Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fetele din America (75)


299 raspunsuri la acest subiect

#291
Siminaf

Siminaf

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.901 mesaje

Postat 17 iunie 2006 - 00:26

quote:
Originally posted by sinzi_ana
Am facut reclamatia...am primti si bani inapoi...desi nu prea a fost usor..directoarea ma tot impingea sa vb cu educatoarea forfecoasa...Fiecare dimineata e un nou inceputSinzi, Radu[avion]si David[marinar]David[cool]
Mai bine ca n-ai vorbit cu ea, ca poate-i dadeai si o coafura noua! Un nou look, si pe la ochi, ceva! Doamne!Simina & Andrei (Deiutzu) & RalucaVirsta DeiuVirsta RaluHome, wherever you are...Santa Monica, Ontario Mills, Huntington BeachPoze noi - Martie 2006Excursie la TemeculaDowntown LA & Hollywood

#292
CRISMIR

CRISMIR

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.355 mesaje

Postat 17 iunie 2006 - 07:33

Weekend placut fetelor!

Mirela si Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.web...user/crismir100
http://community.web...ser/CRISMIR1001 1 anisor AICI

#293
Oana C

Oana C

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 718 mesaje

Postat 17 iunie 2006 - 08:25

Sanca, noi avem HDTV. Daca ai cablu normal, poti sa vezi toate programele pe un HDTV, dar nu o sa le poti vedea transmise in HD, pt ca iti trebuie box pt asta. Daca esti ok sa vezi programele asa, nu iti trebuie box. Oricum, nu foarte multe canale au transmisie in HD. Cele mari, nationale, ABC, NBC, CBS, FOX, au separat si transmisie in HD, dar alte multe canale nu au (MTV, VH1, Food Network, de ex, nu au HD, ci transmit normal).

Imaginea unul canal normal pe un HDTV e cam aiurea, mai "grasa", adica o sa vezi omuletii mai grasuni decit i-ar arata pe HD. Daca nu te deranjeaza asta, poti sa iti pui basic cable pe un HDTV, iar mai tirziu sa iti iei si box-ul.



Am explicat si eu cum m-am priceput [alcool], ca nu sint in domeniu [:D] Din ceea ce vad la tv-ul nostru, iar la partea cu abonametul si ce tip de package, sotul se intereseaza.



Oana si [copil] Eva (29 iunie 2005)

Poze cu Eva



#294
Oana C

Oana C

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 718 mesaje

Postat 17 iunie 2006 - 08:29

Fetele, cine locuieste in NORTH CAROLINA?

Cum este acolo? Ca eu m-am saturat de caldura de aici (Florida) si de faptul ca nu poti face nimic toata vara si ne gindim sa ne cumparam o casuta in NC (Greenville, Asheville)



Oana si [copil] Eva (29 iunie 2005)

Poze cu Eva



#295
xela29

xela29

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 95 mesaje

Postat 17 iunie 2006 - 19:58

Si eu m-am saturat de caldura... [bang][bang][bang] si nu putin, ci rau de tot. E sufocant si umezeala ma omoara. Cred ca durerile de cap ce le am in ultimul timp tot de la vreme s-au ivit. Si eu as vrea sa ma mut, dar e mai greu ... ma consolez insa cu ideea ca iarna, aici, e bine...[bang][bang][bang]

Nu uita sa fii o persoana mai buna in fiecare zi !!!
... words are tools...

http://community.web...m/user/AlexGalu


#296
adrienne12

adrienne12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 804 mesaje

Postat 17 iunie 2006 - 20:46

Oana C si xela eu as face schimb ORICIND cu voi caci suport caldura mult mai bine decit frigul si de la 4 ani de cind imi inghetau picioarele in zapada si intram in casa sa le dezghet pe calorifer mi-am dorit sa traiesc undeva unde nu e iarna. Cum sa nu va placa fetele ca dimineata sa nu-ti faci problema cu ce te imbraci sa arunci ceva pe tine si sa pleci la job si peste tot sa fie aer conditionat. In plus seara e f. placut si acolo chiar ca aveti viata de noapte ca in Spania. Plus verdeata voastra, florile, statiile de radio cu muzica latina, e absolut superb...

Eu m-am saturat de 6 luni/an frig, si de dezapezit iarna. Cit despre umiditate e umed si aici: te obisnuiesti.

Oana C mersi pt. mesaj dar ama stat f. putin in Tampa incit practic nici nu am apucat sa vizitam tot ce era de vizitat necum sa mai avem timp de altceva. Poate vii tu in PA :-)

AH eu stau in Pennsylvania unde clima e cam ca in Romania.




#297
pisik 4ever

pisik 4ever

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 285 mesaje

Postat 17 iunie 2006 - 21:53

adrienne, vino aici in AR. cand am sosit in ianuarie era asa de cald ca primul wend ne-am plimbat in tricou. acum e cald dar seara putem sa mancam afara pe terasa, e f placut, nu se lasa cu racoare. am inteles ca doar in august e nasol de tot, e umed si f cald, in rest e placut.



You're unique. Just like anyone else.

[pis]... si [copil] bursuca 08.05.05

#298
Oana_B

Oana_B

    Membru de baza

  • Moderators
  • 5.756 mesaje

Postat 17 iunie 2006 - 22:05

[hia]



Poftiti, va rog la urmatorul capitol: 76

[flo]



Oana_B

[foto]

#299
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 17 iunie 2006 - 22:08

Mie imi place la caldura[:D].

Cand stai sub umbrela la plaja e super placut...

In masina AC, in magazine AC, in parc umbra (si merg doar la ore rezonabile) poti merge la piscina cand vrei, 24 de ore din 24, 12 luni din 12!!!!

Ca sa nu mai spun de avantajul cu haine...numai maneca scurta, sandale...papuci!!!

Pana acum nu am suferit de caldura mai rau decat in Constanta...asa ca e ok!!!!





Simina, si acum ma ia cu ameteala cand ma gandesc cum a ajuns foarfeca educatoarei in spatele urechii copilului meu!!!!

Andrei merge la gradinita??? Sau summer camp??? Cum se descurca???





Mirela, sapt viitoare vreau sa te iau sa mergem la biblioteca sa vedem ce program au cu copiii (de citit povesti) si poate gasim revista Parenting sa facem un program cu copiii...(as vrea sa ii ducem la un petting zoo)...



Noi pe 28 zburam in Ro...in sf am rezolvat cu biletele de avion...dar am avut pb cu cheaptickes.com....

Ne-au luat banii pt bilet dar nu au facut rezervare nimic...si acum banii sunt blocati cateva zile...pana cand (speram) ca ii vom primi inapoi!!! Ciudat rau...ah..si nu numai banii de bilet i-au taxat ci si rezervarea...in total ceva peste 1000$!!! PT nimic!!!



Fiecare dimineata e un nou inceput



Sinzi, Radu[avion]si David[marinar]







David[cool]










Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -