Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

frate si sora se cearta pentrul copii.e normal?


9 raspunsuri la acest subiect

#1
goodmomy24

goodmomy24

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 28 mai 2006 - 18:22

eu am o fetita de 16 ani si fratele meu una de 15.a fost o perioada cand ele s-au inteles foarte bine.a mea a avut incredere in verisoara ei si i-a spuns un secret (pe care intre timp il aflasem si eu.)intr- o zi am fost chemata la fratele meu la interogatoriu si mi-a spus tot ce fiica-mea ii spusese verisoarei ei.am fost suparata am venit acasa si binenteles nu m-am putut abtine sa nu o cert si sa o iau la intrebari spunandu-i ca daca a facut prostii de ce trebuie sa le spuna si la altii.a avut incredere in verisoara ei ,dar aceasta i-a inselat-o zic eu ,totusi era un secret .s-a suparat si a facut-o troaca de porci .nu sunt de acord cu razbunarea dar fratele meu se tot baga eu i-am zis sa le lase in pace sa-si rezolve singure problemele,iar el mi-a zis ca nu mai are ce discuta cu fiica lui.voua vi se pare norma?
stam la 1 km departare si nu ne mai vorbim deloc.e dureros dar ce pot sa fac .totusi pentru mine tot copilul meu e primul loc indiferent cum e.numai cine nu are copii nu stie.
PS.va multumesc pentru sfaturile de la subiectul anterior scris de mine in mare mi-a fost de folos.cine vrea sa vorbeasca cu mine ma poate contacta pe id goodmomy24

cati

#2
craciunitza

craciunitza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.347 mesaje

Postat 28 mai 2006 - 19:13

Adica fetele s-au certat din cauza voastra, a parintilor.

Tu, cand ai vorbit cu fratele tau despre secret, trebuia sa-i fi spus ca stii deja, ca sa nu ia amploare discutia. Eu asa as fi facut, as fi spus "da, stiu" si gata. Ai certat apoi fata degeaba. Cred ca fratele tau a gresit dar nu are sens sa va dusmaniti, fa tu primul pas si poate vei reusi sa normalizati relatia. Daca nu vrea si prefera sa va dusmaniti, nu ai ce face. Cu cumnata ta nu te intelegi mai bine, poate intervine ea si fetele se impaca.



Nu certati copiii cand viseaza!

Copiii

Noi doi

Mitele iubitele



#3
goodmomy24

goodmomy24

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 28 mai 2006 - 19:23

le-am spus ca stiam deja ,dar ei mi-au spus ca mi se pare normal ce se intampla cu fata mea ? binenteles ca le-am raspuns ca nu ,adevarul si fata mea a adresat cuvinte grele la adresa ei.am inteles-o dar nu i-am dat dreptate.cumnata mea ....ce sa zic ei niciodata nu mau aprobat in ce am facut sau ce am realizat.intotdeauna s-au crezut mai sus decat mine.......si asta doare....tot eu am facut intotdeauna primul pas si sa stii ca m-am cam saturat ...nu mai pot sa fiu eu intotdeauna cea care lasa de la ea .nu mai am putere............indiferent cum e copilul meu ramane al meu.....poate a fost o criza a varstei..nu stiu.si-a mai revenit are alti prieteni pe care ii cunosc si eu vorbim altfel.....

cati

#4
copiloi

copiloi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.166 mesaje

Postat 28 mai 2006 - 19:30

Eu, daca as fi in locul tau, nu as cauta sa ma impac cu fratele. L-as lasa pe el sa faca primul pas, caci cred ca el a gresit. Indiferent de ce a facut fata ta, el nu trebuia sa-ti jigneasca copilul!!! Se stie cat de sensibili sunt parintii, cand e vorba de copii! Cel mai corect e sa te nu te bagi in viata nimanui!

Eu as incuraja ca fetele sa se impace! Iar fata de fratele tau, cred ca ai toate motivele sa te arati suparata!


Alina

#5
craciunitza

craciunitza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.347 mesaje

Postat 28 mai 2006 - 19:43

Din ceea ce scrii inteleg ca esti singura, asa este? Pentru ca, daca nu esti casatorita, fratele tau trebuia sa isi ia rolul de unchi in serios si sa isi ajute nepoata, nu s-o alunge. Nu stiu ce asa mare secret au avut fetele voastre dar daca a fost ceva rau, sunteti norocosi ca ati aflat. Si tocmai de asta trebuia sa incurajati prietenia fetelor, nu s-o stricati. Ce au inteles fetele voastre din intamplarea asta?

Stii cum este, fiecare face cum considera ca este bine, dar daca spui ca fratele si cumnata au avut mereu o atitudine urata cu tine, probabil ca asa vor continua. Tu tine-ti fata aproape si lasa-i pe ei in pace, poate isi vor da seama ca au gresit.



Nu certati copiii cand viseaza!

Copiii

Noi doi

Mitele iubitele



#6
goodmomy24

goodmomy24

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 28 mai 2006 - 19:59

sa stiti ca nu aprob tot ce a zis fata mea dar parerea mea este ca un secret este un secret indiferent in ce consta el si acesta trebuie pastrat.si stiti ce ma doare cel mai tare ca si fratele meu mi-a spus mie un secret de-al lui si m-a rugat sa nu-l spun la nimeni .si astazi inca mai tin secretul in mine ,pentru ca daca mi-as da drumul la gura ar avea de suferit si el si familia lui .si nu doresc sa fac rau nimanui.nu am nimic de castigat din asta.dar stiti ce rau doare?intotdeauna am incercat sa fac sa fie bine dar se pare ca nu-mi reuseste niciodata.de cand m-am certat cu el am mai fost lai de ziua lui acuma recent...............au ramas gura casca nu s-au asteptat.si la numai cateva zile dupa aceea o prietena comuna a fetelor vorbea cu ele pe mess si conversatia era trimisa cand la una cand la lata si de acolo a izbucnit din nou scandalul.si cel mai tare m-a durut ca copilul meu a fost facut satanist idiot si alte cele.si acum va intreb pe voi , tot eu trebuie sa las de la mine? pentru o prostie.niciodata nu mi-a placut sa ma bag intre copii cand se cearta este problema lor si eu zic si sustin ca ei singuri trebuie sa si- rezolve.GRESESC OARE

cati

#7
goodmomy24

goodmomy24

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 28 mai 2006 - 20:06

nu sunt singura craciuntza, sunt casatorita dar sotul meu nu s-a inteles niciodata super cu fratele meu.sun firi total diferite si sotul meu vede altfel viata decat fratele meu .si de aici intotdeauna apar discutiile.
sa stiti ca ma bucur foarte mult ca am gasit acest forum . nu prea am cu cine vorbi..ma refer la prieteni....azi mai greu iti gasesti prieteni adevarati.va multumesc pentru toate sfaturile pe care mi le dat.

OMUL CAT TRAIESTE INVATA.


cati

#8
craciunitza

craciunitza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.347 mesaje

Postat 29 mai 2006 - 16:04

Cati, ai dreptate, ar trebui sa lasati fetele sa-si rezolve singure problemele. Nu cred ca gresesti daca incerci o discutie particulara cu fratele tau, sa-i amintesti ca si el are secrete si etc, stii tu.

Succes! [flo]



Nu certati copiii cand viseaza!

Copiii

Noi doi

Mitele iubitele



#9
Lemoni

Lemoni

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 943 mesaje

Postat 29 mai 2006 - 21:56

Probleme apar mereu in famile , stiu ceea ce simti am ajuns la concluzia ca mai bine vorbesti cu un strain si le rezolvi mai repede decit cu neamurile.Ceea mai importanta in viata este fata ta asa ca mai lasa si pe fratele tau sa-ti vina la usa ,iar fetele sunt sigura ca intr-o buna zi se impaca asa ca nu ai dece sa-ti mai faci griji e varsta asta afurisita.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -