Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

ovulul nesustinut hormonal moare


32 raspunsuri la acest subiect

#11
matia

matia
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 06 martie 2003 - 08:53

Daca as lua si niste branca ursului?Asta stiu ca nu face parte din tratamentul tau, dar cum ar fi, ca si pe asta o pot gasi.

#12
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 06 martie 2003 - 10:09

Branca ursului nu face parte din tratamentul Liviei.Este buna pt cine o suporta.Mie imi facea greata si mi-a scazut f.tare tensiunea.Am avut 11 cu 4 .Ai grija!Eu am luat 2 zile.Este f.puternica.Eu dupa 2 zile deja simteam ca imi stimulase ovarele f.tare.Lui Dan ii dau de o luna si peste inca 2 luni o sa vedem efectele.Am inteles ca trebuie combinata cu tinctura de maghiran care regleaza tensiunea.Eu nu-i suport gustul.Simteam ca imi vine sa vars tot din mine.Eu spuneam ca are gust de soareci morti.Sotul meu o suporta bine. Dar celelalte ceaiuri?Galbenele,sanziene,napraznic,urzica moarta ,urzica,coada soricelului?Chiar nu le gasesti?Kamayany la noi a ajuns si 100000 lei.Aveam o singura farmacie unde il mai gaseam cu 80000lei.Eu numai iau pt ca tare este scump si cine stie cand se va face Dan bine. Te pup, Gabi.

#13
Diana_b

Diana_b

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 149 mesaje

Postat 06 martie 2003 - 14:13

Pt. fetele din Bucuresti Sotul meu a gasit Kamayani la plafarul de la Unirea de pe partea cu Hanul lui Manuc, flacon de 50 pastile cu 120.000 lei. Si eu gasisem pina atunci 10 pastile cu 75.000 lei.

#14
Diana_b

Diana_b

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 149 mesaje

Postat 06 martie 2003 - 14:18

Liviutzo, daca ai timp, raspunde-mi si mie te rog. 1. De ce vit. E se ia pina in ziua 19 a ciclului ? Daca iau dupa aceia e rau ? 2. Tinctura si ceaiul de coada soricelului se iau doar 1 luna ? Nu te supara ca mai intreb o data, vreau sa fiu sigura ca am inteles bine. [dual][dual][dual][dual][dual][dual][dual]

#15
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 06 martie 2003 - 15:44

Asa...La treba... Pt.Diana : Asa se adm. in sterilitate si infertilitate,atunci se asimileaza cel mai bine si cum ai zis tu daca poti lua peste ziua 19-a...nu,fiindca exista riscul supradozarii si atunci au efect secundar care dauneaza ovarelor.Daca vei lua cum am zis...nici cea mai mica grija,da? Tinctura si ceaiul de c.-soric. vei face min.3 luni daca faci trat.pt.bb dar daca faci doar pt.menstruatie neregulata si dureri de burtica faci o luna. Pt.Matia: Daca iei B.U.neaparat cu maghiran ca altfel... Seminte de marar sau tinctura se ia doar 21 de zile si nu se mai repeta. Naprasnic nu ai gasit?Dar celelalte ceaiuri? Poti incepe trat.cu ce ai ,restul, le adaugi pe parcurs dar cu intarziere ,nu mai mult de o luna,da?Ca altfel...nu e bine! Pupicei la toate!!! livia

#16
matia

matia
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 06 martie 2003 - 21:37

Liviuta draga, am gasit asa:tictura de coada soricelului. de mladite de zmeur, ceai de napraznic si seminte de marar.Despre Kamayani spre stupoarea mea inca nu am nici o veste dar o sa fac rost de el chiar daca mai tirziu putin ( 2 sapt)Intrebari:semintele parca se macina...dar mie mi se pare ca ramin tot intregi!Ceaiul ala de napraznic care se face juma-juma se face pt o zi intreaga?Pot sa-l fac pt 2 zile?B U s-ar putea sa gasesc saptamina viitoare.

#17
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 06 martie 2003 - 21:46

Poti sa faci ceaiul doar pt.o zi,il prepari de seara pt.a doua zi.Daca faci pe mai multe zile se oxideaza si fermenteaza.Semintele le macini cu rasnita de cafea cca.un minut(asa fac eu)si apoi sunt bune de luat...un deliciu ai sa vezi dar, te obisnuiesti tu... Poti incepe si fara Kamayani asa ca ...spor la treba! livia

#18
veronici

veronici

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 06 martie 2003 - 23:28

Liviuta esti draguta ca intotdeauna,raspunzi la toate intrebarile,ai timp pt.toti,mai ales ca esti ocupata cu bb-ul. Multumim pt.raspunsuri,daca mai am intrebari te mai solicit. Te pup,pa!

#19
matia

matia
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 07 martie 2003 - 01:30

Da, Liviuta, esti o draguta!Si tu si Mariaa! Sa va rasplateasca D-zeu !

#20
oanaDo

oanaDo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 147 mesaje

Postat 13 martie 2003 - 17:31

Livia, te rog sa ma "initiezi"[pegeam] si pe mine!!! Sunt un nou membru si desigur un nou prieten al acestui site, ma numesc Oana D. si to navighez de ceva minute incercand sa-mi fac o idee despre cum functioneaza "comunicarea" intre cei logati la acest sistem. Am avut o tentativa de a copia din raspunsurile celorlalte fete solutii naturiste pentru conceperea unui copil dar am ajuns la concluzia ca fiecare caz e aparte, de aceea va voi prezenta problema mea sperand ca voi primi sfaturi de la voi. Am 30 ani, un copil de 7 ani si uite ca m-am hotarat pentru conceperea celui de-al doilea. Situatia mea e cam presata de timp in sensul ca sotul meu e o luna acasa-oluna nu,ceasul biologic ticaie iar distanta intre copii se mareste; de aceea trebuie sa gasesc o solutie sa raman insarcinata in luna aprilie fara a-mi afecta sanatatea, exclus metodele medicinei traditionale. Singura problema de sanatate ar fi ca am un chist ovarian stang marisor.Oare influenteaza conceperea?In ce masura? Va rog mult sa-mi raspundeti daca exista o solutie optima si tratamentul cel mai usor de folosit (pastile din extracte naturale,etc.)care m-ar ajuta sa raman insarcinata luna viitoare. Iti multumesc anticipat si te pup.


Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Cum gestionam oboseala in primul trimestru?

    Andrevvv
    - Astăzi, 20:45

  • Camera bebeluÈ™ului este gata

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 19:49

  • Săptămâna 30

    Denisa1996
    - Astăzi, 12:40

  • O saptamana cat o luna

    RoxiMada
    - Ieri, 20:50

  • Oboseala in sarcina

    Roxi_pisicul23
    - mai 04 2024 17:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -