Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

cantece crestine


1 raspunsuri la acest subiect

#1
Nicolamar

Nicolamar
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 11 martie 2003 - 18:02

Acesta este primul meu cantec ce l-am invatat si vreau sa vi-l spun si voua, acest cantec pentru mine are o mare valoare.In data de 31.12.1999 la ora 22.00 s-a nascut fiica mea Rebeca, careia i-am cantat toata noaptea acest cantec impreuna cu sotul meu. DOAMNE VREAU SA FIU CRESTIN IN INIMA MEA, REFREN:IN INIMA MEA, IN INIMA MEA/X2 DOAMNE VREAU SA FIU CRESTIN IN INIMA MEA DOAMNE VREAU SA FIU MAI BUN IN INIMA MEA REFREN:..... DOAMNE VREAU SA FIU MAI BUN IN INIMA MEA VREAU SA FIU MAI IUBITOR IN INIMA MEA REFREA:..... VREAU SA FIU MAI IUBITOR IN INIMA MEA CA ISUS AS VREA SA FIU IN INIMA MEA REFREN:..... CAISUS AS VREA SA FIU IN INIMA MEA VA MULTUMESC VA ASTEPT CU CINTECE CRESTINE SI PENTRU COPII SPECIFICE. AMary

#2
oanaruth

oanaruth
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 13 martie 2003 - 12:20

Draga Mariana, Vezi tu, subiectul pe care l-ai deschis are un dezavantaj destul de mare: cantecele crestine nu au doar versuri, ci si muzica. Nu vor percepe cu adevarat intreaga frumusete a cantecelor decat cei care le-au auzit macar o data. Cu toate acestea, pentru ca iubesc muzica, si pentru ca si in ceruri multimile de ingeri canta spre slava si lauda lui Dumnezeu, ma bucur ca ai avut inspiratia sa atingi acest subiect. Sa va dea Domnul sanatate, voua, parintilor, iar pe Rebeca binecuvantarea Lui sa o insoteasca pretutindeni. Cand Dumnezeu mi-a daruit-o pe fiica mea Oana-Ruth, I-am multumit si eu toata noaptea (am nascut la ora 1:55 a.m.) si continui sa o fac in fiecare zi. Si - ai dreptate - si eu am cantat, ca pe o rugaciune, cantecul care-mi venea in gand: Cineva se-ngrijeste de mine mereu! Nu, o, nu e-ntâmplarea, e-al meu Dumnezeu; Zilnic toarnã asupra mea daruri din plin, Multumire-I aduc si mã-nchin. E Cineva! Si Îi multumesc; E Cineva: Este Tatãl ceresc! Darul nespus e Domnul Isus: Ce mãret e-al meu Dumnezeu! Multi nu cred azi în Domnul, slãvit Creator... Nici nu vãd al naturii si-al vietii izvor; O, ce inimi sãrace în valul lumii: Pentru toate n-au Cui multumi. Dintre daruri, cel mai sfânt si cel mai frumos Este darul salvãrii prin Isus Hristos; N-am cuvinte si versuri sã-I spun dragostea Ce e-n clocot în inima mea. Daca as putea sa scriu si partitura ar fi mau bine... Dana si Iubirea ei, [8**] Oana-Ruth


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -