Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

INTAMPLARI PARANORMALE 2


33 raspunsuri la acest subiect

#21
aurelursu@k.ro

aurelursu@k.ro
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 29 august 2003 - 16:18

Anne-marry nu ne mai povestesti nimic? Pupici, Ursulica

#22
anne-marry

anne-marry

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 365 mesaje

Postat 31 august 2003 - 02:02

ba da, fetelor, dar nu am prea avut timp si sincera sa fiu, l aora asta, nu imi prea aduc aminte ...nu stiu daca v-am zis de matusa mea care nu stiu ce probleme a avut, acum ceva timp si au operat-o iar in timpul operatiei ea se vedea de undeva din coltul unei camere, si cand si-a revenit, i-au zis ca a fost pt un moment in moarte clinica. poate chiar atunci... alta faza, tot cu ea si aici nuci eu nu prea stiu dca sa cred ori ba, dar cica la un momnt dat, cand s-a dus sa la "rapa" este un loc in spatele casei, mai jos, acolo unde sta ea a vazut niste...chestii/fiinte f.f.f. mici care nu stiu e tot careau pe acolo si faceau ceva...cica erau oameni mici de tot. alta faza, tot cu eacand era mica...faza confirmata si de maica-mea si de cealalta matusa si de tot neamual care a fost acolo si a vazut; se trezeste bunica-mea intr-o noapte ca nu o mai gaseste pe dana, ca asa o cheama, in pat si ies agfara sa o caute si stiti unde o vad? mergand somnambula pe streassina casei...si pe pereti erau urme de zgarieturi...se catarase cu unghiile pe perete, ca altfel nici nu avea cum, la un momendat ce nu era trecuta nici de a4a ,parca, si nu putea ajunge sus. ea nu isi mai aminteste nimc, dar cica nu au trezit-o ...s-a suit bunica-meu la ea si a lut-o incet. zice c pe somnabuli nu este bine sa ii trezesti ca pot muri...si tot cu ea...avea niste probleme cu barbate-sau si se ceratasera rau de tot, nu stiu daca a si batut-o sraca si s-a culcat suparata, cu gandul c l-ar putea omori din bataie la ct de nervoasa era pe el atunci. si noaptea. tot in somn., ca o somnambula, a scos usa de la camera din balamale si vroia sa i-o articuleze lui barbate-sau in cap. cum el nu dormea, si a vazut-o a iceput sa tipe la ea, nestiind ca nu trebuie sa o trezeasca si s-a trezit tipa din somn cu usa in mana. ne-a povestit ca atunci cand a realizat ca are usa in maini, si-a dat seama cat de grea era si a scapat-o din maini si a lesinat. usa era din aceea de la casa batranesti, destul de grea si nusmai bunul dumnezeu o sti cum a reusit ea sa o scoata din balamale cua tata usurinta. haideti ca va las acum ca la noapte iarasi nu mai dorm ca data trecuta, tot cu ganful la chestii d'astea bizare. pupici dulci![biz] anne-marry NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

#23
MirelaV

MirelaV

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.194 mesaje

Postat 20 septembrie 2003 - 06:04

Samy, daca inca te mai intereseaza unde e biserica Sf. Mina, iti explic..este undeva intre piata Hala Traian si Piata Unirii...mai precis pe fosta strada Calarasi, actuala B-dul Corneliu Coposu, cum vii dinspre Unirea e pe partea stanga...o biserica mare..alba...(si daca vii de la Hala Traian..la a 2-a statie de tramvai pe partea dreapta..chiar vis s vis de statia de unde cobori)..iti pot da mai multe amanunte daca nu ai inteles.. MirelaV

#24
Mirunda

Mirunda

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 119 mesaje

Postat 20 octombrie 2003 - 12:21

Am o rugaminte: imi poate trimite cineva Link-ul de la "Intamplari Paranormale 1", ca eu cu functia de cautare nu il gasesc! Multam fain, Mirunda "Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".

#25
boubba

boubba

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 20 octombrie 2003 - 16:20

FETELOR sa va spun si eu ce am patit...aveam vreo 18 ani si eram cu un tip o relatie care a durat 2 ani si din care am suferit enorm ma batea din orice.In sfarsit am fost cu mama la o bioenergiticiana pentru ca aveam ceva ca un nodul la sub-brat.Faceam amandoua terapie la dansa.Pentru inceput ne crea ,,campul energetic,,trebuia sa stau relaxata cu ochii inchisi si sa nu ma gandesc la nimic.Dar la un moment dat am simtit cum sufletul mi se desprinde de corp si pluteam deasupra unui deal cerul era negru-vinetiu o atmosfera tenebra.In varful acestui deal era IISUS rastignit pe cruce,ii putem vedea creierul pentru ca osul cranian nu exista si multe ciori in jurul lui care ii manca din creier.Durerea se citea pe chipul SAU iar eu , simtem aceasta durere.Il rugam din tot sufletul sa ridice capul sa se uite la mine,sa ma ierte.Ajunsesem la disperare pentru ca nu imi dadea nici un raspuns.Intr-un final a ridicat capul iar eu i-am zis:,,Ma ierti?,,EL a zis ,,DA,, si apoi a murit...apoi ma regaseam intr-o sala de nasteri unde am nascum un baietel ,un baietel pe care l-am vazut invaluit de nori pe un cer albastru.Mi-am revenit plangand.Nu la mult timp dupa aceasta sedinta la cateva luni am ramas gravida cu acest ,,tip,,care m-a amenintat ca daca nu fac avort ma bate pana avortez.Si l-am facut cu durere in suflet un copil pe care l-am plans si inca il plang chiar daca in curand voi avea un baietel.dupa 2 luni m-a batut cu pumnii si picioarele pe motiv ca nu i-am dat mana cand fugeam dupa autobuz.De atunci am terminat totul cu el l-am blestemat pentru tot ce mi-a facut pentru copilul pe care l-am ucis din cauza lui i-am spus ca singurul lucru care ma face fericita este sa il vad mort ca pe copilul meu.Anul trecut am aflat ca i-a taiat tiganii gatul,dar nu a murit...m-a sunat din spital sa-mi spuna ca nu vrea sa moara pana nu ma vede si ca asta este pedeapsa la tot ce mi-a facut,ca am avut o gura foarte spurcata.Bineintel ca nici nu am vrut sa-l vad.Acum stau si ma gandesc,copilul pe care l-am vazut sa fie oare cel pe care il voi naste acum sau cel pe care l-am ,,ucis,,?Iertarea pe care i-am cerut-o lui IISUS si pe care mi-a dat-o a fost pentru acest copil,,ucis,,?Oricum il primesc ca pe un dar de la DUMNEZEU un dar nepretuit pe care numai EL n-il poate oferi!

#26
lix

lix
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 20 octombrie 2003 - 22:36

slava domnului ca a deschis cineva subiectul! papadie si de mine o sa zica lumea ca am buba la cap si tare mi-e frica sa povestesc ceea ce urmeaza. de cand sunt mica sunt predispusa la stfel de lucruri. simt prezente, lucruri.. chestii... cert e ca si la intalnirea cu fetele de sambata eram destul de afectata de ceea ce mi se intamplase cu o seara inainte. pot sa incep asa: simt prezente care nu sunt fizice! da, da... o sa ziceti ca sunt nebuna, schizofrenica sau ceva de genul asta....nu! aud voci si simt prezenta unor persoane inexistente fizic.. pur si simplu le simt. in ultimul timp doar noaptea, dar asta doar in ultmiul timp. inainte se intampla foarte rar, acum e din ce in ce mai des. uneori nici nu mai pot sa dorm noaptea. nu mi-e frica de ele, dar deja ma agaseaza. uneori sunt prezente bune, alteori rele. pana vinerea trecuta, erau doar prezente reci. va jur ca nu dormeam! cand se intampla, nu ma pot misca, nu pot striga.. sunt pur si simplu imobilizata. pot doar sa imi misc ochii. vinerea trecuta a fost mai rau ca niciodata! am auzit si o voce.. si va rog sa ma credeti, nu erau veciniiiii! spunea "ai grija, ai grija, se rupeee!" sunt terminata. incerc sa nu ma gandesc la asta. poate vor sa comunice, sau poate doar casa e de vina. e o casa veche dinaintea primului razboi mondial. dar nu cred ca e doar casa, fiindca mi s-a mai intamplat asta. cred ca e vorba de o anumita perceptie pe care eu o am si altii nu. vreau sa aflu ce se intampla. are cineva vreun sfat? va rog din suflet, ca tare sunt disperata. in ultimul timp imi este foarte greu sa ma si concentrez din cauza asta. nu mai vorbesc de somn. in ultima luna cel putin o data pe saptamana am fost 'vizitata'. da, o sa incerc sa aflu ce ii cu casa si ce a fost inainte, dar repet, asta mi se intampla de cand sunt mica. nu stiu ce sa mai cred. as vrea sa descifrez aceasta enigma! lix

#27
Mirunda

Mirunda

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 119 mesaje

Postat 20 octombrie 2003 - 23:24

DRAGA Lix, ai incercat sa vorbesti cu un preot despre asta? Eu cred ca ti-ar face bine...incearca sa te rogi, sa postesti, sa mergi la biserica, incearca sa iti ridici cat mai mult sufletul spre credinta, eu cred ca asta iti va ajuta mult. Poate ce simti tu sunt numai umbre ale simtirii tale, sau poate ai niste simturi mai ascutite , si poti percepe lucururi ce noi, ceilalti, nu le cunoastem...Daca insa toate astea iti fac frica, eu cred ca ar fi bine sa te rogi, din tot sufletul, si cu toata puterea, ca ele sa inceteze...incearca, atunci cand iti este frica, sa te gandesti la INGERUL PAZITOR, pe care-sunt convinsa-fiecare dintre noi il are langa el...incearca sa spui "Tatal Nostru" in gand, sa iti faci cruce, sa te gandesti la ceva frumos, incearca sa pui mana pe o cruciulita, ce ar fi bine sa o ai langa tine...atunci, eu asa cred, teama ta va inceta... Poate sunt si preoti pe aici, care ti-ar mai putea da vreun sfat. Cu drag, Mirunda "Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".

#28
cici

cici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 299 mesaje

Postat 21 octombrie 2003 - 04:14

draga lix,eu te cred ,si sunt de parere ca ar trebui sa ceri parerea unor persoane cum ar fi Aurora Inoan redactor si cred ca proprietar a ziarului "revista de astrologie si paranormal" incearca sa o contactezi pe site-ul www.inoan-press.com am citit mult despre cazuri de acest gen in revistele ei si parerea mea e ca te va ajuta cel putin cu ceva raspunsuri. cici

#29
lix

lix
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 21 octombrie 2003 - 17:28

mirunda daca ar fi frica o problema...hmmm.. treaba e ca eu vreau sa inteleg ce se intampla. am ajuns in stadiul in care chiar nu mai vreau sa ma feresc si vrau sa aflu. am un prieten care e un preot cu har. o sa il caut si o sa vornbesc cu el. mai multa credinta nu mi-ar strica. draga cic ce sa zic. o sa incerc sa vorbesc cu aurora desi am dubii in privinta persoanelor foarte cunoscute. va multumesc pentru sfaturi lix

#30
Mirunda

Mirunda

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 119 mesaje

Postat 22 octombrie 2003 - 02:39

Pentru ca probabil nimic nu este intamplator pe lumea asta, tocmai am dat singura peste partea 1 a acestul subiect, cand eu ieri va intrebasem unde as putea sa o gasesc...raspunsul era: http://www.desprecop...p?TOPIC_ID=9509 Noapte buna! Mirunda "Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -