Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Tratamentul Liviei - varianta simplificata


5 raspunsuri la acest subiect

#1
Letitia

Letitia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 10 ianuarie 2003 - 13:52

Dragelor, Eu am reteta asta de la Elena, o veche membra a Forum-ului (acum semneaza cu "zandreius") si care este insarcinata! E o combinatie intre doua tratamente (al Liviei si inca unul al Doinei - tot veche membra). Sunt sigura ca nu se supara Elena ca am postat-o! Poate ne ajuta si pe noi! DIMINEATA - o lingurita pulbere seminte (anason, chimen, fenicul) sublingual 15min, dupa 15 min se poate manca; - kamaiany+vit.E(cand trebuie, din ziua a 5-a pana in ziua a 19-a); - o lingurita pulbere seminte marar; - 30 picaturi tinctura decoada soricelului si mugur de zmeur; - o cana infuzie coada soricelului+cretisoara in parti egale (1 lingurita la o cana apa clocotita, se lasa la infuzat 10-15min si se bea neindulcita); PRANZ - o cana infuzie de dragaica+galbenele in parti egale, o lingurita la o cana de apa - kamaiany - pulbere de seminte - dupa 1/2h tincturile (cate 30 de picaturi coada soricelului, mugur de zmeur) SEARA - ceai de naprasnic (o lingura plina se lasa la inmuiat de dimineata pana seara, dupa care se scurge lichidul, iar planta se opareste cu o cana de apa; dupa 1/2h se amesteca cele doua )-la culcare - kamaiany+vit.E(cand trebuie, din ziua a 5-a pana in zia a 19-a); - pulbere de seminte - dupa 1/2h tincturile (cate 30 de picaturi coada soricelului, mugur de zmeur) Succes! [flo]Letitia

#2
andrruzza

andrruzza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 619 mesaje

Postat 10 ianuarie 2003 - 14:03

Letitia, tu ai urmat tratament naturist?? sau intentionezi sa urmezi?? Noroc tzie, mie...tuturor!!

#3
Letitia

Letitia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 10 ianuarie 2003 - 14:12

Vreau de la ciclul urmator. Luna asta fac un tratament pentru micoze (Candida - o mai veche dusmanca de-a mea) si nu stiu cum se impaca cele doua, asa ca am decis sa incep din februarie. Si tinand cont ca lucrez destul de mult (mai devreme de 19 nu ajung acasa) o sa incerc varianta simplificata a tratamentului. [flo]Letitia

#4
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 10 ianuarie 2003 - 15:37

Voi ati incercat sa tineti diferite pulberi sublingual?Eu nu pot ,imi fac greata.Eu fac tratamentul Liviei,mai putin Kamayani care nu l-am gasit nicaieri pt ca cica si-a expirat licenta si-i schimba ambalajul.Abia astept sa mai tina cineva a cest tratament ca sa am cu cine vorbi. Va pup, Gabi

#5
andrruzza

andrruzza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 619 mesaje

Postat 10 ianuarie 2003 - 16:11

Poate n-o sa mai vrei sa discuti de ceaiuri cand o sa-l incerce si altceva. Poate vei fii deja gravidutza. Doamne ajuta!! Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

#6
dodo

dodo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 10 ianuarie 2003 - 17:27

Puahhh! ce bune sint ierburile alea!!! A fost o perioada cind o luasem razna cautind tot felul de ierburi de leac.Eram in stare sa inghit orice. Doctorii ne spuneau ca sintem OK dar bb tot nu mai venea. Dupa citeva zile de inghitit ierburi, am renuntat ca numai cind le simteam mirosul imi venea sa vars. Dupa mai mult de 6 luni,cind am ajuns in Australia mi-am dat seama ca nu mai sintem doi, ci...trei. Asa ca eu una nu cred in efectul acelor ierburi al caror gust imi revine si acum cind imi aduc aminte, ca sa vezi cit m-au stresat. Dar cred cu toata convingerea ca asa a fost scris...Copilul asteptat cu mult drag a venit la 5 ani de la casatorie si s-a nascut australian. Cam atit am avut de zis.. P.S. Doctorii de aici recomanda celor care-si doresc copii, ca si gravidelor in primele 5 luni de sarcina acid folic


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -