Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

BB-le a fost la mare !!!


2 raspunsuri la acest subiect

#1
bebetica

bebetica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 26 august 2003 - 15:10

La 9 luni si trei saptamani BB-le meu a vazut pentru prima data marea. De ce m-am hotarat sa va povestesc si voua ??? !!! Ei bine, reactia lui BB a fost una extraordinara. Cum l-am asezat pe nisip a inceput sa caute cu manutele caldura si magaierea nisipului, sa-l cearna usor si sa se bucure de caderea firisoarelor de nisip dupa care a inceput sa mearga in patru labute catre mare. A trebuit sa las marea sa-i ude piciorusele, iar el a inceput sa topaie scotand sunete de bucurie atunci cand valurile marii se spargeau sub privirea lui mirata. MAREA si iar MAREA !!! in fiecare dimineata si la fiecare apus de soarea eram pe malul marii bucurandu-ne impreuna de soarele caldut si de apa care sclipea in zare. Fericirea si bucuria care se citea pe chipul micutului meu facea ca privitorii sa se opreasca langa el si sa-i impartaseasca multumirea. Intr-o zi un zmeu frumos colorat se ridica spre cer printre umbrelutele colorate de pe plaja ...... asa mult ia placut baietelului meu incat nu-si mai lua ochiii de la el, apoi un balon urias cu o reclama colora din nou cerul senin iar BB-le meu intindea manutele mici care cer. Bucuria care i se citea pe chipul scaldat de razele soarelui facea ca noi sa ne inclinam in fata acestei privelisti. Ce este cel mai important este ca BB-le meu parca a prins aripi, asa de mult s-a incarcat cu energie incat a devenit mult mai activ, doarme mai linistit, este mai relaxat, manaca parca mai mult, sare si se bucura cu toata fiinta lui . Este ceva care nu cred ca pot explica prin cuvinte este ... SANATATE. Intoarcerea acasa a fost asa de placuta incat a inceput parca sa exploreze cu mai multa pofta lucrurile si colturile pe care le stia dar acum sunt parca mai interesante si mai frumoase. Viata este frumoasa, haideti sa ne lasam copii sa descopere acesta frumusete, sa o vada prin ochii lor, sa o perceapa asa cum pot ei. Noi, nu trebuie decat sa le deschidem ferestrele catre natura iar ei sa contopeasca in ea cu fiecare anotimp in parte, cand de fiecare data acesta explodeaza in toata frumusetea ei. Nimic pe lumea asta nu cred ca se poate compara cu bucuria pe care o putem citi in ochisorii copiilor nostrii atunci cand ei se armonizeaza intru-totul cu natura din jurul lor. Mergeti cu BB-ii vostri la MARE, lasati-i sa respire acesl aer marin care oxigeneaza toata fiinta lor, lasati-i sa-i mangaie briza marii veti vedea vor prinde aripi. Am sa merg si la munte sa-i arat sementia muntilor, dar acum o sa mai stam un pic, cu prima ocazie vom merge sa le admiram inaltimile care se strecoara printre nori. Bucurati-va de viata si de natura din jurul vostru. Ioana si [copil] Stefan Dimitri http://babycenter.sh...e21b32aaebf6598

#2
ponicid

ponicid

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 26 august 2003 - 16:09

[amoras][flo][olala] Daniela, mamica de Ana-Maria

#3
GabiG

GabiG
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 26 august 2003 - 19:40

Ma bucur mult pentru experienta voastra minunata! E grozav sentimentul pe care il ai ca parinte cind vesi ca toata lumea se opreste sa-ti admire puiul. Eu vreau sa cred ca un copil mic ii face pe oameni mai buni si mai zimbitori. Numai bine! GabiG si Francesca 1an2 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://f1.pg.photos.yahoo.com/adigabi


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -