Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Despre online shopping


3 raspunsuri la acest subiect

#1
Samurai-lady

Samurai-lady

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 146 mesaje

Postat 21 iunie 2003 - 21:44

[hia]Am si eu niste intrebari[hia] 1.Ce ati cumparat sau doriti sa cumparati ? 2.Care vi se pare cea mai simpla metoda de plata ? Samurai-lady si bb Ken [pup][pk]

#2
Otilia

Otilia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 21 iunie 2003 - 22:07

Eu cumpar mai mult online, cum barbatu-meu n-are chef niciodata de magazine si am ramas si fara masina... Avantajul: nu e niciodata aglomerat! Nici nu obosesc si nu mi se face foame sau sete pe cite o caldura mare! Apoi primesc plin de cadouri si profit de reduceri sau de promotii mari Cumpar... cam tot. Carti, discuri, imbracaminte, jucarii, aparate electrice, material informatic, chiar si mobila. O data am cumparat si plante (vii)... Cel mai simplu mod de plata mi se pare la 3 luni dupa ce ai primit coletul (cum vrei tu, prin cec, CB sau mandat...) [^] Alt mod de plata... simpatic este cel cu cardurile de fidelitate (doar ca daca e carte de credit apoi se cam string datoriile). Nu-mi place sa platesc cu CB imediat si apoi sa astept mult si bine... Dar cind n-am de ales si-mi trebuie neaparat, daca cunosc bine firma (sa fie seriosi, neaparat membri ai Federatiei Intreprinderilor de Vinzare la Distanta si cu servor securizat), mai platesc si asa. @+...[harp] Otilia & La Adelita [bibe]

#3
ariadna

ariadna

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 22 iunie 2003 - 00:36

si eu cumpar on-line cam de toate. Traiasca Internetu'! [berica][berica] Cat despre forma de plata, transferul bancar on-line (ceea ce in germana ar fi überweisung) mi se pare cea mai comoda. ariadna

#4
Iris2002

Iris2002

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 878 mesaje

Postat 22 iunie 2003 - 12:57

Si noi cumparam si on-line...dar am noroc de un sotior caruia ii place sa faca si cumparaturi (pentru mine, ca daca trebuie sa incerce el o haina am de negociat zile intregi) si mi-ar parea rau sa pierd farmecul iesirilor la cumparaturi ( 10 magazine in-out, prinzul pe pe o terasa insorita, cu vedere pe apa, iarasi citeva magazine, un capuccino la un bar dragut....). Noi cumparam on-line lucruri pe care le gasim mai ieftin in State sau in Australia decit aici (carti, DVD-uri) si oferte ale unor cataloage, cind sunt chiar bune (Neckermann, Wehkamp, Otto)... Cu card de membru cumparam si din Olanda carti si DVD-uri, cele europene in general (ce sa fac daca sunt indragostita de filme spaniole si italiene).


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -