Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Poate cineva sa ma ajute cu o informatie?


9 raspunsuri la acest subiect

#1
carmen77

carmen77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 999 mesaje

Postat 09 august 2003 - 12:05

Buna ziua tuturor, numele meu este Carmen si sunt un utilizator "proapspat". Sunt insarcinata in luna a 7 a, locuiesc in Timisoara si am auzit ca in Bucuresti ar exista o maternitate privata (nu stiu exact numele ei). Ar putea cineva sa-mi dea un numar de telefon sau o adresa de e-mail sa ii pot contacta? Nu as dori sa nasc la matenitatea din Timisoara, deoarece toate cunostiintele mele care au facut-o mi-au descris conditiile ca fiind mizere, cu gandaci si alte "bucurii", cu asistente "binevoitoare" si cu nou nascuti externati din spital cu candida si stafilococi. De aceea, daca as putea sa nimeresc intr-un loc mai civilizat, chiar daca ma costa ceva mai mult, eu cred ca merita. Va multumesc anticipat. Carmen

#2
crangutalil

crangutalil

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 147 mesaje

Postat 09 august 2003 - 12:29

Sa-ti traiasca bb si sa ai grija de voi.Nu te pot ajuta prea mult, dar stiu ca este un spital privat unde au si ginecologie(nu stiu daca si maternitate)langa gara de nord, pe unde pleaca troleibuzul spre spitalul militar, pe strada Witing.Poate stie cineva mai multe.

#3
GabiG

GabiG
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 09 august 2003 - 15:59

Draga Carmen 77, stiu ca ai cerut doar o informatie, dar imi permit sa te rog sa cintaresti bine ccea ce vrei sa faci (scuza-ma daca te supar si ignora sfatul daca tu asa crezi de cuviinta). Nu va fi usor sa calatoresti atita drum inainte de a naste, poate, probabil ai rude acolo unde sa stai, dar bebele va avea nevoie de mediul lui, de linistea unui camin cind va veni pe lume. Plus ca drumul de intors va fi la fel de greu, mai ales pt el...Te-ai gindit bine? Si eu sint din Tm, am studiat medicina acolo, stiu conditiile din spital, in mare parte e adevarat de spui, dar cu ceva bani se gaseste o rezerva si pt tine cu conditii ceva mai bune... iti doresc numai bine tie si lui bebe mic din burtica. Nastere usoara! GabiG si Francesca 1an2 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://f1.pg.photos.yahoo.com/adigabi

#4
Cary

Cary

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 319 mesaje

Postat 09 august 2003 - 16:21

Am cautat in Pagini Aurii si uite: CLINICA CRESTINA MUNPOSAN'94,TRADA WITING NR.10-12, TELEFON 2126426 Este chiar langa Gara de Nord. Nastere usoara si un BB sanatos!

#5
alexxia

alexxia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 444 mesaje

Postat 10 august 2003 - 00:47

Draga carmen, Exista in Spitalul Universitar Bucuresti, o rezerva ( dormitor, sufragerie, baie, bucatarie, utilate cu tot ce trebuie, aer conditionat... un adevarat lux). Insa sunt 2 probleme: pretul este foarte mare ( daca mai tin bine minte parca 60 $ pe zi ) si de obicei se face rezervarea cu 4-5 luni inainte ca sa gasesti loc liber ( si oricum daca nu nasti prin cezariana ca sa stii exact data nasterii este destul de complicat ). Oricum sfatul lui GabiG de a te gandii bine trebuie luat in considerare, este un drum foarte lung si foarte periculos pentru o gravida si pentru un bebelus. Nastere usoara Alexia Lumea este plina de frumusete atunci cand inima este plina de dragoste

#6
oanaesn

oanaesn

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 10 august 2003 - 10:49

In Bucuresti nu am auzit nimic despre asa ceva, dar exista in Cluj: http://www.desprecop...luj,maternitate

#7
GabiG

GabiG
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 10 august 2003 - 13:25

Gindindu-ma mult la dorinta ta, mi-am adus aminte ca am auzit multa (ma rog, poate e prea mult spus) lume din Timisoara care a mers sa nasca la Szeged. Este oricum mai aproape decit Bucuresti... Sa ne spui ce ai hotarit! Succes! GabiG si Francesca 1an2 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://f1.pg.photos.yahoo.com/adigabi

#8
carmen77

carmen77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 999 mesaje

Postat 11 august 2003 - 09:25

Va multumesc mult pentru amabilitate si promptitudine. Ca sa va raspund in ordine, credeti ca un drum de 8 ore (cam atat facem noi de la Timisoara la Bucuresti cu masina) ar fi chiar asa traumatizant pentru bebe? Precizez ca i-am luat scaun de masina de ultrafirma si masina noastra e foarte comfortabila, cu climatizare, etc. Putem opri de cate ori e nevoie, doar de asta exista popasuri si refugii. Varianta cu Szegedul am luat-o deja in calcul, dar e foarte complicat din punctul de vedere al actelor, daca nu vorbesti limba maghiara, iar eu si sotul meu nu prea o rupem pe ungureste. In momentul in care s-a nascut in Ungaria, am inteles ca sotul meu va trebui sa mearga la ambasada Romaniei de la Budapesta, sai ii elibereze o hartie cu care sa-l putem introduce in tara pe Matei (asta va fi numele), si va dati seama ca atata bataie de cap si stat in Ungaria nu prea imi trebuie. Plus ca nu stii niciodata la ce sa te astepti de la romani, poate umblam dupa aceea cine stie cat pana ii rezolvam actele la noi in tara. Deci, din aceste considerente am luat in calcul varianta cu Bucurestiul. Eu pana acum am avut o sarcina ultra-usoara, nu mi-a fost rau nici macar o zi, m-am ingrasat 7kg pana la mijlocul lunii a 7a si sper ca totul sa decurga bine pana la capat, deci nu as avea motive de ingrijorare ca pentru mine ar fi foarte traumatizant sa vin pana la Bucuresti. Doar sa nu fie foarte greu pentru [bb] dupa aceea.... Oricum, va multumesc pentru informatii si am sa va spun cand iau o decizie.

#9
carmen77

carmen77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 999 mesaje

Postat 11 august 2003 - 15:20

Inca o rugaminte...pentru cine mi-a dat link-ul spre maternitatea din Cluj, nu cred ca functioneaza, m-a trimis la forum, sectiunea general. Ai putea, te rog, sa il repeti? [colegi] Multumesc

#10
lilie

lilie
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 11 august 2003 - 15:31

Draga Carmen, o prietena a mea a nascut pe 14 iulie 2003 in super conditii la o clinica privata si anume Centrul de Diagnostic si Tratament "Victor Babes" din Soseaua Mihai Bravu nr. 281, sector 3. telefon 322.92.50, 323.14.89 www.cdt-babes.ro Daca vrei iti recomand si o doctorita foarte buna: RUXANDRA DUMITRESCU. Prietena mea a platit (cred) 1,000 USD pt tot (nastere prin cezariana, cazare, masa etc). Sotul ei a asistat la nastere si a putut dormi cu ea si cu bb acolo (camerele sunt dotate de asa natura). pentru alte detalii te rog sa ma contactezi Succes lilie PS Oanaesn as vrea mai multe detalii despre clinica din Cluj (linkul te trimite la discutii generale)


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -