Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Despre liniile din palma...


15 raspunsuri la acest subiect

#11
vio27

vio27
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 03 iunie 2003 - 16:08

Salut, Si eu cred in chiromantie. Se spune ca principalele linii sunt: - a vietii, cea care incepe de la baza degetului aratator si ar trebui sa se termine cat mai aproape de incheietura mainii;Trebuie sa fie cat mai dreapta, adica fara franturi, cara bucle, frumos colorata... - a inimii, cea care se afla sub cele 4 degete; - a capului cea care incepe, de regula, tot ca si cea a vietii, si merge spre mijlocul mainii - ce a norocului, care cica tr sa fie paralela, de la baza palmei in sus, cu cea a vietii. Cu cat e mai lunga, cu atat e mai bine. -alte linii, a sanatatii....... In general se spune ca, cu cat ai mai putine linii (exceptand cele importante) cu atat esti mai calm; si invers Violeta & Vladut

#12
adi69

adi69

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.771 mesaje

Postat 03 iunie 2003 - 16:28

Vio,stii cumva ce inseamna daca linia vietii se intrerupe undeva la trei cm de la incheietura mainii si reicepe dar unita cu linia norocului iar apoi se termina amandoua dupa doi cm? Dia si bebe Rucsi

#13
ralu

ralu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 239 mesaje

Postat 03 iunie 2003 - 16:30

Pe care mana se citeste pe mana dreapta sau pe cea stanga? Multa sanatate! Ralu-mamica Ioanei

#14
ralu

ralu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 239 mesaje

Postat 03 iunie 2003 - 16:31

AAAA! Acum am citit mai bine! MANA STANGA! Multa sanatate! Ralu-mamica Ioanei

#15
dyana

dyana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 03 iunie 2003 - 16:32

Dragele mele, imi parea rau sa va spun. Dar noiam avut pe o doamna tare draguta, o prietena , care a murit la 49 de ani de cancer la san. Si avea o linie a vietii foarte lunga. Mama a spus ca nu mai crede in asa ceva.

#16
camelia-daniela

camelia-daniela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 04 iunie 2003 - 03:58

Eu nu mä prea pricep, dar din auzite stiam si eu tot cam asa... acum citeva zile am citit in ziar despre o tipä, care vede mult mai multe chestii in palme, dar la ea este vorba de generatii...si cicä le spune la fix... Singurele explicatii au fost cä din palma dreaptä citeste trecutul, iar din palma stingä viitorul, finantele, norocul, cariera s.a.m.d. Incä o chestie, sub degetul arätätor, sint liniile pt cäsätorii...asta nu o auzisem...la mine sint douä, dar pinä acum o träiesc numai pe prima, de vreo 15 ani...si il cunosc de 19 ani... La copii am douä linii, ceea ce este adevärat, iar in privinta liniilor, am o grämadä....si totusi sint o fire calmä de felul meu, dar si tare zburdalnicä si nebunä...asta in privinta ghidusiilor... imi trec tot felul de träznäi prin cap!!!...si asta la virsta mea...pentru mine este egal ceea ce fac, important este sä rid cit mai mult... La linia vietii...e cam täiatä..serpuieste spre sfirsit...se bifurcä tot spre sfirsit...dar eu cred cä dacä o iau pe bifurcatia aia bunä, o sä träiesc mult... E drept cä era sä mor de 4 ori pinä acum, dar se pare cä am luat mereu bifurcatia aia bunä...ha, ha, ha.... [pup][pup][pup]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -