Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

un sfat va cer!!!!


10 raspunsuri la acest subiect

#1
cristinuca

cristinuca

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 01 aprilie 2003 - 11:54

dragele mele, aseara mi s-a intamplat ceva curios, aseara dupa ce m-am mai linistit si eu stand la televizor mi-a paralizat dintr-o data partea dreapta a fetei si mana dreapta, pentru cateva minute nu am putut deschide gura si misca mana......oare ce mi se intampla..e normal, inima parca mai avea un pic si imi sarea afara asa tare batea, sa fie un semn de alarmare?, sa o iau usor spre cabinetul unui medic? Daca puteti sa imi dati un sfat si chiar o parere va astept madalina si[copil] Ana Cristina

#2
Florys

Florys

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 01 aprilie 2003 - 12:44

Ar fi bine sa vezi un dr. cit mai repede...asta ca sa te linistesti sufleteste. Florentina "Sanatate ca-i mai buna decit toate! Albumul: "http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=48&cid=473

#3
ralu

ralu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 239 mesaje

Postat 01 aprilie 2003 - 12:49

Nu te panica, dar trebuie mers la doctor!!! S-ar putea sa ai ceva foarte usor, dar daca este netratat, in timp, sa devina foarte grav. Da-i o fuga pana la doctor! Multa sanatate! Ralu-mamica Ioanei

#4
bebi

bebi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 60 mesaje

Postat 01 aprilie 2003 - 13:08

este posibil sa fi avut o cadere de calciu. consulta un medic ca sa fii sigura ca nu ai alte probleme.probabil ca in ultima vreme ai fost mai stresata. "Don't look back in anger!"

#5
danis

danis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 331 mesaje

Postat 01 aprilie 2003 - 14:05

nu vreau sa te sperii, dar du-te la medic, putea sa fie si un mic accident cerebral, care acum nu este grav, dar ar putea sa-ti provoace neplaceri mai mari mai tarziu sanatate multa, Daniela si bb Anda

#6
Veronicai

Veronicai
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 01 aprilie 2003 - 14:38

Draga mea prietena FUGI CAT TE TIN PICIOARELE de langa nebuna ta. Cauta sa pleci cat poti de repede de langa "iubita" ta soacra, pentru ca asta iti va manca sanatatea si nu merita. Gandeste-te la BB Ana [mamica] si la sotul tau [il], cat de multa nevoie au de tine, sa le fii alaturi sanatoasa si voioasa. Mai intai mergi la un control la medic, dar cea mai sigura cale de a fi bine este sa pleci cu familia ta sa FITI SINGURI. Te pup dulce si ai grija de tine.

#7
cristinuca

cristinuca

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 01 aprilie 2003 - 15:30

mersic pentru raspunsuri, acum cateva minute am discutat cu doctora la telefon si mi-a spus cam asa: accident ischemic, premergator unui atac vascular pe sistem nervos......preinfarct.......este a doua persoana pe ziua de azi care imi spune la fel, trebuie sa fac investigatii, analize ecografii etc. pana vineri cand ma duc la medic magne B6, aspacardin, calciu, distonocalm, repasu total fara nervi. De ce mi se intampla tocmai mie..[q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q] sunt distrusa............ madalina si[copil] Ana Cristina

#8
monn_roe

monn_roe
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 01 aprilie 2003 - 15:54

quote:
Originally posted by cristinuca
mersic pentru raspunsuri, acum cateva minute am discutat cu doctora la telefon si mi-a spus cam asa: accident ischemic, premergator unui atac vascular pe sistem nervos......preinfarct.......este a doua persoana pe ziua de azi care imi spune la fel, trebuie sa fac investigatii, analize ecografii etc. pana vineri cand ma duc la medic magne B6, aspacardin, calciu, distonocalm, repasu total fara nervi. De ce mi se intampla tocmai mie..[q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q] sunt distrusa............ madalina si[copil] Ana Cristina
Nu mai fi trista, o sa se rezolve totul, trebuie sa stai linistita. Gandestete ca altii au probleme si mai grave. Spera, Speranta a fost ultima din cutia Pandorei. Daca ai speranta, totul o sa fie bine, sti cum e roata se invarte si odata si odata va iesi soarele si pe strada ta.

#9
ralu

ralu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 239 mesaje

Postat 01 aprilie 2003 - 16:13

Draga mea Madalina, Incearca sa nu te stresezi ca mai rau iti faci. Incearca sa stai linistita, sa iti iei medicamentele si sa nu te mai enervezi. Din cate inteleg eu, soacra este principalul vinovat de starea ta de nervozitate. Daca va incearca sa te mai supere cu ceva, in momentul cand iti vine sa te urci pe pereti de nervi, incearca sa te calmezi spunandu-ti in gand ca sanatatea ta este mult mai importanta decat soacra si ineptiile ei. Si evident, daca puteti, incearcati sa plecati de acolo. Multa sanatate! Dumnezeu este alaturi de tine si te pune doar la incercare! Totul va fi bine! Ralu-mamica Ioanei

#10
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 01 aprilie 2003 - 17:15

Mada, eu as lua-o ca pe un avertisment. Ceva probabil nu e in regula. Poate iti mananca... unii... zilele, poate esti prea stresata, ceva tb schimbat. Mergi la dr., fa-ti analizele si calmeaza-te ca mai rau iti faci. Sa auzim numai de bine. Cristina[flo]


Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - Ieri, 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Perceperea miÈ™cărilor fetale

    Ana1298
    - Astăzi, 09:26

  • Ultimele zile cu burtica ❤️

    Ioone
    - Astăzi, 07:55

  • Pregatiri de Paste È™i emotii

    FloreClau
    - Astăzi, 00:57

  • Cu bune È™i rele

    Irina0820
    - Ieri, 09:41

  • Testul de toleranță la glucoză

    Ana1298
    - Ieri, 08:28

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -