Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

ce parfumuri va plac?


185 raspunsuri la acest subiect

#71
Taty

Taty

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 166 mesaje

Postat 14 iulie 2003 - 22:13

F. mult imi place "Romance" de la Ralph Lauren, desi mie mi se pare ca nu tine mult, dar cei din jur il simt...apoi "Aqua di Gio" de la G. Armani in timp ce sotul meu e innebunit dupa "Dolce&Gabana"(pt. barbati, desigur) care e intr-adevar f. persisest si atrage atentia...problema mea cu el este ca daca ii cumpar un parfum se satura dupa o saptamina de el si vrea altul. Ceea ce mi-ar place enorm sa-i cumpar dar cred ca s-a inventat: o colectie de parfumuri bune in miniatura, sa aiba vreo 20 sticlute cu cite putin din fiecare, asa cred ca taaaaaaare multumit ar fi, sa le schimbe de n ori pe zi.... e mai rau ca o femeie [zid] V-am pupat! Tatiana

#72
teo1970

teo1970

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 543 mesaje

Postat 16 iulie 2003 - 18:14

Chanel 19

#73
petra

petra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 783 mesaje

Postat 17 iulie 2003 - 00:29

Simona, Bine ca vanzatoarea nu i-a dat sotului tau o sticluta cu esenta de vanilie sau rom!! [bang][bang] Hai ca am glumit!! La toti numai bine!

#74
Oana_B

Oana_B

    Membru de baza

  • Moderators
  • 5.756 mesaje

Postat 17 iulie 2003 - 00:43

quote:
Originally posted by ninaM
Eu folosesc de mai mult timp Wish,de la Chopard si inca nu vreau sa renunt la el.Mai bine zis,nu m-am plictisit inca de el.Dar nu ma dau in laturi de la a incerca si alte noi aparitii. Nina&Alex
[cool] Buna alegere, Nina!!! Prietena mea cea mai buna din Romania foloseste parfumul asta, si stiu ca este foooooaaarte pretentioasa la parfumuri. Fie-sa din Germania ii tot trimite, sotul meu i-a dat o sticluta de 100 ml, sa aiba!!! E un parfum inconfundabil!!! Oana_B

#75
Oana_B

Oana_B

    Membru de baza

  • Moderators
  • 5.756 mesaje

Postat 17 iulie 2003 - 00:51

quote:
Originally posted by Raluca03
donna karen"kashmere mist" este dupa mine cel mai tare[cool]..am incercat j'adore,este foarte deosebit,si estee lauder"pleasures intense,nu se lasa mai prejos..[flo]
[cool] Primul cadou de la sotul meu, Cashmere Mist-Donna Karan, pur si simplu sa cad pe spate de mult ce mi-a placut!!! Si acum mai am jumate, il "economisesc" ca in Romania, de parca n-as mai putea sa cumpar[:D]. Unele parfumuri daca as putea, baie as face in ele. Oana_B

#76
mama lia

mama lia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 444 mesaje

Postat 17 iulie 2003 - 12:18

mie imi plac HAPPY de la Clinique, AQUA DI GIO, ESCADA SPORT COUNTRY, LIGHT BLUE .....si multe , multe altele...in functie de stare asufleteasca. ......Doamne, dar sunt prea putine parfumuri care nu-mi plac.....IUBESC PARFUMURILE...[il][il][il][il][olala][olala][olala]. Se poate sa fie o dovada de snobism, dar parca ma simt dezbracata daca nu ma parfumez cind ies afara din casa.....ma simt mai femeie[vampa] si am alt tonus...[bis]... Spuneti-mi cum vi se par sau cum ati descrie ALLURE si parfumurile casei BURBERRYS (London, Weekend sau Touch)

#77
dbf

dbf
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 17 iulie 2003 - 13:05

Stiu eu unde il poti gasi dar e in romania nu in germania : http://www.freeshop....tring=Van Cleef sau mai direct http://www.freeshop....hp?prod_id=2741
quote:
Originally posted by raluka
Organza Givenchi Amarige Givenchi J'adore Dior si ...Van Cleef de la Van Cleef & Arpels..de 5 ani il caut si nu dau de el...aici in Germania se pare ca nu e asa cunoscut...Am vrut sa-l comand in US dar se pare ca nu se poate... Fetelor dat-mi o idee cum sa am in mana odata? aici e un link spre el... http://www.perfumewo...oryid=585&pno=0 [flo]


#78
cia

cia
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 17 iulie 2003 - 21:25

Uite-acuma mi-am cumparat LAURA de la Laura Biagiotti... Miroase, dom'le,... miroase! Proaspat parfumata ma duc sa calesc ceapa pt. mancare. Ce fericita sunt! Hai salut si sa ne mirosim (pardon, auzim) de bine, Cristina

#79
Cosmina

Cosmina
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 17 iulie 2003 - 22:34

Buna fetelor, desi am vazut acest subiect de ffff. mult timp, de-abia acum m-am hotarat sa scriu si eu 2 randuri. Parfumuri preferate... am cateva.. Sa incep.. Cel mai mult imi place Dior - "Dolce vita" si "J'adore", apoi Lancome - "Miracole", Laura Biagiotti - "Laura", Davidoff - "Cool water". Cam astea imi plac acum. Dar Dior cel mai mult. [pup]Pupici, Cosmina

#80
bia

bia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 58 mesaje

Postat 18 iulie 2003 - 13:33

Eu sunt un pic mai conservatoare si sunt fidela anumitor parfumuri;EDEN de la CACHAREL,POEM de la LANCOME,RED DOOR de la ELISABETH ARDEN.Uneori mi se mai intampla sa vreau si altceva,dar nu ma pot sa ma hotarasc ce anume sa-mi cumpar si ajung sa-mi iau tot un un parfum,din cele pe care le-am mai avut. dori


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -