Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Le-a ars casa...


9 raspunsuri la acest subiect

#1
Maria13

Maria13
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 27 februarie 2004 - 11:15

Sunt tineri amandoi (21 de ani, ea studenta in anul 4 si el sofer) si au 2 copii (o fetita de 2 ani si cealalta de 5 luni) si au ramas fara nimic. Pana ieri stateau la parintii fetei care le dadusera 2 camere in casa lor, dar acestea au ars ieri si.. au ramas fara nimic. Nu mai au lucrusoarele copiilor, patutul, jucariile, lucrurile lor adunate sau primite la casatorie..nu mai au nimic. S-au mutat la parintii lui intr-un apartament de 2 camere din Militari. Eu am adunat tot ce am avut de la Radu si am cerut si ajutorul colegilor. Au nevoie de un patut pentru fetita cea mica. Rugamintea mea se adreseaza celor care ar putea sa imprumute patutul sau sa-l vanda. Nu indraznesc sa cer mai mult fiindca stiu ca fiecare le stie pe ale lui. Multumesc mult, Maria.

#2
monica

monica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 27 februarie 2004 - 11:22

Eu ash putea sa-i dau un patutz. Nu este grozav, grozav...De fapt saltelutza e practic buna, aproape noua, iar în rest...e gen tzarc, cu pânza shi plasa.. Buba este ca nu îl am în Bucureshti, ci la bunica, în provincie, unde nu am sa ajung în urmatoarele câteva saptamâni :-((( Daca nu se ofera altcineva între timp, eu ma ofer sa'i dau patutzul. Fara bani, evident... Monica "La sagesse, c'est d'avoir des rêves suffisamment grands pour ne pas les perdre de vue lorsqu'on les poursuit."

#3
adrianangi

adrianangi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 27 februarie 2004 - 13:34

Au doi copii si-s vaide capul lor... S-au adresat autoritatilor sa-i ajute cu o locuinta sociala, macar? In ce sector stau? Are vreunul buletin pe sectorul 6? As putea vorbi cu cineva de la serviciul social de acolo... Parerea mea e ca, in astfel de situatii, bunul simt trebuie lasat deoparte. Auritatile care se lauda ca fac si dreg, macar in domeniul protectiei copilului, ar trebui sesizate si bubuite! "Nu exista dragoste.Exista doar dovezi de dragoste" Jean Cocteau

#4
Maria13

Maria13
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 27 februarie 2004 - 16:41

Astazi am contactat pe cineva care vinde un patut si am sa ma duc sa-l cumpar. Sunt prea tineri ca sa se lupte cu autoritatile. Nu cred ca au facut vreo cerere pentru locuinta sociala. Am sa le sugerez acest lucru si daca cineva poate sa-i ajute cu un sfat, cu o relatie, multumesc in numele lor. Astazi am sa ma duc pe la ei si luni am sa va scriu noutati. Multumesc mult, Maria.

#5
mariagi

mariagi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 27 februarie 2004 - 16:53

maria, mai am ceva lucrusoare de la baietelul meu.jucarii din plin,te poti baza pe mine.daca mai pot sa ajut cu ceva.spune-mi te rog.avem pe undeva un aragaz si o masina de spalat automata,mai precis la fostul sot.daca vrei intreb si le cedez cu mare drag. ceva haine am si eu.pentru mamica.si daca este nevoie mai gasesc.numai spune-mi. toate bune, Maria

#6
SIMONABB

SIMONABB

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 175 mesaje

Postat 27 februarie 2004 - 17:09

Maria cite kg are fetita mica ? Am sa le dau niste hainute de la copilasul meu care acum are 4 luni si niste pampersi. scrie-mi telefonul tau sa ne intilnim Simona & BB Eugen http://community.web...m/user/simonabb

#7
Maria13

Maria13
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 01 martie 2004 - 11:44

Vineri am fost si am cumparat un patut. Le-am dat lucrusoare pentru fetita cea mica (cred ca are aproape 6 Kg - are rahitism grad ridicat). Din pacate, lucrusoare pentru fetitacea mare ( 11 Kg) nu am. Au mare nevoie de un carucior. Daca cineva poate sa-l imprumute cred ca Mary, caci asa o cheama pe mama v-ar multumi de mii de ori. Nici ei nu mai au nimic dar nu au indraznit sa ceara nimanui. El o sa faca un imprumut la firma unde lucreaza si vor incepe sa tencuiasca camerele. Daca vreti sa-i ajutati, numarul meu este 2040648 (serviciu). Daca vreti sa vorbiti cu Mary, sunati-ma si va dau numarul de telefon. Va multumesc pentru bunatatea voastra, Maria.

#8
mariagi

mariagi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 01 martie 2004 - 12:07

Maria, am acasa un carucior.spune-mi cum sa fac sa le trimit cate ceva.am strans ceva hainute de cand era Cosmin mic,makoritatea le-am dat,are 4 ani acum,dar am jucarii si spune-mi cu ce mai pot ajuta. am un prieten la Pro Tv.Mihaela Tatu realizeaza o emisiune pe acasa,cazuri sociale.grave.ma gandesc ca ar fi bine daca am prezenta cazul lor.ar veni in platou cu copii si sa stii ca au efecte nebanuite,pozitive,aceste emisiuni.sunt multi oameni de bine care pot sa ajute.

#9
Maria13

Maria13
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 01 martie 2004 - 12:13

Pt. Mariagi: nu stiu cum este mai bine sa procedez. Eu pot sa-ti dau numarul de telefon. Am sa-ti trimit un PM. Maria.

#10
ionica

ionica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.344 mesaje

Postat 07 martie 2004 - 00:56

au vre-un cont in banca pt.donatii sau o adresa unde se pot trimite si niste bani? banuiesc ca vor fi bine veniti. Astept sa-mi timiteti pe privat, Merci http://groups.msn.co...montauCostaRica


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -