Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

pentru Maria


6 raspunsuri la acest subiect

#1
195_143Cristina L

195_143Cristina L
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 24 ianuarie 2003 - 00:48

Buna Mariutza...hai ca parca a avut draci pe el chatul azi.Vreau sa te intreb cum iau tinctura de coacaz negru.Acum sunt in posesia ei si iau si celelalte 2,zmeur si coada soricelului.Vad ca pe ele se recomanda sa se ia 75 de picaturi/zi in asociatie...!!!Deci sa iau din fiecare 70picaturi de 2 ori/zi???Nu este prea mult?Tu le iei una dupa alta,sau faci pauza intre ele? Te pupic Cristina L

#2
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 24 ianuarie 2003 - 08:58

Draga Cristina,[8**] Si eu iau toate aceste tincturi.Ei iau 30 pic de 3 ori pe zi.Cred ca 70 picaturi este cam mult mai ales ca sunt si 3 ,nu una singura. [pup] Gabi si bb Simona.

#3
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 24 ianuarie 2003 - 09:06

Draga Maria, Ii dau sotului meu zinc .Eu ii dau 2/zi conform prospectului.Tu ii dadeai mai mult?Sotul tau a incercat si cu undestor sau proviron sa faca tratament?Eu acum ii dau un tratament care i l-a dat prof Ancar la Bucuresti. -undestor1tb/zi timp de 10 zile si 10 zile pauza -vitE 20 zile 1tb/zi timpo de 20 de zile si 10 zile pauza -cartilaj de rechin 1 tb /zi Tratamentul dureaza 3 luni.Ai grija sa nu-l depasesti pt ca afecteaza invers spermatogeneza. Te pup, Gabi. PS:Eu as vrea sa fac inseminare dar cu olgospermie nu stiu daca se poate.Noua la FIV ne-a facut si ICSI pt intarirea [gica].Acum astept sa vad la sf lui februarie daca s-a intamplat ceva bun in urma tratamentului.

#4
Mariaa

Mariaa

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.726 mesaje

Postat 24 ianuarie 2003 - 09:42

Dragele mele,acum am vazut mesajele voastre... Criss,cum am mai vorbit pe chat,poti sa scazi numarul de picaturi daca vrei...mie asa mi-a dat doctorita,deci nu am luat de capul meu 70 picx2/zi.Insa cum tu faci si injectii,spuneam ca poti sa iei 30x3 cum spune si Gabi. Gabi,2 pastile de Zn e suficient,mai ales ca are si alt tratament.Sotul meu nu a facut tratament cu Proviron pentru ca la el a fost depistat un inceput de prostatita iar tratamentul cu Proviron poate duce la prostata prin fortarea functionarii acesteia !! Deci exclus !! Am mai auzit cazuri care dupa tratamentul cu Proviron au avut o analiza senzationala a spermogramei pentru ca in foarte scurt timp sa se revina sau sa fie mai rea oligospermia. Da,cu vitamina E trebuie avuta mare,foarte mare grija si sa o ia numai cum spune medicul vostru !! Si la femei,luata in exces duce la anovulatie. Gabi,poate avea oligospermie,cu numar mic dar valori (motilitate,vitalitate) foarte bune,de ex.Trebuie sa vada Ancar analiza si el poate spune daca la valorile gasite se poate face sau nu inseminare. Tin pumnii sa aiba efect tratamentul si la sf.lui februarie sa aveti bucuria sa fie analiza buna !! Sanatate maxima,Maria [pup] Rabdarea este cheia fericirii.

#5
195_143Cristina L

195_143Cristina L
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 24 ianuarie 2003 - 13:22

Merci Mariutza,iau asa cum spui tu,nu vreau sa iau mai putine, cine stie poate au efect mai bun...Am fost deja la echo,pe stanga sunt mici,dar pe dreapta cica sunt buni...Asa ca nu cred ca am luat in exces tincturi.Duminica repet echo si cu asta sper ca am incheiat cu injectiile.Am luat si eu inainte cate 30 pic de 3 ori/zi cand am facut tratamentul Liviei,insa acum daca nu beau ceaiuri am zis sa iau mai multe picaturi. Speeeeeer sa trecem in curand toate in cealalta tabara... Gabi,iti raspund diseara la mail,ma grabesc acum. Va pupicesc Cristina L

#6
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 24 ianuarie 2003 - 18:57

quote:
Originally posted by Mariaa
Dragele mele,acum am vazut mesajele voastre... Criss,cum am mai vorbit pe chat,poti sa scazi numarul de picaturi daca vrei...mie asa mi-a dat doctorita,deci nu am luat de capul meu 70 picx2/zi.Insa cum tu faci si injectii,spuneam ca poti sa iei 30x3 cum spune si Gabi. Gabi,2 pastile de Zn e suficient,mai ales ca are si alt tratament.Sotul meu nu a facut tratament cu Proviron pentru ca la el a fost depistat un inceput de prostatita iar tratamentul cu Proviron poate duce la prostata prin fortarea functionarii acesteia !! Deci exclus !! Am mai auzit cazuri care dupa tratamentul cu Proviron au avut o analiza senzationala a spermogramei pentru ca in foarte scurt timp sa se revina sau sa fie mai rea oligospermia. Da,cu vitamina E trebuie avuta mare,foarte mare grija si sa o ia numai cum spune medicul vostru !! Si la femei,luata in exces duce la anovulatie. Gabi,poate avea oligospermie,cu numar mic dar valori (motilitate,vitalitate) foarte bune,de ex.Trebuie sa vada Ancar analiza si el poate spune daca la valorile gasite se poate face sau nu inseminare. Tin pumnii sa aiba efect tratamentul si la sf.lui februarie sa aveti bucuria sa fie analiza buna !! Sanatate maxima,Maria [pup] [grup] Bine ca tu ne doresti la toate sa avem bb dar tu ce ai de gand?Pe cand o sa te bucuri si tu...asa ca iti doresc cat mai curand un [bb]mic sau poate[bb][bb][bb],nu-i asa?Sotul tau ce tratament mai face,s-a imbunatatit ceva sau nu? [pup], Gabi Rabdarea este cheia fericirii.


#7
Mariaa

Mariaa

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.726 mesaje

Postat 27 ianuarie 2003 - 09:30

Scumpele mele,sunteti asa de dragute ... Sambata am fost la dr.gineco si m-am interesat de inseminare,de HSG si m-a chemat azi la spital sa-mi faca HSG ,azi fiind ziua 10-a din ciclu iar HSG se face numai pana in ziua 11-a. Va povestesc mai multe cand ma intorc de la spital,va pupicesc si tineti pumnii !!! Sanatate maxima,Maria [pup] Rabdarea este cheia fericirii.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -