Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Insecticid


15 raspunsuri la acest subiect

#11
qsar

qsar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 945 mesaje

Postat 21 iulie 2003 - 14:58

quote:
Originally posted by natydea
Buna! Eu lucrez la o firma care se ocupa de distributia de insecticide si avem in paleta noatra o gama larga de produse: K'othrine... ...Mai multe amanunte le vei obtine aici daca te intereseaza, la fel si o lista de preturi si prospectele de utilizare al produselor. Nu am vrut sa fac reclama firmei si produselor dar sper ca poate le va ajuta pe fete cele spuse de mine. Adresa si denumirea firmei este: SC AGROVET SA, str. Siriului nr. 20 (vis-a-vis de hotel Erbasu, in spatele hotelului Crystal Palace)
Multumesc tare mult! Daca poti, raspunde-mi la mesajul privat. Q (Gabriela)

#12
cris1511

cris1511

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 188 mesaje

Postat 21 iulie 2003 - 15:31

Poate te te intereseaza o firma care face dezinsectii. Eu am apelat la ea acum 3 ani si nu am mai avut nici o problema de atunci.Am recomandat-o si unei prietene care a fost si ea f. multumita.Sper ca nu si-a schimbat telefoanele. Firma se numeste KAROMEX si are telef.210.34.16; 210.19.46; 313.81.95 Substanta se aplica sub forma de picaturi pe la incheieturile dulapurilor si in colturile camerelor si nu este toxica nici pt. am nici pt. animale

#13
ghemotoc

ghemotoc
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 21 iulie 2003 - 17:11

Multumesc pentru raspunsuri, deocamdata i-am lichidat cu Regent [bis] pe care l-am luat de la o farmacie veterinara.Sper sa tina macar cateva luni, daca nu, le mai dau o portie.[alcool].

#14
Mommy

Mommy
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 22 iulie 2003 - 10:58

[flo]Buna, dragelor! Va deranjez si eu cu o intrebare: este adevarat ca Regent se dilueaza in 2 litri apa si apoi se pulverizeaza pe unde e nevoie? Dar ce parere aveti, eu pot sa ma ocup singura de treaba asta (sunt[gravi]), sotul nu e acasa si vreau sa fac curatenie... Sau dati-mi si mie o idee. Va pupicesc si va ador![pup][pup][pup]

#15
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 22 iulie 2003 - 11:48

Mommy, SUB NICI O FORMA NU TE OCUPI TU DE TREABA ASTA. Crede-ma, si eu lucrez in domeniu, si stiu! Insecticidele sunt in grupa 1 de toxicitate (adica cele mai toxice), si pot fi f. daunatoare. Eu in locul tau nu as folosi nici banalele sprayuri pt. tantari. Daca esti insarcinata, eu zic sa mai astepti pana dupa ce nasti ca sa scapi de insecte. Scuza-ma ca sunt asa insistenta, dar, te rog, nu risca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! V.

#16
natydea

natydea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 22 iulie 2003 - 12:43

Insecticidele pot fi incadrate de la grupele 1-4. Cu cele din grupele 1 si 2 nu pot lucra decat persoanele autorizate sau firmele care au autorizatie de la mediu, politie etc. Pentru a lucra cu produsele incadrate in grupele 3 si 4 de toxicitate (slab si foarte slab toxice)nu iti trebuie autorizatie speciala si le pot comercializa atat farmaciile veterinare cat si micile firme private de domeniu. Karomex este unul din clientii nostri.Substanta pe care a folosit-o cred ca era Goliat gel (denumirea noua Maxforce gold si este de fapt o momeala alimentara pentru gandacii de bucatarie) este in grupa 4 de toxicitate, avizat de Ministerul Sanatatii si face parte din grupa produselor de igiena si sanatate publica. Firmele de dezinsectie si deratizare care lucreaza cu populatia trebuie sa lucreze numai cu produse avizate de Ministerul Sanatatii, grupele 3 si 4, incadrate in grupa produselor de igiena si sanatate publica. Daca mai sunt intrebari va raspund cu placere. Pupici, Raluca


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -