Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cum ati alege sa aveti copii?


48 raspunsuri la acest subiect

#41
AAM

AAM
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 13:27

Eu imi doresc tare mult sa pot adopta un copil. Acum nu am copii , nici nu am incercat sa raman insarcinata dar tare mult as vrea pe langa copii mei sa pot oferi sansa unui viitor mai bun unui copil parasit . anamaria "Fii indulgent cu altii si sever cu tine."

#42
casandra

casandra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.231 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 19:43

adoptie

#43
Chuny

Chuny

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.923 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 20:22

Sunt îngrozita de acest subiect. Noi chiar ne gândeam ca in toamna anului 2005 ar fi bine sa nasc. Si iata ca încep sa îmi pun probleme. Deja mi-am facut o programare la ginecolog pt toate analizele posibile. Si ca sa pun o gramada de întrebari. Cred ca m-as simti foarte rau daca nu as putea sa îi ofer un copil sotului meu. As face tot posibilul ca sa pot avea copi. Deci FIV in primul rând. Daca nu merge as divorta pt ca el sa aiba sansa de a avea copii lui. In ceea ce ma priveste doar pe mine, as adopta un copil. Dar singura. Sibylle

#44
Chuny

Chuny

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.923 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 22:11

Au, ma dor greselile gramaticale. Copii, copiii !!!!!!!!! Trebuia sa recitesc înainte de a posta. Sibylle

#45
jojo

jojo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 58 mesaje

Postat 02 mai 2004 - 16:12

FIV,daca nu da rezultate as infia.Am o sora infiata de mama mea ,credeti-ma este la fel ca si cum ar fi sora dreapta.Mama a infiat-o cind eu aveam 18,fratele meu 15 ea 2 luni,deci nu se pune problema unei altfel de dragoste sau a unui comportament diferit fata de ea, noi fiind maturi deja.Dar si daca am fi fost mici cred ca ea la fel,sigur eram toti totuna[bis]

#46
dinah

dinah
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 03 mai 2004 - 13:06

Exista si cazul in care nu dispui de bani pentru FIV desi s-ar spune ca pentru a avea un copil faci tot posibilul,sau sa nu poti face FIV deoarece nu exista[gica] deci cu sperma necunoscuta. Eu nu as face acest lucru mai repede adoptie.

#47
ciopy

ciopy
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 07 mai 2004 - 18:13

Adoptie,fara discutie!

#48
mihaela_80

mihaela_80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 528 mesaje

Postat 08 mai 2004 - 17:54

Am votat pentru adoptie. As adopta insa un copil mai marisor (5-8 ani)ca sa fiu sigura ca ma place si el pe mine, nu doar eu pe el. Nu sunt de acord cu parintii care le ascund copiilor ca au fost adoptati, si de aceea prefera un copil foarte mic. Apoi, el ar avea o mamica tanara, si eu as vedea ce fel de personalitate are. Mai greu ar fi cu partenerul...nu am cunoscut prea multi barbati care sa isi doreasca sa adopte...daca ei nu pot, prefera sa nu aiba de loc, ...si daca sotia are o problenma, sa incerce pe cai medicale sa o rezolve (fiv, etc).

#49
Cristina Sabau

Cristina Sabau
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 01:54

Raspund si eu la subiect ! Am votat si am ales adoptia ! Este un pas foarte important in orice familie,nu trebuie regretat nici o clipa, si cu siguranta acel copil iti va umple casa si in special VIATA de lumina. Trebuie sa te zbati putin pana este al tau ,dar merita sacrificiul, si personal sper ca niciodata sa fac diferente intrecopilul infiat si propriul copil ! Cristinutza[gravi] , Ericutza[:o)] si bebitza din burtica [copil]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -