Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

DE CE???


8 raspunsuri la acest subiect

#1
maryam

maryam

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 143 mesaje

Postat 16 noiembrie 2003 - 02:55

Va propun cu DRAG si mai ales cu mare interes un sondaj, de fapt este ceva ce nu inteleg...DE CE atunci cand cineva posteaza un subiect fie el si ireal, in care se simte disperare, ajutor, nevoia de a impartasi dureri , lucrurile iau o alta "intorsatura", de ce nu poate fi respectata trairea celuilalt? "ZAMBESTE, MAINE VA FI MAI RAU" maryam

#2
Laura _Oprescu

Laura _Oprescu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 94 mesaje

Postat 16 noiembrie 2003 - 04:07

maryam, dupa dezamagirile cu catherina, paraschiva si inca cateva alte persoane,la ale caror subiecte lumea a raspuns sincer ..sufli si in iaurt...cand am aflat ca povestile lor erau create ca sa se amuze dupa ce chiar raspunsesem la subiect,eu personal am simtit ca pica cerul pe mine..si am avut mal au coeurca sa zic asa...m-am simtit naiva si vulnerabila...nu vreau sa retrec prin asta...asa ca e destul de greu sa recastigi increderea cuiva usor...poate nu se va mai intampla nimic eplacut si totul va redeveni ok, pentru moment eu nu raspund la genul asta de subiecte...( si imi pare rau,cine stie poate chiar puteam ajuta)...pupici... Laura

#3
alexxia

alexxia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 444 mesaje

Postat 16 noiembrie 2003 - 09:49

Subscriu la ceea ce a scris Laura si-mi pare sincer rau ca s-a ajuns la aceasta situatie. Cu drag Alexxia Lumea este plina de frumusete atunci cand inima este plina de dragoste

#4
ad_risnov

ad_risnov

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 16 noiembrie 2003 - 10:20

Pentru ca cei care raspund se simt manipulati. Iar daca subiectul este ireal cum poate el exprima "trairea celuilalt"??? Cu totii cred ca vream sa ne bazam pe incredere si respect reciproc, iar atunci cand cineva isi bate joc de aceste valori chiar ti se face lehamite. Este atat de multa sinceritate si dorinta de a ajuta in mesajele celor care raspun incat aflarea faptului ca totul a fost inventat pentru amuzamentul cuiva nu ma poate decat revolta. Astfel de oameni, cei care isi bat doar joc de sentimentele noastre cele mai umane, nu au ce cauta aici!!! De aceea si eu imi rezerv optiunea de a nu raspunde acelor povesti "cusute cu ata rosie". Doar este un drept al meu. Unii insa nu se vor putea abtine si vor riposta atunci cand desopera ca au fost inselati. Si acesta este un drept al lor! Sper ca nu am fost prea vehementa, dar exista atata minciuna in jurul nostru oriunde altundeva incat nu vreau sa o mai inghit si aici. Adriana

#5
camelia-daniela

camelia-daniela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 16 noiembrie 2003 - 21:16

Dragä Maryam, eu nu sint in temä cu ce s-a intimplat si nici nu stiu de aceste fabulatii ale anumitor persoane... Am devenit membra acestui forum, din dorinta de a ajuta oamenii care au nevoie de un sfat, in momentul cind nu mai stiu incotro. Niciodatä nu am gindit, cä cineva poate lansa astfel de povestiri disperate, numai din dorinta de a se distra pe seama altora...asta o gäsesc o glumä foarte proastä!!! In momentul cind räspund la un subiect, räspund din tot sufletul, sperind sä pot ajuta cu ceva...dar dacä s-ar intimpla sä aflu cä acestä persoanä a fäcut haz de necaz, cu mine nu mai are ce discuta!!!...sau mai bine zis, eu nu mai am ce discuta cu persoana respectivä!!! Si mie imi place sä mä distrez si sä fac glume, nu am nimic impotrivä sä te destinzi un pic, dar cu astfel de subiecte nu mi-as permite niciodatä sä mä distrez...asta este bätaie de joc!!! Sper sä te fi lämurit in legäturä cu sondajul täu...pe lumea asta sint multe persoane cu probleme...dar astfel de persoane, care insirä numai "träiri", asa, in dorul lelii, nu au probleme, crede-mä...si timpul meu este pretios, ca sä-l pierd in favoarea amuzamentului lor!!! Cami.

#6
nadina

nadina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 189 mesaje

Postat 17 noiembrie 2003 - 13:23

Buna maryam. Eu ma intrebam ce ar putea face niste oameni sa fabuleze pe diferita forumuri. Or fi bolnavi? E un mod de a te distra? Nu inteleg. Poate ne raspund chiar cei implicati. Nadina "Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(Marquez)

#7
lily

lily

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 64 mesaje

Postat 17 noiembrie 2003 - 18:35

Poate fac si ei sondaje...sau incearca sa nu ajunga in situatia respectiva si ca sa nu regrete pe urma intreaba si ei...

#8
maryam

maryam

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 143 mesaje

Postat 18 noiembrie 2003 - 10:04

[ups]A!Stati asa ca eu nici nu stiam despre ce era vorba DE FAPT...mi-a scapat faza cu glumele, n-am stiut ca au existat "testari" de reactii si mai ales amuzament pe seama acestora, am observat doar mici sau mai mari rautati spuse in cadrul unor subiecte care erau (sunt...???) triste cereri de ajutor ale fetelor si am crezut ca nu-i deloc frumos si mai ales cinstit sa-ti bati joc de..."trairile" omului, dar acum inteleg ca lucrurile stau de altfel...mult mai rau...RUSINICA!RUSINICA! "ZAMBESTE, MAINE VA FI MAI RAU" maryam

#9
lily

lily

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 64 mesaje

Postat 05 decembrie 2003 - 14:05

poate si faptul ca trairile unora sint mai dureroase, au o situatie aparte, un necaz sau o boala la care nu gasesc remediu, incercarea de a le depasi esueaza si atunci ramine doar constatarea trista, amara ca nu ii poti schimba pe ceilalti, nu ii poti obliga sa te inteleaga daca au trecut prin asa ceva si au uitat sau nu au trecut, deci nu stiu cum e nici pe noi nu ne putem schimba dintr-o data, dar ne straduim sa ne acceptam macar poate daca am intelege indemnul crestin la iubirea aproapelui ca pe noi insine-iubire in lb. greaca inseamna sa doresti binele celuilalt- atunci punindu-ne in situatia celuilalt, am fi mai toleranti... ce nu ne place, altora sa nu le facem "Daca dragoste nu e, nimic nu e" Lili


Panic Questions

  • Trombofilie

    Criss05
    - Ieri, 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

Last Blogs

  • Bebe ajunge acasă

    Roxanesss
    - Astăzi, 13:32

  • Prima zi de fericire

    Irina0820
    - Astăzi, 09:59

  • Cum s-a schimbat relaÈ›ia de cuplu în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 07:30

  • Linistea dinaintea furtunii

    RoxiMada
    - Ieri, 21:32

  • Săptămâna 26

    lili.95
    - Ieri, 13:07

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -