Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

ce parfumuri va plac?


185 raspunsuri la acest subiect

#11
Marunzika

Marunzika

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 21 iunie 2003 - 02:23

Si mie imi place Issey Miyake dar cel barbatesc! De fapt prefer parfumurile ce miros a "verde"-a proaspat! Dar daca e o seara mai speciala pot apela si la ceva mai "dulce", Gio Armani, "sensations"- Jil Sander. De curand am mai descoperit inca un parfum, si, desi barbatesc se potriveste (zic eu!) si la tipele sport ca este foarte proaspat, se chiama "MIRO" (cel albastru) nu e cunoscut si nici foarte scump dar placut!

#12
khristin

khristin

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.575 mesaje

Postat 21 iunie 2003 - 07:46

Oana, da de Glow ziceam... Cristina

#13
Andrada

Andrada

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.253 mesaje

Postat 21 iunie 2003 - 08:16

quote:
Originally posted by camelia-daniela
"Dolce Vita" este si parfumul meu preferat!!! De la Vivienne Westwood - "Boudoir" si "Egoiste" ( Chanel). Si eu sint o dulcicä !!![;)] Dar nu am gäsit nici unul care sä miroasä a läcrämioare/märgäritare...[q][q][q]...mie imi place tare mult si stiu cä in Ro se gäsea cind eram pe acolo...
Camelia ai incercat Channel 5? Sau Quelques Fleurs a lui Houbigant? Amindoua mi se par ca miros a lacramioare, Andrada L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele

#14
Iris2002

Iris2002

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 878 mesaje

Postat 21 iunie 2003 - 10:58

Parfumurile... toata ziua as cumpara parfumuri, insa mi-o ia sotul meu inainte... Nu sunt in ordinea in care le prefer, le folosesc in functie de cum ma simt, si unde merg: Kenzo (L`eau par Kenzo, Jungle) Joop! (All about Eve) Lancome (Miracle, Poeme) Channel (Allure) Chopard (Casmir) si daca sunt imbracata intr-o rochie romantica...Anais Anais de la Cacharel... Si citeodata Laura Biagiotti, Laura....

#15
Camelia

Camelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 289 mesaje

Postat 21 iunie 2003 - 11:28

Nu cu mult timp in urma s-a mai discutat despre parfumuri.Atunci ziceam ca-mi plac "Le bain" de la Joop!, "Amarige" de la Givenchy si Cerruti "1881".Acum m-am razgandit [alcool] [:D] . Si toate astea asteapta sa le vina randul, ca m-am indragostit de Trésor de la Lancome si numai pe asta il folosesc. [:)] Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor

#16
adi69

adi69

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.771 mesaje

Postat 21 iunie 2003 - 12:05

Seara: Extravagance d'Amarige Givenchy Tendre Poison Dior Dolce Vita Dior Magie Noir Lancome Zi: Naomi Campbell Bolero Sabatini L'air du Temps Nina Ricci O de Lancome Astea sant cele pe care le am si le folosesc in functie de cum ma simt,imi plac mult mai multe daaar pana nu le termin pe astea am promis sa nu mai cumpar [bang] Cum miros Anais Anais si IsseY Myake ca parca nu le-am probat? Dia si bebe Rucsi

#17
camelia-daniela

camelia-daniela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 21 iunie 2003 - 14:06

Andrada, am avut de 2 ori Chanel 5, imi place tare mult si ästa, dar nu mi s-a pärut cä miroase a läcrämioare.[bang] Chestia este cä eu nici nu cumpär parfumuri, cä am un profi lingä mine!!! Sotul meu este unul, care cumpärä in prostie, dar le si terminä mai repede ca mine...el se schimbä si de trei ori pe zi, si normal, trebuie sä se parfumeze!!![mariaj] Dacä primesc unul, trebuie sä-l termin, dar el stie ce-mi place!! De "Quelque Fleurs" nici nu am auzit...o sä mä duc chiar azi in oras, cä acum, de la 01.06. s-au prelungit orarele de deschidere la sfirsitul säptäminii (miine nu ), pinä la ora 20.00!!![cool] Oricum, pe la unu, vin 2 prieteni de-ai lui Alex cu PC-urile si vor sä facä LAN-Party!!!, asa cä a mai bine dacä dispar si eu pt o perioadä!!!...nu cä nu m-ar vrea printre ei!!![;)] Am cäutat si in Ro, cind am fost, dar acum sint si acolo, ca pe aici...am fost in centru, in Bucuresti. Ästa pe care il stiam eu, era intr-o sticlä cam ordinarä...de...de pe vremea lui "pingelicä", dar imi pläcea asa de tare mirosul, cä as fi stat toatä ziua cu sticla la nas!!! Merci, de tip!!! Pupici,[pup] Cami.

#18
ralucami

ralucami

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 332 mesaje

Postat 21 iunie 2003 - 17:07

Estee Lauder- PLEASURE . Simt ca ma caracterizeaza si nu am de gand sa il schimb prea curand(mai ales ca ultima oara cand am venit din Ro si am trecut prin duty free mi-am facut un stoc[:D]). Un alt parfum preferat Extravagance d'Amarige de la Givenchy Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

#19
Bombonica27

Bombonica27
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 21 iunie 2003 - 18:53

quote:
ultima oara cand am venit din Ro si am trecut prin duty free mi-am facut un stoc[:D]). Un alt parfum preferat Extravagance d'Amarige de la Givenchy
De cate ori fusei in Romania ultima oara in sept anul trcut toate shopurile erau inchise!

#20
dya

dya
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 21 iunie 2003 - 19:36

Mie imi place Amarige de la Givenchy si Diorissimo (esenta florala - lacramioare) de la Christian Dior Dya & Brian cel scump


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -