Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Detergent pt. bebelusi


8 raspunsuri la acest subiect

#1
mari

mari
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 10 ianuarie 2003 - 19:42

Buna In jurul meu se vehiculeaza o anumita idee si anume ca nu este indicat ca hainutele bebelasului sa fie spalate cu detergent normal pt. spalat ( adica cel pe care il folosesc pt. noi - Persil, Omo etc.) ci numai cu detergent special pt. bebelasi ! Aceeasi idee esta valabila si in cazul balsamului pt. rufe ! Ce parere aveti [?][?][?][?][?] Pur si simplu sunt derutata complet! Sunt doar mofturi ? sau asa trebuie procedat ? Mari

#2
Ana

Ana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 10 ianuarie 2003 - 19:56

S-a mai discutat pe forum: http://www.desprecop...p?TOPIC_ID=1304 sau da un search cu termenul: detergent Anuca si mami http://www.desprecop...mid=167&cid=122

#3
mari

mari
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 10 ianuarie 2003 - 20:04

Multumesc pt. ajutor Ana !!! Fiind membru mai nou nu am stiut si din pacate nu m-am gindit sa caut ... Mari

#4
Otilia

Otilia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 11 ianuarie 2003 - 01:00

Uite inca doua linkuri: http://www.desprecop...sp?TOPIC_ID=928 http://www.lumeapiti...eb_sfaturi.html Lectura placuta!... [:D] [pup] @+...[harp] Otilia & La Adelita [bibe] (6 luni) "La musique avant toute chose" - Paul Verlaine

#5
Ender

Ender
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 11 ianuarie 2003 - 20:55

Noi ii spalam toate hainutele cu un detergent dela AMWAY - care este ecologic. Era destul de scump dar intr-adevar nu a avut niciodata nimic- ma refer la iritatii - . SI ptr corp foloseam tot sapun cu glicerina si crema de corp de la Amway - la fel de scumpe :-) dar ce nu face un parinte pentru ingerasul lui, nu ? Sanatate maxima,

#6
diana12

diana12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 107 mesaje

Postat 12 ianuarie 2003 - 02:28

sorry Ochii care nu se vad se uita doar daca dai de prea multa fericire...

#7
Corina

Corina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 222 mesaje

Postat 13 ianuarie 2003 - 17:10

Eu i-am spalat hainutele intotdeauna impreuna cu ale noastre,cu detergent normal si nu a avut nici o problema sau iritatie. Pupici[bum] Corina si Anna

#8
Andreea

Andreea
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 14 ianuarie 2003 - 00:29

Cred ca mai important decat tipul detergentului este ca rufele sa fie clatite foarte bine. Si eu spal cu detergentul pe care-l folosesc si pt. rufele noastre, pun si putin balsam (cam o treime de doza normala) dar dupa ce se termina programul la masina de spalat mai pun inca un program de clatire. Vladut are trei luni si nu a avut nici o problema pana acum. Andreea.

#9
Ender

Ender
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 14 ianuarie 2003 - 10:10

Sunt de acord ca hainutzele lui bb ar trebui clatite mai temeinic, dar de asemenea cred ca si detergentii contin substante care in contact cu pielea sensibila a bb-nelului poate da diverse reactii. Am observat ca, spaland hainutzele la masina de spalat, care are acelasi program pentru clatire, pielea lui Andrei reactionat in functie de detergentul folosit... Deci, pentru ca fiecare detergent are anumiti ingredienti in anumite concentratii, parerea mea e ca trebuie sa-l gaseshti pe cel mai bun pentru pielea bb-ului tau.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -