Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

copil impiedicat sa-si cunoasca mama


21 raspunsuri la acest subiect

#21
Danza

Danza
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 27 noiembrie 2003 - 11:52

am avut rabdarea sa citesc pana la capt, ba chiar unele pasaje le-am citit de mai multe ori - m-a sfasiat pur si simplu aceasta poveste, din care are de suferit numai micutul Paul. nu vreau sa judec pe nimeni, dar cred ca singura solutie ar fi sa-l dea pe Augustus in judecata, mai ales ca are probe, are marturiile din ambele tabere, banii necesari si isi doreste atat de mult sa vada si sa aiba copilul langa ea eu, sincer, n-as fi rezistat atatia ani sa nu-mi vad puiul, n-as fi rezistat nici macar o saptamana si in al doilea rand nu as fi iesit pt nimic din lume fara copil din casa... cred ca asta a fost cea mai mare greseala a Cristinei... Cu drag, Dana, mamica lui [copil] Danutz Album:http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Danut+la+2+ani&mid=1214&cid=2250 http://www.yamafoto.com/?ref=6599

#22
Lia

Lia

    Membru junior

  • Moderators
  • 1.060 mesaje

Postat 27 noiembrie 2003 - 12:58

Personal imi displac manipularile.Situatia arata cam asa:o persoana "cuibarita" confortabil indaratul unui nick posteaza o poveste a carei protagonisti sunt persoane reale,dar unde nu ca-n existenta reala,ci ca-n basme,avem doua personaje:unul total negativ si unul total pozitiv.Dati-mi voie sa ma-ndoiesc de culoarea hotarata in care sunt invaluite aceste doua persoane. Pur intamplator(ce intamplare convenabila!) personajul notat cu minus are nevoie de niste bani pentru a putea merge din nou.Probabil ca sansele ca acesta sa gaseasca oameni dornici sa-l ajute sunt invers proportionale cu lacrimile stoarse de "styx" prin postarea de povestioare lacrimogene care pot fi incadrate cu succes in categoria "Ileana-Cosanzeana si balaurul cu 7 capete". Nu-i cunoastem pe cei despre care este vorba,nu-l cunoastem nici pe acest mic "Mecena" generos care pana una-alta doar se straduieste sa distruga existenta unui om(asta spun faptele din pacate). De ieri "styx" n-a reusit sa gaseasca timp pentru a raspunde intrebarilor care i-au fost adresate,desi a avut destul timp pentru a "sapa" existenta intima a doi oameni pe care nu-i cunostea,a gasit timp si pentru a posta aceste subiecte-telenovela in cadrul a 3 forumuri,nu unul singur.Din respect pentru membrii acestei comunitati care si-au pierdut timpul citind aceasta povestioara care in fapt nu reprezinta nimic altceva decat calomnie si care ar putea avea ca efect imposibilitatea gasirii unor persoane capabile sa ajute un tata sa redobandeasca posibilitatea de a merge,voi inchide acest subiect.Acel tata A CRESCUT SI EDUCAT UN COPIL vreme de 6 ani(asta spun FAPTELE,styx povesteste acest lucru),niciunul dintre noi nu-l cunoaste si nu are dreptul sa-l judece(sau dreptul de locomotie se acorda doar oamenilor considerati buni de catre "styx"?)Manipularea si calomnia sunt manifestari care nu trebuie incurajate. Va doresc o zi buna! PE SCURT IDEEA E:DACA NU PUTEM FACE BINE,MACAR SA NU FACEM RAU!


Panic Questions

  • Sarcina

    magdaandr
    - aug 31 2024 17:49

  • Stafilococul auriu

    Roxana2024
    - aug 28 2024 15:43

  • Sarcina

    barbumihaela123
    - aug 25 2024 16:44

  • Inseminare asistată

    Minnie4
    - aug 05 2024 15:28

  • Mary06
    - aug 02 2024 22:03

Last Blogs

  • Gânduri..

    Gyo98
    - Ieri, 23:44

  • Sarcina

    AlexandraBrt
    - Ieri, 13:12

  • Bebe în familie

    Erika91
    - Ieri, 11:51

  • Pe ultima sută de metri 🙈

    Gyo98
    - sep 06 2024 23:05

  • Tic tac

    dianaa___
    - sep 06 2024 13:10

Ultimele aprecieri

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • Laura25Poza lui %s

    Laura25
    ii multumeste lui

    Elkia
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -