Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

trichomonas


5 raspunsuri la acest subiect

#1
cam

cam
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 18 decembrie 2002 - 15:21

Cum sa incep ? Aproximativ cu un an in urma, sotul meu mi-a facut "cadou" infectia cu trichomonas [bruta][mariaj] De atunci am urmat trei tratamente diferite cu medicamente diferite date de dr., dar fara nici un rezultat. Nici nu apucam sa termin tratamentul ca si incepeau arsurile si usturimile. In urma unuia din tratamente mi s-au ingalbenit ochii, nu exagerez, dar mi-a trecut. De la inceputul lui decembrie m-am gandit sa fac o pauza de medicamente si fac numai spalaturi cu tot felul de ceaiuri dar degeaba. Mai stie cineva ceva, as prefera naturist ???? Cam

#2
mariana_flo

mariana_flo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 18 decembrie 2002 - 15:40

ma bag si eu ca musca-n lapte... tu esti sigura ca si sotul tau a urmat cu sfintenie tratamentul prescris de doctor? poate ca din aceasta cauza n-ai scapat inca de tricomonas. Daca tu ai luat pana acum anumite medicamente si nu si-au facut efectul... cine stie.. poate combinarea lor va da rezultate. O prietena a patit ca si tine si abea dupa ce medicul i-a prescris un amestec din toate acele medicamente luate separat s-a vindecat.

#3
DanaRosu

DanaRosu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 80 mesaje

Postat 18 decembrie 2002 - 17:16

Draga Carmen, vreau sa punctez 2 aspecte vizavi de problema ta... 1. Nu-i musai ca infectia sa ti-o fi facut cadou sotul... Ai grija si pe ce fel de scaune de WC te asezi... sau dupa cine faci baie... 2. Vezi ca au aparut mai nou niste ovule si o crema fff bune pentru astfel de infectii, se cheama MECLON, sint italienesti sau frantuzesti, contin Clotrimazol si Metronidazol... pentru spalaturi foloseste dimineata apa cu sare sau bicarbonat de sodiu iar seara Betadine. Sanatate Dana

#4
DanaRosu

DanaRosu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 80 mesaje

Postat 18 decembrie 2002 - 17:20

3. la doua zile dupa ce termini tratamentul, (musai 10 zile) solicita medicului o analiza a secretiei vaginale... si-ai sa vezi cum dispare balaurul! Dana

#5
korinna

korinna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 153 mesaje

Postat 19 decembrie 2002 - 10:11

Am avut si eu Trihomonas...este foarte raspandita...insa poti sa o iei si de la un control la gineco...sau de la bazin...ma rog important este sa urmezi cu sfintenie si tu si sotul tau tratamentl care dureaza 1 saptamana si in timpul asta fara contact sexual...mie parca mi-a dat sa iau 3 pastile/zi de metronodazol,unguent cu lomexin(care l-am folosit si dupa aia...asa a zis medicul)..nu mai stiu...am sa caut reteta...desi e posibil sa i fi aruncat.....a trecut mult timp de atunci....parca niste ovule foarte scumpe...si au trecut de atunci 2 ani..nu am mai avut nimik...nici eu,nici sotul meu.
daca nu gasesti alt tratament sa-mi scrii si am sa incerc sa caut reteta....stii ce se intampla la mine???faceam tratamentul..recidiva....insa important e sa-l urmezi intocmai...si tu si sotul tau...
daca vrei am sa caut reteta..mie mi-a trecut!
sanatate si numai bine!!


KORINA
Imagine postata
CRACIUN FERICIT!!


#6
selena

selena
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 19 decembrie 2002 - 12:54

Nu este obligatoriu sa fi luat acest parazit de la sotul tau, se poate lua de la WC, sau din tot felul de alte locuri. Sotul tau ar fi bine sa faca un tratament medicamentos recomandat de medic. Pentru tine poti sa cauti pe : www.formula-as.ro o sa gasesti multe retete naturiste f. bune. Selena


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -