Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cum e mai rentabil sa "colectionezi"banii??


8 raspunsuri la acest subiect

#1
acvi

acvi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 234 mesaje

Postat 19 august 2003 - 01:17

Dragele mele,apelez la voi pt un sfat.Datorita aparitiei in viata noastra a minunii care se cheama Alex,am constat ca micul nostru apartament cu o camera devine pe zi ce trece (si jucariile lui se inmultesc)tot mai neincapator[bang] asa ca am hotarit sa impunem din nou regim de austeritate[V] si sa stringem bani pt un schimb de apartament la 2-3 camere.Problema mea acum este ca nu stiu ce modalitate de "colectionat" bani sa aplic:euro la "ciorap",euro in banca,lei in banca (dobinzile sint asa de mici!!)sau ce altceva(la bursa nu ma bag!!).Voi ce modalitate ati adopta?? Gabi si Alex.

#2
parpalak

parpalak

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 569 mesaje

Postat 19 august 2003 - 03:52

Euro in banca daca taxele de intretinere a contului nu depasesc dobinda acumulata. Altfel, euro la ciorap. Prostia cu leii am facut-o odata.. Sanatate la bebei si mamici.

#3
ochinegri

ochinegri
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 19 august 2003 - 10:24

Am incercat-o p'asta cu starnsu'. La noi n-a tinut. Am ales varianta credit-cumparat casa-platit rate ca n-ai incotro. Dezavantajul e dobanda dar te folosesti de casa in tumpul acesta, mai ales ca exista deja un BB.

#4
lilitim

lilitim
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 19 august 2003 - 11:10

Euro "la ciorap" e cel mai sigur. Leii nu mai au nici o valoare în bancã la dobânzile care se practicã. Am avut depozit euro dar comisioanele la retragere au fost cât dobânda pe care mi-au dat-o aºa cã nu mai are rost sã pierzi timpul pe la bãnci.

#5
Amalia

Amalia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.286 mesaje

Postat 19 august 2003 - 11:14

Sunt de acord cu ochi negri. Creditul la banca e o solutie foarte buna pentru ati lua o casa. Ideea este sa ai bani de aconto...care cel mai bine e sa-i strangi in euro la "ciorap". Sanatate maxima!

#6
Missy

Missy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 458 mesaje

Postat 20 august 2003 - 02:12

Am incercat variantele: banca, ciorap, valuta. Cel mai bine tine: pt. sume mici: pe card si incredintat cardul unei persoane de increder (eu mamei) asa ca nu poti sa umbli la el, si pt. sume mari dat cu imprumutul perosanelor de incredere (eu-matusii care mi da inapoi la 6 luni) bafta www.babiesonline.com/babies/f/fratila

#7
CRIM

CRIM
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 20 august 2003 - 11:00

Cred ca cel mai bine ese sa faci un credit daca-ti permiti, adica ai avansul si poti sa achiti ratele. Daca nu incearca euro la ciorap. Eu una asa am facut. Dar mai exista si un risc. Am strans eu ce am strans dupa care m-am hotarat ca merit si eu o vacanta. Asa ca voi pleca saptamana viitoare intr-un "mic" concediu de 2 saptamani, in care nici nu vrea sa ma gandesc cat voi cheltui fiinca planul suna cam asa: Ungaria, Austria, Italia, Franta, Spania - dus-intors. Sunt cam inconstienta fiinca bb bate la usa si ar trebui si noi sa ne schimbam apartamentul care este el de 2 camere dar este cam mic. Sa auzim numai de bine si sa aveti cat mai multe realizari CRIM

#8
Vistiana

Vistiana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 20 august 2003 - 16:20

Banii nu trebuie economisiti ci investiti! Succes!

#9
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 20 august 2003 - 20:00

si eu tot un credit iti recomand, altfel e greu sa pui deoparte ca tentatii apar tot timpul, mai ales ca la bb tot ai sa ai de cumparat de-acuma inainte... Asa, stii ca ai de achitat rata, faci ce faci si tb sa platesti. Cristina, mamica cu burtica[flo]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -