 - 10:36

HRISTOS A INVIAT! Anca, este o veste foarte buna! Ne poti da mai multe detalii? Ati reusit sa strangeti intreaga suma de bani? Sau a fost sensibilizat cineva? Sanatate multa lui Andrei! Claudia

#67
anca_mica

anca_mica
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 14 aprilie 2004 - 12:10

Adevarat a inviat! [bis] Pai daca pleaca sa il opereze... eu cred k au strans banii... nu? ca daca nu ii aveau ,nu pleca.. Anca Damian

#68
cl

cl

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.738 mesaje

Postat 14 aprilie 2004 - 18:36

quote:
Originally posted by anca_mica
Adevarat a inviat! [bis] Pai daca pleaca sa il opereze... eu cred k au strans banii... nu? ca daca nu ii aveau ,nu pleca.. Anca Damian
[:D][:D][:D] Intrebam daca s-a strans pic cu pic sau a sponsorizat cineva. Oricum, nu mai conteaza, era curiozitate tipic feminina [:D]. Sa ne dai si noua vesti in continuare, despre operatie. Sanatate multa! Claudia

#69
gandacelu

gandacelu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.404 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 00:22

dragii mei, voua nu vi se pare incredibila situatia din romania: chiar asa, sa nu existe sange cu rh negativ in spitale? am trecut prin aceeasi problema cand am nascut si am avut nevoie de o transfuzie de a2 negativ, si nu aveau in polizu... au avut la institutul de hematologie, pana la urma (vorbesc totusi de una din cele mai mari maternitati din tara) acum va scriu din canada[canada]unde donatul sangelui e sport national, se fac campanii permanent, reclame inclusiv in/pe autobuze ("c'est votre jour de veine!") se fac colecte in marile centre comerciale... e o mare mandrie in constiinta colectiva sa donezi sange, toata lumea o face... stiu ca par patetica, dar chiar nu se poate face nimic in romania, la nivel de constiinta nationala? serios, si nu retoric vorbind...[bang]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -