Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

La France (56)


301 raspunsuri la acest subiect

#21
Aurelia

Aurelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 260 mesaje

Postat 31 mai 2006 - 22:29

Uf !Mai Nadia bine ca ai revenit ,eu una ti-am simtit lipsa!

Oana! ce fericire pe tine !!!!parca parca te invidiez ,caci stiu ca ai mei parinti nu vor putea niciodata sa vina sa vada "copilul la casa lui" ,dar nu trebuie caci macar eu i-am vazut in tara anul trecut !
Ma bucur pentru tine si nu uita sa faci cit mai multe poze posibil!!!

Corina ai vazut cit de repede ai gasit nourisse ! super!
Cu examu 'lasa ca te -ai descurcat tu ca esti rominca fisneata,si io ies acum din al treilea,saptamina asta am unul in fiecare zi ,inca doua saptamina care vine si ultimul pe 14 iunie la Quimper,pina acum am fost multumita de subiecte ,sper ca am putut incropi de un 10 acolo,daca nu eu mai am timp sa le dau si la anul !!

Am fost in sfirsit si eu convocata la un entretien d'enbouche,vineri dupa masa ,daca totul merge bine am scapat de frica ratelor la casa pe anul acesta !!

Andi ti l-am vazut pe Alexandre !
Sa va traiasca si sa fie sanatos ,cu cine seamana?
Cum se chiama deja "copina" lui girafa ,Stephanie ????

joi la prinz!
Iarasi v-am speriat cu ceva caci de cind am postat eu nu mai ziceti nimic ,pe cuvint ca nu mai vin daca e din cauza mea ![flo][flo][flo][flo]

#22
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 01 iunie 2006 - 14:58


Auras, eu n-am nimic extraordinar de povestit.
pe girafa o cheama Sophie, e cea mai simpatica jucarie pentru bebei (si ai mei baieti au avut, pentru Marghiolitza am uitat sa mai cumparam ! ).
Bafta la tot ce faci !

Bises à toutes !


Mik.

#23
lu.more

lu.more

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 479 mesaje

Postat 01 iunie 2006 - 15:33

Pe mine nu ma sperii asa usor, Aurelia!

Bafta in continuare la examene si succes maine!!!

Eu mi-am petrecut dimineata la telefon si, sauf o situatie neprevazuta, de la toamna o sa fiu si eu scolarita. Vestea cea buna este ca pot da testul initial, precum si examenul final la Alianta franceza din Nice (nu trebuie sa ma deplasez la Paris, ca nu ma duceam...). A doua veste buna este ca diploma mea din Romanica nu le pune probleme : pe ei ii intereseaza nivelul de studii, si nu unde au fost facute studiile (la Grenoble, de exemplu, unde as fi putut sa ma inscriu pt. acelasi curs, trebuia sa trec printr-o comisie care sa-mi valideze diploma, si apoi sa ma inscriu in ultimul an de fac, ceea ce nu ma tenta)

Si mai incerc sa reglez o problema spinoasa in dupa-amiaza asta : sa-l induiosez de seful meu sa fie de acord ca aceste cursuri sa fie finantate prin organismul la care cotizeaza. Asta ar insemna sa le fac gratos, ceea ce ma incanta peste poate. Daca nu, tant pis, o sa-i scot din buzunar.



O zi merveioza!





.................................................................................

[hop]Dragii de noi

.................................................................................

« C'est quand on n'y croit plus, que le ciel vous entend et pardonne. »

Kyo



#24
lorena_andreianu

lorena_andreianu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 01 iunie 2006 - 16:40

O zi buna de la noi, fetelor!



Multumesc de raspunsuri cu pasapoarte, cerfeticate si botezuri... O sa va anunt ce a iesit...



Aurelia, bafta maine la entretien [pup] Te asteptam cu vesti bune!



Lulu, bun venit in gasca "scolaritelor". [;)]



Nadia, bine ati revenit.



Ailleene, LA MULTI ANI si de la noi!



Noi nu mai avem vesti... a, ba da... ieri fiu-meu a zis "banana"[^]



Pupici.







Mami Ria si Miron Radu (06 oct. 2004)



Copilasi sept-oct 2004 1

Copilasi sept-oct 2004 2

#25
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 01 iunie 2006 - 17:06

Lulu, ce bine imi pare !
Sa sa ai acceptum sefului pentru finantare, verifica intii toata partea admistrativa, i.e. daca societatea ta a platit taxele la zi au fond de formation si daca au fost multi bani cheltuiti cu cursurile pentru ceilalti. In principiu pe sef nu-l costa absolut nimic, singurul lucru de care s-ar teme ar fi ca tu pleci dupa asta de la el.


Mik.

#26
oana cretu

oana cretu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 01 iunie 2006 - 18:03

La multi ani tuturor copilasilor![pup][s][s][s]



Lulu felicitari! Iti tin pumnii sa faci gratos cursurile![pup]



Auras, iti tin pumnii si tie pt maine![pup]



Ana, ti-am vazut printisorul, e adorabil! Sa fie sanatos si cuminte, ca succes la fete o sa aiba sigur![pup]



Nadia, bine ai revenit! Ce face ingerasa, cum v-ati simtit in tara?



Lorena, la cat mai multe cuvintele! Al meu zici ca e pui de arab, cum vorbeste.[:D]



Pupici!



Oana si Seb [hagi]

(10.01.2005)





POZE

1 2 3

4 5 POZE MARTIE-APRILIE MAI



#27
arcenciel

arcenciel

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 55 mesaje

Postat 01 iunie 2006 - 19:21

Sibylle voiam sa iti spun ca pentru durerile de spate poti cere de la dr. sedinte la kine, sunt gratuite in timpul sarcinii. Eu chiar acum ma duc, am programare la ora 16.30. E placut si relaxant si chiar au efect. Eu aveam dureri de sciatica de imi amortise piciorul... Si nu lucrez. Cred insa ca tie trebuie sa iti fie mai greu, asa ca ti le recomand cu caldura.
Si ca sa ma relaxez... ca doar ce stresata sunt! cu alesul landoului/carutului/etc., m-a dus dragul meu la concert: Marc Lavoine. A fost super, are o enregie dobordanta si o groaza de fane de toate varstele! Am cantat si am dansat aseara de-am uitat de toate! Un spectacol de lumina si sunet (recunosc ca pe CD il auzi mai bine, dar nicmic nu se compara cu atmosfera din sala).
Va pup si o zi buna de 1 iunie (cam rece, nu-i asa?)

PS. Azi e INALTAREA: Hristos s-a inaltat!!![ruga]

[gravi] 33+ [baietel]

#28
Aurelia

Aurelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 260 mesaje

Postat 01 iunie 2006 - 22:28

Uite asa va vreau ,mai aud si eu cite o veste buna ,ca eu iarasi am primit azi doua scrisori cu "NU"pentru gioburi ...........
azi l-am bramburit un pic subiectu ,prima parte mi-a placut caci a fost despre Developpement Durable ,recyclage ,compostage si altele ,dar a doua parte m-a lasat rece: Calcule d'energie si volumuri de aburi saturati plus climatizorul ...........
Hai ca ma duc la oala acum sa vad daca-i gata papica pentru asta seara ..............



#29
emoison

emoison

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 01 iunie 2006 - 23:21

Auras, ce-aveti voi cu aburii saturati?[alcool][alcool][alcool]
Eu nu fac mare lucru, marti sintem convocati la politie pentru cetatenie....ce acte e bine sa iau cu mine (in afara de fiche de paye, titre de sejour etc)??

On se demande parfois si la vie a un sens..et puis on rencontre des êtres qui donnent un sens à la vie.(Brassai)



#30
lu.more

lu.more

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 479 mesaje

Postat 02 iunie 2006 - 11:02

Buna dimineata la somnoroase!

Mik, [pup]

Seful meu a zis "da" imediat, ca cica de atatia ani de cand plateste taxe si n-a profitat nimeni de ele... Cabinetul unde lucrez e unul mic-mititel, adica seful meu si cu mine. Din cand in cand mai ia cate un stagiar, iar din septembrie anul trecut un baiat a fost angajat cu CDI, dar cica s-ar putea sa plece de la noi din toamna. Suntem la zi cu taxa asta, asa ca speram sa nu fie probleme. Azi il sun pe contabil sa vad care ar fi demersurile administrative, si pentru mai multa siguranta cred c-o sa dau un telefon la FAFIEC (organismul finantator): sper sa nu fie o problema ca eu vreau sa ma formez in alt domeniu decat in cel in care lucrez. In mod normal, si tinind cont ca dupa atatia ani de cotizatii, e prima cerere de acest fel, ar trebui sa mearga. Diseara o sa stiu mai multe.



Azi e ziua de nastere a Oanei.

La multi ani fericiti, mamica lui Seb !!!!





O zi minunata!



.................................................................................

[hop]Dragii de noi

.................................................................................

« C'est quand on n'y croit plus, que le ciel vous entend et pardonne. »

Kyo




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -