Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cezariana la Giulesti


5 raspunsuri la acest subiect

#1
ls-dobrovicescu

ls-dobrovicescu
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 14 ianuarie 2003 - 11:49

[bibe] Totul a fost OK. Un doctor excelent este Dr. Puia. Impreuna cu Dr. Dobre - anestezist este o combinatie perfecta. Amandoi dau impresia unor medici adevarati care par a fi o specie pe cale de disparitie. Problema ar fi cat de ocupati sunt, dar pentru mamicile cu probleme serioase sunt o alegere foarte buna. Neonatologia e f. buna, vezi Dr. Nanea. Nu se practica rooming, dar cine a trecut prin asta stie ca nu e o solutie tocmai geniala. Cine poate sa ia o rezerva, sa ia. Curaj, pt. ca sarcina mea extrem de dificila s-a terminat cu un baiat de 4kg, 55 cm si Apgar 10. Cine ar fi crezut ?! Eu nu.

#2
Vanina

Vanina
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 14 ianuarie 2003 - 16:00

Cum ai nascut?Cezariana?Ai fost multumita de dr.Puia?Am auzit ca e un medic extraordinar....Spune-mi cum a fost si cum te-ai simtit dupa nastere? Vanina

#3
ls-dobrovicescu

ls-dobrovicescu
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 14 ianuarie 2003 - 16:30

quote:
Originally posted by Vanina
Cum ai nascut?Cezariana?Ai fost multumita de dr.Puia?Am auzit ca e un medic extraordinar....Spune-mi cum a fost si cum te-ai simtit dupa nastere? Vanina


#4
coryna

coryna

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 14 ianuarie 2003 - 16:58

Subscriu la ceea ce ai scris despre echipa de doctori de la Giulesti Puia-Dobre-Nanea, la care eu as mai adauga si dr. Ciprian Cristescu, care a avut grija de mine in week-end-ul petrecut acum un an si 4 luni acolo. Asa este, rezerva 8 mi-a aratat ca se poate sta in spital si in conditii mai umane, iar masa pe care o comandam la bufet era chiar gustoasa. Eu m-am simtit bine incepind din a treia zi, iar peste o saptamina faceam de mincare. Operatia mi s-a inchis foarte bine, nu ma doare cind se schimba vremea, nici cind ma escaladeaza Dragos, nu ma doare deloc.Singurul efect pe care i-l are totusi operatia este ca nu mai pot purta chiloti cu banda jos, pe taietura, ci trebuie sa-mi din cei care urca pe coapsa. Si eu votez pentru sistemul de ingrijire a bebelusilor in alte incaperi decit cele in care stau mamele si se perinda fel de fel de neamuri, rude, prieteni, vecini, care bolnav, care nu.

#5
Ira

Ira

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.622 mesaje

Postat 15 ianuarie 2003 - 18:41

[hia][hia][hia] Felicitari pentru baietelul tau, sa-ti traiasca si sa fie mancacios! Si eu voi naste tot cu [medic]dr.Puia si tot prin cezariana, pt. ca fetita mea este in poz. pelviana! Nu stiu nimic despre echipa care il va insoti la nastere, dar in el am incredere maxima![^][^][^] As fi vrut sa te intreb de ce ai nascut prin cezariana, pt.ca eu am ajuns sa ma rog ca fetita mea[copil][copil][copil] sa stea neintoarsa(pt. ca am mai mare incredere in Puia decat in mine si sanse ca eu sa ratez la nasterea normala exista[bang], pe cand el sa rateze la cezariana mea[;)][;)],nu cred!).... Si as mai fi vrut sa te intreb (daca ai aflat)de cate ori te va chema dupa nastere ca sa vada daca totul e in regula cu operatia ta! Multumesc mult,[flo][flo][flo][flo][flo] Irina [cheers][cheers] Irina

#6
ls-dobrovicescu

ls-dobrovicescu
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 16 ianuarie 2003 - 10:05

[bibe] Multumesc si bafta ! Am nascut prin cezariana pt. ca: - am avut contractii toata sarcina (indiferent de tratament) - am facut cerclaj la 6 luni (se face in general mai devreme, dar altfel...) - PELVIAN - hipertensiune - lichid amniotic insuficient Dr. te va vedea pana la externare zilnic, apoi la 1 luna dupa operatie sau cand te simti tu in stare sa te duci (de ex. eu am fost la 3 luni). Iti face un control pe masa . DA, Dr. Puia merita increderea ta. Eu, in general, acord destul de greu increderea mea cuiva. Echipa cu care opereaza o alege el, si sigur va fi buna. Sa fiti sanatoase si sa alaptezi cu succes !!!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -